Üdvözöl a(z) Magyar Ford Focus Klub
Címlap  ·  Saját beállítások  ·  Letöltések  ·  Fórum 2020.02.18. 20:52:29 

Főmenü
 Hírek, cikkek :
 Címlap
 Régebbi cikkek, írások
 Keresés

Tagok :
 Új tagoknak
 Klubtagoknak (zártkörű)
 Tagok listája
 Saját beállítások
 Üzenetek

Közösség :
 Fórum
 Észrevétel küldése
 Hasznos linkek
 Fotóalbum
 Online bolt
 Apróhirdetés
 Letöltések
 Rendszámkereső
 Userbar generátor

Adatok :
 Klubtérkép
 Top 10

Hirdetés

Felhasználók
Üdvözlet, Vendég
Felhasználónév
Jelszó
(Regisztráció)
Felhasználók:
Legutóbbi: Gabesz1981
Mai: 3
Tegnapi: 2
Összesen: 25680
Látogatók:
Vendégek: 424
Tagok: 9
Összesen: 433

Jelen lévő tagok:
01: Baxxter91
02: Laszlo71
03: sparta2
04: Sh
05: Gabesz1981
06: JuPe
07: Helm
08: semetka
09: Kapeti

fordfocus.hu :: Téma megtekintése - OBDII hibaolvasás és scantool

Control Panel

ProfilProfil   Üzeneteid olvasásához jelentkezz beÜzeneteid olvasásához jelentkezz be   BelépésBelépés Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   Felhasználó listaFelhasználó lista   CsoportokCsoportok 

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához
Tartalomjegyzék -> Elektronika -> OBDII hibaolvasás és scantool
Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás oldalra Előző  1, 2, 3 ... 32, 33, 34, 35  Következő
Ugrás:   

FIGYELEM!

A fórumozók személyes adatait csak belépés után láthatod!

33 / 35 oldal
 Szerző
Üzenet Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  

lantika

HozzászólásElküldve: 2017.03.16 10:29:23  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 961
 Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

Balcsix írta:
lantika írta:
Balcsix írta:
Sziasztok! Melyik OBD adapterből vegyek a 2 közül (ha jól látom mindkettőben van PWM protokol), melyik a jobb?
1. LINK 1
2. LINK 2

Egyiket sem vennem. BT-os nem sok mindenre jo. Az meg,hogy mi van a hirdetesben,es mi van a kütyüben megint mäs kerdes. Vegyel egy ilyet tuti nem fogsz csalodni.

Nem értek ezekhez, annyira nem is akarok belemerülni a dolgokba, csak 1-2 adatot monitorozni kíváncsiságképpen... Amit linkeltél az miben jobb mint a BT-osok?

Käbeles az stabilabb viszont laptop kell hozzä. Illetve a käbelessel több mindent tudsz csinälni,es lehet,hogy most nincs rä szügseged. De ha egyszer megis beüt a gebasz es kell egy jo diag akkor ott lesz keznel. Nekem volt egyszer Bluetooth-os,de pl a volt BMW-el abszolut nem ment,asszony opeljen meg csak azt mutatta amit a KM ora is szoval ment a kukäba.

Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése

Balcsix

HozzászólásElküldve: 2017.03.17 23:46:29  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 962
 Hozzászólás témája:

Szóval akkor ezzel a kütyüvel tudok csatlakozni az 1-es Focushoz is? És még annyi, hogy ti milyen szoftvereket használtok hozzá?

Vissza az elejére

semetka

HozzászólásElküldve: 2017.03.18 15:40:08  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 963
 Hozzászólás témája:

Igen tudsz. Forscan -t használok. Ingyenes

Balcsix írta:
Szóval akkor ezzel a kütyüvel tudok csatlakozni az 1-es Focushoz is? És még annyi, hogy ti milyen szoftvereket használtok hozzá?

Vissza az elejére

slyder81

HozzászólásElküldve: 2017.04.02 06:52:30  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 964
 Hozzászólás témája:

Tegnap kaptam egy ilyen ezközt:
http://www.elm327.net/SUPER-MINI-ELM327-1-1.jpg

Olvastam itt a fórumon hogy jó e ez 1es focushoz, de nem találom sehol. A matrica bal felső sarkában nincs bluetooth jel(csak azert irom mert látom a neten ,hogy van olyan is ami pont igy néz ki csak van rajta jel). Az ezköz szepen csatlakozik, de nem komunikál egyik progi sem ismeri fel. A forscan az irja kopia csip. Lehet ezzel kezdeni valamit?
Mikor bedugom, akkor egy pillanatra felvillan egy zöld led,a piros szorgalmassan ég.

Vissza az elejére

slyder81

HozzászólásElküldve: 2017.04.05 15:04:12  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 965
 Hozzászólás témája:

Ezzel a szerkentyüvel találkozott már valaki?
http://www.obdinnovations.com/elm327-wifi-usb-cable-obd2-car-diagnostic-scanner-ftdi-ft232r-chip/

Vissza az elejére

lantika

HozzászólásElküldve: 2017.04.05 15:58:08  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 966
 Hozzászólás témája:

slyder81 írta:
http://www.obdinnovations.com/elm327-wifi-usb-cable-obd2-car-diagnostic-scanner-ftdi-ft232r-chip/

Fordhoz olyan kell amin van kapcsolo. Vagy magad szereled bele a kapcsolot.

Vissza az elejére

slyder81

HozzászólásElküldve: 2017.04.05 16:20:05  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 967
 Hozzászólás témája:

lantika írta:
slyder81 írta:

Fordhoz olyan kell amin van kapcsolo. Vagy magad szereled bele a kapcsolot.

Az 1 fókához is?Gondoltam az univerzális csatlakozás miatt jó lenne.
Akkor az lesz amit te is ajánlottál, nem kockéztatok
http://m.ebay.co.uk/itm/181457166623?_mwBanner=1

Vissza az elejére

trapacska

HozzászólásElküldve: 2017.08.22 19:11:21  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 968
 Hozzászólás témája:

Heló!

Kertem kolcson 2db kulonbozo elm327-et, BT-set. Az egyik apro feher, a masik kb dupla akkora, kek. (Nem tudom szukseges info-e)

Az autom 2003-as gyartasu 2.0 benzines mk1 focus, de egyik kutyu sem megy vele. (Csak androidon probalkoztam vele, ott viszont minden appot vegigprobaltam)(a kek eszkoz a 98-as focusommal sem mukodott)
Megall ott a sztori hogy felismeri az interface-t, de az ecu-val nem tud kapcsolatot letesiteni senki es semmi. Crying or Very sad

Sokat visszaolvastam ebben a topicban is illetve mashol is, ennek ellenere fel tudna valaki pls vilagositani, hogy nekem milyen ilyen kutyure lenne szuksegem pontosan?

Vissza az elejére

lantika

HozzászólásElküldve: 2017.08.22 22:53:21  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 969
 Hozzászólás témája:

trapacska írta:
Heló!

Kertem kolcson 2db kulonbozo elm327-et, BT-set. Az egyik apro feher, a masik kb dupla akkora, kek. (Nem tudom szukseges info-e)

Az autom 2003-as gyartasu 2.0 benzines mk1 focus, de egyik kutyu sem megy vele. (Csak androidon probalkoztam vele, ott viszont minden appot vegigprobaltam)(a kek eszkoz a 98-as focusommal sem mukodott)
Megall ott a sztori hogy felismeri az interface-t, de az ecu-val nem tud kapcsolatot letesiteni senki es semmi. Crying or Very sad

Sokat visszaolvastam ebben a topicban is illetve mashol is, ennek ellenere fel tudna valaki pls vilagositani, hogy nekem milyen ilyen kutyure lenne szuksegem pontosan?

Csak 1-et,illetve most mär 2-öt kell vissza olvasni. Bluetoothos csak kutya dobäläsra jo. Käbeles+laptop a megbizhato.

Vissza az elejére

trapacska

HozzászólásElküldve: 2017.08.23 06:05:02  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 970
 Hozzászólás témája:

lantika írta:
trapacska írta:
Heló!

Csak 1-et,illetve most mär 2-öt kell vissza olvasni. Bluetoothos csak kutya dobäläsra jo. Käbeles+laptop a megbizhato.

Hm... Okes! Koszonom a valaszt! Lattam az usb-s kutyut fentebb igen, csak mar kenytelen voltam megkerdezni h biztos-e ami tuti, mert mar van 2 eszkozom ami "tutira fog mukodni" de nem Very Happy

Vissza az elejére

hape

HozzászólásElküldve: 2017.10.06 19:41:37  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 971
 Hozzászólás témája:

Lassan agy éve már, hogy kérdeztem, választ nem kaptam... még egyszer megpróbálom. Milyen műszert, diag. eszközt ajánlanak a profik amatőrnek? Visszaolvastam több oldalt, de nem lettem okosabb, a régi linkek már nem mindenhol működnek.
Nincs nagy követelmény, elsősorban hibajelet szeretnék kiolvasni, esetleg törölni, ha kigyullad a motorhiba jelzés. (A törlés csak kábeles megoldással működik?)
1-es Fóka, 2004-es kiadás, 1,6 benzines. Okostelefon (android) van, sokat nem akarok áldozni rá; wifi, esetleg Bluetooth a nyerő.. ha kell , szoftver vásárlásra is hajlandó vagyok, ha az a kiolvasás feltétele. Egy kérésem van: olyan linket adjatok, amin reklámozott olvasó tényleg működik. Olvastam több helyen, hogy nem mennek.. pénzkidobásnak nincs értelme.

Vissza az elejére

lantika

HozzászólásElküldve: 2017.10.06 20:18:17  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 972
 Hozzászólás témája:

hape írta:
Lassan agy éve már, hogy kérdeztem, választ nem kaptam... még egyszer megpróbálom. Milyen műszert, diag. eszközt ajánlanak a profik amatőrnek? Visszaolvastam több oldalt, de nem lettem okosabb, a régi linkek már nem mindenhol működnek.
Nincs nagy követelmény, elsősorban hibajelet szeretnék kiolvasni, esetleg törölni, ha kigyullad a motorhiba jelzés. (A törlés csak kábeles megoldással működik?)
1-es Fóka, 2004-es kiadás, 1,6 benzines. Okostelefon (android) van, sokat nem akarok áldozni rá; wifi, esetleg Bluetooth a nyerő.. ha kell , szoftver vásárlásra is hajlandó vagyok, ha az a kiolvasás feltétele. Egy kérésem van: olyan linket adjatok, amin reklámozott olvasó tényleg működik. Olvastam több helyen, hogy nem mennek.. pénzkidobásnak nincs értelme.

Käbelest vegyel. Laptop+forscan kell. Tud magyarul is.

Vissza az elejére

hape

HozzászólásElküldve: 2017.10.06 20:30:54  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 973
 Hozzászólás témája:

lantika írta:
hape írta:

A teló samsung galaxy A5 2016. Elvileg tud OTG-t, az usb csatlakozásra rá lehet dugni külső usb-s eszközt. Ezt a kábeles kiolvasót is tudná kezelni? A forscan lite van androidos kivitelben...

Vissza az elejére

lantika

HozzászólásElküldve: 2017.10.07 07:13:51  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 974
 Hozzászólás témája:

hape írta:
lantika írta:
hape írta:

A teló samsung galaxy A5 2016. Elvileg tud OTG-t, az usb csatlakozásra rá lehet dugni külső usb-s eszközt. Ezt a kábeles kiolvasót is tudná kezelni? A forscan lite van androidos kivitelben...

Erre nem tudok biztos välaszt adni.

Vissza az elejére

Shatterhand

HozzászólásElküldve: 2017.10.07 11:55:24  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 975
 Hozzászólás témája:

"A teló samsung galaxy A5 2016. Elvileg tud OTG-t, az usb csatlakozásra rá lehet dugni külső usb-s eszközt. Ezt a kábeles kiolvasót is tudná kezelni? "

Az két különböző dolog.OTG esetén külső tárat (pl. USB pendrájv) tud olvasni - írni.USB-s eszközt (mint az OBD kütyü) nem kezel. Bill,v egér megoldott de ez nem.BT-n vagy wifin tudod csatlakoztatni.Ha csak USB-s az OBD akkor jelenleg windows.

Vissza az elejére

hape

HozzászólásElküldve: 2017.10.07 18:18:55  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 976
 Hozzászólás témája:

Shatterhand írta:
"A teló samsung galaxy A5 2016. Elvileg tud OTG-t, az usb csatlakozásra rá lehet dugni külső usb-s eszközt. Ezt a kábeles kiolvasót is tudná kezelni? "

Az két különböző dolog.OTG esetén külső tárat (pl. USB pendrájv) tud olvasni - írni.USB-s eszközt (mint az OBD kütyü) nem kezel. Bill,v egér megoldott de ez nem.BT-n vagy wifin tudod csatlakoztatni.Ha csak USB-s az OBD akkor jelenleg windows.

Ettől féltem... én is így gondoltam, de nem voltam biztos benne. Kösz a választ; a OBD kütyüknél már csak az a kérdés, melyik fog működni? 1000Ft-tól 30 ezer Ft-ig láttam BT-s eszközöket, de melyik az, ami működik a forscannal, és látja a 2004-es Fókuszt?

Vissza az elejére

Imi91

HozzászólásElküldve: 2017.10.07 19:43:59  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 977
 Hozzászólás témája:

A számodra fontos kulcszó: ELM327 ez egy univerzális chip ami minden 2002 utáni autóval tud kommunikálni(benzineseknél lehet már 2000-es évjárattal is és a dizelekből a Common Raiil rendszerűekkel). Biztosan jó a focusodhoz is Smile
ITT van egy link ahonnan be is szerezheted vagy tudok segíteni, ha olcsóbban szeretnél, de arra várni kell Smile

hape írta:
Shatterhand írta:

Ettől féltem... én is így gondoltam, de nem voltam biztos benne. Kösz a választ; a OBD kütyüknél már csak az a kérdés, melyik fog működni? 1000Ft-tól 30 ezer Ft-ig láttam BT-s eszközöket, de melyik az, ami működik a forscannal, és látja a 2004-es Fókuszt?

Vissza az elejére

hape

HozzászólásElküldve: 2017.10.07 20:14:19  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 978
 Hozzászólás témája:

[quote="Imi91"]A számodra fontos kulcszó: ELM327 ez egy univerzális chip ami minden 2002 utáni autóval tud kommunikálni(benzineseknél lehet már 2000-es évjárattal is és a dizelekből a Common Raiil rendszerűekkel). Biztosan jó a focusodhoz is Smile
ITT van egy link ahonnan be is szerezheted vagy tudok segíteni, ha olcsóbban szeretnél, de arra várni kell Smile
Kösz, ezt már tudom. Fentebb a Forscan programot ajánlják, aminek van Androidos változata is, Forscan Lite néven. Ebben óvnak az olcsó adapterektől, a javasolt OBD BT-s adapter az OBDLink MX, ami 30 ezer Ft-- körűl van az Ebayon... ahol az olcsóbb adapterek már 1200Ft-tól indulnak, ingyen szállítással Kínából. Smile Az általad javasolt is ránézésre olyasmi.
Elhiszem, hogy van az olcsók között is jó, de pontosan kéne, melyik - fentebb nem egy fórumtárs nyilatkozik úgy, hogy a kapott, vagy vett adaptere nem működik.

Vissza az elejére

Vagyokabajnok

HozzászólásElküldve: 2017.10.07 20:25:41  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 979
 Hozzászólás témája:

hape írta:
Shatterhand írta:

Szia.
Remélem ide beírhatom.
Nekem van működő usb-s ELM 327-em,ami tudja a Fókát Forscan programmal.Ha érdekel írj pm-t.A bt-s(az is van) inkább csak pillanatnyi adatok nézésére és hibatörlésre használom.

Vissza az elejére

Imi91

HozzászólásElküldve: 2017.10.07 22:38:42  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 980
 Hozzászólás témája:

hape írta:

Kösz, ezt már tudom. Fentebb a Forscan programot ajánlják, aminek van Androidos változata is, Forscan Lite néven. Ebben óvnak az olcsó adapterektől, a javasolt OBD BT-s adapter az OBDLink MX, ami 30 ezer Ft-- körűl van az Ebayon... ahol az olcsóbb adapterek már 1200Ft-tól indulnak, ingyen szállítással Kínából. Smile Az általad javasolt is ránézésre olyasmi.
Elhiszem, hogy van az olcsók között is jó, de pontosan kéne, melyik - fentebb nem egy fórumtárs nyilatkozik úgy, hogy a kapott, vagy vett adaptere nem működik.

Tutira fog működni vele(V1.5 és ez feletti verziójú kell). Teljesen felsleges beruházni egy 30 ezres olvasóra szerintem, hacsak nem autóvillamossági vagy autó szerelő vagy Very Happy A ford-os progi nem tudom, hogy mivel tud többet mint a tourqe ami az egyik legjobb OBD app androidra. Gondolom típus specifikusan tudsz ki-be kapcsolgatni funkcókat is nem?

Vissza az elejére

edk

HozzászólásElküldve: 2017.10.08 08:24:49  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 981
 Hozzászólás témája:

Imi91 írta:

Tutira fog működni vele(V1.5 és ez feletti verziójú kell).

Nemnem. Ha 2.1-es a verziója, akkor nem fogja ismerni a Fordhoz szükséges protokollt. Csak az 1.5 hardware és software verziós lesz jó. Tapasztalat.

Vagyokabajnok: üdv itt is Smile, látom, lecserélted a Mondeot.

Vissza az elejére

Vagyokabajnok

HozzászólásElküldve: 2017.10.08 08:46:24  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 982
 Hozzászólás témája:

edk írta:
Imi91 írta:

Nemnem. Ha 2.1-es a verziója, akkor nem fogja ismerni a Fordhoz szükséges protokollt. Csak az 1.5 hardware és software verziós lesz jó. Tapasztalat.

Szia.
Akkor azét volt ismerős a nick neved Very Happy
Igazából az eredeti a V1.4 és ezt "klónozták" a kici kinai V1.5-ként a többi felejtős.Ha lehet inkább FTDI-s chip legyen benn.

Vissza az elejére

hape

HozzászólásElküldve: 2017.10.08 10:25:25  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 983
 Hozzászólás témája:

Kösz mindenkinek a segítséget. Vagyokabajnoknál van a labda, meglátjuk, tud-e valamit ajánlani az öreg fókámhoz. Smile

Vissza az elejére

Imi91

HozzászólásElküldve: 2017.10.08 10:28:04  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 984
 Hozzászólás témája:

edk írta:
Imi91 írta:

Nekem v1.5 van és nagyon sokmindenhez jó. Azért gondoltam, hogy a felette lévő verziók is jók lehetnek Smile Így már érhető, hogy ismerősnek miért nem volt olyan jó a v2.1 mint nekem az 1.5-ös Smile

Vissza az elejére

hape

HozzászólásElküldve: 2017.10.13 21:15:38  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 985
 Hozzászólás témája:

Kérdés: a FORSCAN Lite kódokról, érzékelők nevéről van magyar nyelvű leírás? Az angol is megy, de úgy könnyebb lenne. Letöltöttem az androidos verziót, a nyelv kiválasztásnál felajánlja az angolt, és az eszköz nyelvét, de csak angol marad. (Az okostelo természetesen magyarul beszél...)

Vissza az elejére

Vagyokabajnok

HozzászólásElküldve: 2017.10.14 16:24:45  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 986
 Hozzászólás témája:

hape írta:
Kérdés: a FORSCAN Lite kódokról, érzékelők nevéről van magyar nyelvű leírás? Az angol is megy, de úgy könnyebb lenne. Letöltöttem az androidos verziót, a nyelv kiválasztásnál felajánlja az angolt, és az eszköz nyelvét, de csak angol marad. (Az okostelo természetesen magyarul beszél...)

Szia.
A Magyarítás még csak folyamatban van,egy darabig eltart mire kijön a mi verziónkra is. Very Happy

Vissza az elejére

hape

HozzászólásElküldve: 2017.11.16 20:06:46  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 987
 Hozzászólás témája:

Ma kipróbáltam élesben az OBD2 tesztert. A motor hibajel egy napja óta ég, de a motor működésében nem veszek észre semmit. A teszter szerint CPM szenzor hiba van, amit főtengely helyzet- nek fordít. (Forscan Lite van a telón, kellemes meglepetés ért, magyarul beszél.. Very Happy )
Lehetséges-e ez a hiba, ha semmi jelét nem látom a működésben? Utána olvastam, a CPM szenzor hibája esetén mindenféle működési probléma jelentkezhet.
Másik kérdés: hol van ez a szenzor? Lehet, hogy csak kontakthiba van a csatlakozónál..

Vissza az elejére

fiesta

HozzászólásElküldve: 2017.11.16 22:43:51  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 988
 Hozzászólás témája:

Mi a hibakód?
És milyen motor?

Vissza az elejére

hape

HozzászólásElküldve: 2017.11.17 10:31:43  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 989
 Hozzászólás témája:

fiesta írta:
Mi a hibakód?
És milyen motor?

P0340-C CMP szenzor (Főtengely helyzet) bocs, az előző hozzászólásomban CPM-et írtam, de ugyanaz...
2004-es F1 1.6 benzines
Én valami kontakthibára gyanakszom, mert töröltem a hibajelet, és egyenlőre csönd van. (Ezt eljátszotta már egypárszor)

Vissza az elejére

fattila

Fogyasztás:

HozzászólásElküldve: 2017.11.17 21:20:07  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 990
 Hozzászólás témája:

Hello!
Az lenne a kérdésem hogy egy TDDi 2002 obd portja működik e vagy csak disz?
Vettem agy Vgate ObdScan ELM327 bluetooth kütyüt de eddig nem igen látja az automat.
Nem tudom hogy hibás e kütyü vagy az autom még nem tudja Facelift utáni.

Köszönöm a tippeket ha vannak.
Probáltam
Torque
Obd Car doctor
FordSys ez olvasta az ABS dolgatit de mast nem.

Vissza az elejére

Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése elölről:   

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához
Tartalomjegyzék -> Elektronika -> OBDII hibaolvasás és scantool
Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás oldalra Előző  1, 2, 3 ... 32, 33, 34, 35  Következő
Ugrás:   

33 / 35 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban