Üdvözöl a(z) Magyar Ford Focus Klub
Címlap  ·  Saját beállítások  ·  Letöltések  ·  Fórum 2021.04.14. 21:36:21 

Főmenü
 Hírek, cikkek :
 Címlap
 Régebbi cikkek, írások
 Keresés

Tagok :
 Új tagoknak
 Klubtagoknak (zártkörű)
 Tagok listája
 Saját beállítások
 Üzenetek

Közösség :
 Fórum
 Észrevétel küldése
 Hasznos linkek
 Fotóalbum
 Online bolt
 Apróhirdetés
 Letöltések
 Rendszámkereső
 Userbar generátor

Adatok :
 Klubtérkép
 Top 10

Hirdetés

Felhasználók
Üdvözlet, Vendég
Felhasználónév
Jelszó
(Regisztráció)
Felhasználók:
Legutóbbi: Pityke1968
Mai: 3
Tegnapi: 1
Összesen: 26147
Látogatók:
Vendégek: 481
Tagok: 3
Összesen: 484

Jelen lévő tagok:
01: Pinyo
02: magyarsky
03: attila64

fordfocus.hu :: Téma megtekintése - Gyári Xenon utólag

Control Panel

ProfilProfil   Üzeneteid olvasásához jelentkezz beÜzeneteid olvasásához jelentkezz be   BelépésBelépés Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   Felhasználó listaFelhasználó lista   CsoportokCsoportok 

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához
Tartalomjegyzék -> Ford Focus 2 optikai tuning -> Gyári Xenon utólag
Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás oldalra Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Következő
Ugrás:   

FIGYELEM!

A fórumozók személyes adatait csak belépés után láthatod!

4 / 7 oldal
 Szerző
Üzenet Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  

steved

HozzászólásElküldve: 2009.01.29 22:19:55  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 91
 Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

otvoslajos írta:

A fényszórómosóval nem akarok vitatkozni, kell, mert előírás, és nyugaton leveszik érte a rendszámot is, de törlő nélkül szerintem nem sokat ér szerintem sem.

Tapasztalatom szerint SEMMIT. Pont olyan koszos a fényszóró, mint a kasztni Confused

Summer: Continental SportContact2 225/40 R18
Winter: Dunlop Winter Sport 3D 205/55 R16

"A legbűzösebb szájú beteg a legbeszédesebb."

Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése

stillcig

HozzászólásElküldve: 2009.01.30 07:30:45  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 92
 Hozzászólás témája:

otvoslajos írta:
stillcig írta:
Olvasgatva a témát, szemet szúrt a xenon lámpához szükséges fényszórómosó. Miért ilyen fontos a xenonos fényszóró tisztasága?
Mert ha a fényszórófelületen kosz van, széttöri a fényt, és máris nem oda világít és nem úgy ahogyan kellene, vagyis vakíthat is.

Én eddig azt hittem, hogy a koszos fényszóróbúra csökkenti a fényerőt! Laughing
Én minden reggel meg szoktam nézni, hogy koszos-e, aztán ha kell meg is tisztítom, kb. 1 perc. Pedig csak halogén izzóm van.

Vissza az elejére

Lala
Területi képviselő
Moderátor

Érvényes: 2030.12.31.

Fogyasztás:

HozzászólásElküldve: 2009.01.30 11:07:18  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 93
 Hozzászólás témája:

stillcig írta:

Én eddig azt hittem, hogy a koszos fényszóróbúra csökkenti a fényerőt! Laughing
Én minden reggel meg szoktam nézni, hogy koszos-e, aztán ha kell meg is tisztítom, kb. 1 perc. Pedig csak halogén izzóm van.
Csökkenti, de szórja is. Wink

Klubkártyás partnercégek

Vissza az elejére

Lewes

HozzászólásElküldve: 2009.02.01 21:25:38  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 94
 Hozzászólás témája:

Azért azt megjegyezném, hogy van némi eltérés a benzin-dízel, illetve a gyári xenon-utólagos xenon témában, mégpedig az, hogy ez utóbbiban egy megengedett technikát hasonlítasz össze egy jogszabályok által tiltottal. Egyelőre sajnos csak a gyorshajtás üldözésére tud rendőrségünk gondolni, de nagyon remélem, hogy a piros lámpás áthajtás, és néhány másik komoly kihágás üldözése után végre eljutnak odáig, hogy a tisztelt közlekedőkkel betartatják a Kresz-t, és kivetetik az utólagos Xenonokat.
A velem eddig szembe jött Xenonosok közül könnyű kiszúrni az utólagosokat, ugyanis 100%-ban vakítanak. Ettől függetlenül egyikre sem villogtam még rá, mert a végén még azt hiszik, irigy vagyok a gagyi utólagos megoldásukra...
(Szerk: ez utóbbi megjegyzésem hpty-nak szólt, elsőre ugyanis nyomdafestéket nem tűrő kifejezések jutottak csak eszembe az irigykedős megjegyzéséről, azt meg mégsem kéne)

Vissza az elejére

hpty

Fogyasztás:

HozzászólásElküldve: 2009.02.01 23:43:21  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 95
 Hozzászólás témája:

[quote="Lewes"]Azért azt megjegyezném, hogy van némi eltérés a benzin-dízel, illetve a gyári xenon-utólagos xenon témában, mégpedig az, hogy ez utóbbiban egy megengedett technikát hasonlítasz össze egy jogszabályok által tiltottal.[quote]

Ez igaz. Ott a pont.

[quote="Lewes"]... tisztelt közlekedőkkel betartatják a Kresz-t, és kivetetik az utólagos Xenonokat.
A velem eddig szembe jött Xenonosok közül könnyű kiszúrni az utólagosokat, ugyanis 100%-ban vakítanak...[quote]

Ez pedig érdekes hozzáállás.
Mint már rajtam kívül sokan leírták, hogy a NAGY "GYÁRI" 2 szinte felesleges dologban tér el a nem "gyári"-tól. Jah a 3. az ár, de az vérlázító! Evil or Very Mad
A mosót kivesértük, ha nincs törlő, nem ér sokat. Az állító pedig kicsit többet ér...de az sem váltja meg a világot. És ha van kézid, akkor rajtad múlik, hogy ne vakíts.... nekem sem 0- állásban van, elhiheted... mind1.

Jah és a "...100%-ban vakítanak..."-hoz.
Érdekes Téged elképzelni, hogy a Télapót is megszégyeníted a tér-idő kontínyúmon Laughing .. mindenhol, mindig ott vagy..... irígy vagyok, milyen moci van az autódban... F-18 ??? Cool Rolling Eyes Laughing

És a lényeg a végére:
Mindenki (még a 100%-ban szabályos TUTI halogénosok is Exclamation Exclamation Exclamation Laughing ) állíttassa be a lámpáit.

Na písz!

Nyáron: Michelin Energy Saver (205/55 R16) (gyári alufelnikkel)
Télen: Kleber Krisalp HP2 (195/65 R15) (acélfelnikkel)

Vissza az elejére

alientwo

HozzászólásElküldve: 2009.02.02 06:39:31  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 96
 Hozzászólás témája:

Az utólagos xenont valóban kilehet szúrni, de csak akkor ha nem projektoros búrában van.
A gyári búrában a xenon a sokkalta nagyobb fényereje miatt rendesen megszórja az utat (így jobban látni vele mint a projektorossal.. projektoros lámpa meg halogén izzó pedig épp ezért nem szerencsés páros..), ellenben ha be van állítva nem vakít, mivel nem szembe süt. Intenzív a fényereje ezért mint a legyeket vonzza a tekintetet, aztán ha belenéz az ember akkor már persze, hogy vakít mint bármely halogén is.
Furamód egyszer sem zavart ilyen az úton.. (a xenonom előtt sem..) nagyobb a hiszti mint a lángja esete...
ami jobban zavar? Ha valóban vakít azaz szem magasságig világít!!! és az előttem szólóhoz csatlakozva, ha nincs rendesen beállítva, akár halogénnel is lehet szemen sütni, ha a kocsi megpakolva de a magasságállítóhoz hozzá nem nyúlna. (fóka kombival is találkoztam már így mögöttem..azt hittem klubtag és villant rám..aztán láttam hogy orra az égben..)
A xenon izzónak más a gyújtáspontja, újra be kell állítani vagy korrigálni a halogén izzó után, ennyi.
A fényszóró mosó valóban nem dob sokat.. az hogy a koszos lámpa - meg vakíthat: ismét felteszem amit már egyszer bekérdeztem ezzel kapcs.. valakinek sikerült már úgy és olyan cuccal koszolnia a lámpát, hogy kitérítse a fényt és vakítson? Very Happy max. ha kis apró tükröző szemcsét vinnénk rá.. ugyan már..
Egyedüli haszna, hogy TE mint vezető jobban láss.. pl. mocskos autópályán eső után tényleg tiszta dzsuva tud lenni és sötétben szépen csökkenti a fényerőt.
(télen a jég eltávolítása a búráról, pedig sofőri kötelesség..ahogy a havat is le kell tolni a kocsiról, hogy ne a mögöttünk jövőt sz@passuk az úton)
A magasságállítás..meg szintén leírtam.. fekvőrendőrnél bukkanónál ugyanúgy bevakít a bmw x5, mint a toyota avensis.. nem olyan gyors a kis motor, hogy elkapja.. de aki állított már életében magasságot akkor láthatja, hogy nem egy gyors motorizáltságú valami, ami hipphopp lekapja a földig a fénynyalábot.
sokan hivatkoznak állandóan a kresszre..sőt volt már egyenesen gyilkosoknak becézés a xenonosokat illetően.. akkor én is hivatkoznék a kresszre meg amit az ember a sötétben vezetésről tanult.
Ugyan ne a szembejövő lámpájába pislogjunk már, ha jön egy gépjármű sötétben, hanem a saját sávunk jobb szélét kuksizzuk. (tipikus vakegér esete az utakon.. 70-el megy a főúton ha jönnek szemből mert parázik és csak pislog, mikor nem jönnek már mer gyorsítani.. így számítsa ki az ember, hogy mikor előzi ki a sügeret... ha valaki meg bele is néz és annyira lassan áll vissza a szeme újra a sötétséghez komolyan forduljon orvoshoz és a saját és mások biztonsága érdekében kérjen korlátozott jogsit és este hagyja otthon az autót )

Még egy alapszabály: látni és látszani, fura mód ha "látszom" a xenon miatt, nem tesznek elém vagy jóval kisebb arányban olyan manővereket amivel páros lábbal kellett a fékbe lépnem.. nem fordul elém ha látja, hogy jövök, a jobbra tartást be nem tartva a belső sávban szüttyög észreveszi magát ha közelebb megyek (nem letolás szinten) stb...

Konklúzió: ha már valamihez szabályozni lenne "érdemes", akkor nem a fényszóró mosó és az autó magasságállításhoz, hanem a projektoros búrához kéne...sztem..

(ja.. csak érdekességként, a projektoros xenon szépen és nagyon szabályozottan világít.. viszont ha picit magasabb a kocsi az átlagtól akkor épp ez miatt a közeli pár méter teljesen megvilágítatlan.. és nem egy új kocsinál is ezért van bekapcsolva éjjel nappal a ködlámpa, hogy lásson valamit a közeli útszélből is a tulaj Wink )

ui.: kötelezővé tenném a xenont minden gyári új kocsinál.. a gyári árakról ne beszéljünk, mert viccesek..anyagáron 10-15 lehet egy komplett szett így nagyon vicces, hogy merik ekkora felárral árulni az autógyárak és nem gyárilag ezt rakni..... talán megszűnne a nyafogás is és rájönnének páran, hogy amiért neki halogénje van és nem úgy világít az nem azt jelenti, hogy a másik vakít.. de ha már focus - golf és egyéb kategória..azt hiszem belefér a költségvetésbe, egy 20-25-ezres összeg xenonra, amiért nekünk is lehet ilyen és rájövünk a többi miért is rakatta be.... nem optikai tunying célból.
További negatív vélemények előtt pedig tessék beülni sötétben egy akár utólagos xenonnal ellátott kocsiba! Tisztán látszik az a sík ameddig felvilágít.

Vissza az elejére

percy
Moderátor

HozzászólásElküldve: 2009.02.02 10:22:37  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 97
 Hozzászólás témája:

Úgy látom hogy azok a kollegák akiknek utólagos (ráadásul többeknek nem gyári) xenonja van, azok mind azt modnják, hogy nem vakít, nem zavarnak senkit vele és hogy mennyire jobban láthatóak lesznek... Laughing

Már senki se haragudjon, de ezek az utólago scuccok nem teljesítik a KRESZ előírásait, így teljesen szabálytalanok!
Az összes többi csak rizsa Exclamation Ez az utólagos kimagyarázkodás pedig egy jómagyar szokás, sajnos.... Rolling Eyes
Az utólagos xenonokat baromi egyszerű kiszúrni, ha másért nem azért, mert vakítanak, hisz egy olyan karakterisztikájú és ráadásul jóval nagyobb fényerejű izzó van a lámpában, ami nem odavaló (értsd: nem erre tervezték azt a lámpatestet) Itt nem csak azt értem, hogy esetleg túl magasra világít, hanem az előzőek miatt össze-vissza is szórja a fényt Exclamation
Ezt lehetne tovább cirkalmányozni, illetve a saját preferenciákkal indokolni, de ez nagyon kevés sztem.....

percy

Vissza az elejére

kelemenrobert
Területi képviselő

HozzászólásElküldve: 2009.02.02 10:34:50  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 98
 Hozzászólás témája:

percy írta:
Úgy látom hogy azok a kollegák akiknek utólagos (ráadásul többeknek nem gyári) xenonja van, azok mind azt modnják, hogy nem vakít, nem zavarnak senkit vele és hogy mennyire jobban láthatóak lesznek... Laughing

Már senki se haragudjon, de ezek az utólago scuccok nem teljesítik a KRESZ előírásait, így teljesen szabálytalanok!
Az összes többi csak rizsa Exclamation Ez az utólagos kimagyarázkodás pedig egy jómagyar szokás, sajnos.... Rolling Eyes
Az utólagos xenonokat baromi egyszerű kiszúrni, ha másért nem azért, mert vakítanak, hisz egy olyan karakterisztikájú és ráadásul jóval nagyobb fényerejű izzó van a lámpában, ami nem odavaló (értsd: nem erre tervezték azt a lámpatestet) Itt nem csak azt értem, hogy esetleg túl magasra világít, hanem az előzőek miatt össze-vissza is szórja a fényt Exclamation
Ezt lehetne tovább cirkalmányozni, illetve a saját preferenciákkal indokolni, de ez nagyon kevés sztem.....

Ez örök vita fog lenni Exclamation Exclamation Twisted Evil

Vissza az elejére

alientwo

HozzászólásElküldve: 2009.02.02 10:44:12  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 99
 Hozzászólás témája:

További negatív vélemények előtt pedig tessék beülni sötétben egy akár utólagos xenonnal ellátott kocsiba!

(a kressz előírás pedig jó magyar szokás szerint csak nálunk az ami.. milyen érdekes.. valaki fellapozott egy új autó árlistát mi jár a gyári xenon-hoz jó akkor ehhez kötjük..vagy a mi jó kis országunkban pár márkaszeríz bízva a későbbi profitban meg a felárak fennlétében meggyőzték a jogszabály alkotót, hogy jó lesz ez így)

Ismétlem értelme a projektoros búrának lenne, ha megszabásról beszélünk.

ui.: Vakít az elemlámpám is ha belenézek a kutya rúgja meg a szemtelen gyártókat Smile egyébként akkor én meg a halogénre mondom, hogy vakít.. mert több a nem törődöm ember halogén ízzóval és szanaszét állított magassággal.
Na? érik egy xenon@halogén vita topic ?
Laughing
Részemről befejeztem.. az utómondattal: További negatív vélemények előtt pedig tessék beülni sötétben egy akár utólagos xenonnal ellátott kocsiba!

Vissza az elejére

percy
Moderátor

HozzászólásElküldve: 2009.02.02 11:00:26  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 100
 Hozzászólás témája:

kelemenrobert írta:
Már bocsánat ez nem örök vita, hisz nem vitakérdés! Nem csak nálunk szabálytalan a dolog tudtommal!

A mosó pedig egyáltalán nem dísznek van rajta! Beszéltem több emberkével akiknek gyári xenonja van és mindegyikük leszögezte, hogy a mosó baromira hatásos! (egy hátránya van, hogy baromira fogyasztja a mosóvizet Wink )

Természetesen mindenki védi a saját álláspontját, de továbbra is azt mondom, hogy a szabály az szabály, akár tetszik akár nem Exclamation

percy

Vissza az elejére

kelemenrobert
Területi képviselő

HozzászólásElküldve: 2009.02.02 11:48:53  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 101
 Hozzászólás témája:

percy írta:
kelemenrobert írta:
Már bocsánat ez nem örök vita, hisz nem vitakérdés! Nem csak nálunk szabálytalan a dolog tudtommal!

A mosó pedig egyáltalán nem dísznek van rajta! Beszéltem több emberkével akiknek gyári xenonja van és mindegyikük leszögezte, hogy a mosó baromira hatásos! (egy hátránya van, hogy baromira fogyasztja a mosóvizet Wink )

Természetesen mindenki védi a saját álláspontját, de továbbra is azt mondom, hogy a szabály az szabály, akár tetszik akár nem Exclamation

Ha nem vita kérdés, akkor nem foglalkozna a kérdéssel sok ember Exclamation Exclamation Exclamation A szabályokkal nekem semmi bajom,de sokan nem tartják be én is vétkezek, mint utólagos xenonos. Laughing

Vissza az elejére

hpty

Fogyasztás:

HozzászólásElküldve: 2009.02.02 12:12:26  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 102
 Hozzászólás témája:

alientwo írta:
További negatív vélemények előtt pedig tessék beülni sötétben egy akár utólagos xenonnal ellátott kocsiba!

(a kressz előírás pedig jó magyar szokás szerint csak nálunk az ami.. milyen érdekes.. valaki fellapozott egy új autó árlistát mi jár a gyári xenon-hoz jó akkor ehhez kötjük..vagy a mi jó kis országunkban pár márkaszeríz bízva a későbbi profitban meg a felárak fennlétében meggyőzték a jogszabály alkotót, hogy jó lesz ez így)

Ismétlem értelme a projektoros búrának lenne, ha megszabásról beszélünk.

ui.: Vakít az elemlámpám is ha belenézek a kutya rúgja meg a szemtelen gyártókat Smile egyébként akkor én meg a halogénre mondom, hogy vakít.. mert több a nem törődöm ember halogén ízzóval és szanaszét állított magassággal.
Na? érik egy xenon@halogén vita topic ?
Laughing
Részemről befejeztem.. az utómondattal: További negatív vélemények előtt pedig tessék beülni sötétben egy akár utólagos xenonnal ellátott kocsiba!

Nagyon egyet tudok érteni Exclamation
Az új lámpám már projektoros lesz, majd megnézem azzal hogy szuperál a kicsike.
http://href.hu/x/7z67

És a szabályok az emberek igényeit késve követve szoktak változni....erre való a törvényhozás, -módosítás. Bár nálunk ez (is) VICC!

Egyszerű (bár elvont) példa.
Az autók felében ( Exclamation ) lesz mondjuk utólagos xenon, mire a zsaruk ráállnak a büntetésére... Akkora balhé lesz, hogy a taxisblokád kutyafüle volt hozzá képest. Megoldás: szabálymódosítás. Csókolom.

Na písz.

Vissza az elejére

Robika

HozzászólásElküldve: 2009.02.02 16:03:16  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 103
 Hozzászólás témája:

percy írta:

Valamikor a pótféklámpák is így kezdték,szabálytalan,stb.Mindenki szerelte fel ha kell ha nem.Érdekes,most már ritka amiben nincs.
Rolling Eyes

Vissza az elejére

peti77
Moderátor

Fogyasztás:

HozzászólásElküldve: 2009.02.02 16:16:10  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 104
 Hozzászólás témája:

Robika írta:

Valamikor a pótféklámpák is így kezdték,szabálytalan,stb.Mindenki szerelte fel ha kell ha nem.Érdekes,most már ritka amiben nincs.
Rolling Eyes

Azért ne hasonlítsuk már össze a pótféklámpát egy vakító erejű xenonnal!!!! Shocked
Én sem a kreszre hivatkoznék, hanem a józan észre!Szerelje be akinek hiányzik,de akkor már figyeljen is oda, hogy kit vakít megszemből, ez persze mindenkire vonatkozik! Confused
Amúgy a magasságállítás és a mosó nem csak magyar előírás, tudtommal!!!!Tehát nem lehet csak egy tolvonással megváltoztatni a dolgot!
Nem vitázni szeretnék, de vannak érdekes hozzáállások! Shocked

Vissza az elejére

Lala
Területi képviselő
Moderátor

Fogyasztás:

HozzászólásElküldve: 2009.02.02 20:09:38  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 105
 Hozzászólás témája:

Csak csendesen jegyzem meg, hogy a topic maga nem azért jött létre, hogy itt essetek egymásnak olyan dolgokért, amikben nagyon sokat számítanak, az egyéni vélemények és elképzelések.
Crying or Very sad
Szintén csendesen: Szabályok vannak! De nem csak ebben a dologban. És nem tartjuk be. Sem ezt sem mást!

Xenon Arrow Vannak utólagos szettek? Vannak! Törvényesek? Nem! Betiltja a hatóság a forgalmazását? Nem! A mi háborgásunkon kívül érdekel valakit Tv-ben rádióban? Nem!....
Crying or Very sad
Sebesség Arrow Vannak szabályok? (50-90-130) Vannak! Betartjuk őket? Nem! Aki szabályokat nem tart be, az furcsállja ha más sem?.... Crying or Very sad

Kritizáljuk a szabályokat annak függvényében, hogy kinek melyik jó kit melyik zavar. Ez egy ilyen ország, és nagyon hosszú az út a változásig!

De az fontos, hogy az egymás iránt érzett felelősség vezesse az embereket.

Klubkártyás partnercégek

Vissza az elejére

MadMax2

HozzászólásElküldve: 2009.02.02 22:03:26  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 106
 Hozzászólás témája:

A Xenon fényszóró használatának a szabályait nem az 1/1975 KPM BM együttes rendelet szabályozza, lánykori nevén a KRESZ, ha nem az 6/1990 KöHÉM rendelet. Ami gyenge emlékeim szerint előír fényszóró magasság állítást, nem emlékszem, hogy említene autómatát és mosót. Vagy is egy átlagos Focusosnál egy mosó hiányzik.
A Fordok fényszórója halogénan is nagyon jó!

Vissza az elejére

Robika

HozzászólásElküldve: 2009.02.03 07:36:35  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 107
 Hozzászólás témája:

otvoslajos írta:
Csak csendesen jegyzem meg, hogy a topic maga nem azért jött létre, hogy itt essetek egymásnak olyan dolgokért, amikben nagyon sokat számítanak, az egyéni vélemények és elképzelések.
Crying or Very sad
Szintén csendesen: Szabályok vannak! De nem csak ebben a dologban. És nem tartjuk be. Sem ezt sem mást!

Xenon Arrow Vannak utólagos szettek? Vannak! Törvényesek? Nem! Betiltja a hatóság a forgalmazását? Nem! A mi háborgásunkon kívül érdekel valakit Tv-ben rádióban? Nem!....
Crying or Very sad
Sebesség Arrow Vannak szabályok? (50-90-130) Vannak! Betartjuk őket? Nem! Aki szabályokat nem tart be, az furcsállja ha más sem?.... Crying or Very sad

Kritizáljuk a szabályokat annak függvényében, hogy kinek melyik jó kit melyik zavar. Ez egy ilyen ország, és nagyon hosszú az út a változásig!

De az fontos, hogy az egymás iránt érzett felelősség vezesse az embereket.

Igazad van Lala!

De én már nem akarok ezen vitatkozni,fölösleges. Rolling Eyes Nem rád gondoltam! Wink

Vissza az elejére

Lala
Területi képviselő
Moderátor

Fogyasztás:

HozzászólásElküldve: 2009.02.03 07:38:30  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 108
 Hozzászólás témája:

Robika írta:

Igazad van Lala!
De én már nem akarok ezen vitatkozni,fölösleges. Rolling Eyes Nem rád gondoltam! Wink
Nem vettem magamra! Wink Very Happy
Csak nem jó ha bántjuk egymást olyanért, amiben nincs egyértelmű igazság.

Klubkártyás partnercégek

Vissza az elejére

lihecs

HozzászólásElküldve: 2009.02.03 17:31:52  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 109
 Hozzászólás témája:

percy írta:

Ne tessék! Tipikusan kötjük az ebet a karóhoz! A nem jogszerű NEM egyenlő a rosszal, sz@rral! Sorolhatnám. Csak azért, mert egy jogszabály rendelkezése nincs teljes mértékben betartva nem jelenti, hogy nem a jogszabály a rossz.

Magyarázza már el vki, hogy azért mert nagyobb a fényerő miért szórná a lencse más irányba, ha egyébként a gyújtópontban van?!

Tanultam fizikát, de ezek szerint biztos nem annyit mint a t. klubbtársak. Rolling Eyes

Márcsak a teszt kedvéért is próbáljátok ki, hogy pl. 100/80 W-os halogént tesztek be! 100 a refi, 80 a tomp. Én escortba tettem még jó pár évvel ezelőtt. Érdekes az sem tetszett sokaknak, pedig NEM XENON volt!

Vissza az elejére

percy
Moderátor

HozzászólásElküldve: 2009.02.03 21:45:58  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 110
 Hozzászólás témája:

lihecs írta:
Ne tessék! Tipikusan kötjük az ebet a karóhoz! A nem jogszerű NEM egyenlő a rosszal, sz@rral! Sorolhatnám. Csak azért, mert egy jogszabály rendelkezése nincs teljes mértékben betartva nem jelenti, hogy nem a jogszabály a rossz.....
Továbbra sem értek egyet. A szabályok azért vannak, hogy betartsuk őket! Ez mindenkire vonatkozik!
Megváltoztatni pedig csak az tudja őket, aki alkotja. Természetesen bírálni lehet, de ezt az esetek többségében nem tartom egészségesnek.
(pénzszedési céllal kitett táblákat pl. felháborítónak tartom többek között)
Ha mindenki betartaná a szabályokat akkor nem kellene állandóan pofozni a KRESZ-t sem többek között Rolling Eyes

Ezért ilyen a közlekedési morál is, mert sajnos sokan önkényesen nem tartják be a szabályokat Exclamation

Részemről lezártnak tekintem ezt a témát.

percy

Vissza az elejére

merQree

HozzászólásElküldve: 2009.02.03 22:06:10  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 111
 Hozzászólás témája:

otvoslajos írta:

Crying or Very sad

Ne haragudj Lala, de ezt a hozzáállást Tőled semmilyen szín alatt nem vártam. Ennél felelősségteljesebb gondolkodásúnak ismertelek meg.
De ami az idézetben szerepel:
Azért nem tiltják a forgalmazását, mert megvárják, amiíg a tuningmatyik beszerelik, aztán lehet kaszálni Arrow hónapokkal ezelőtt EÜcsomag a kocsikban esete (nem lehetett kapni, gyorsan azt ellenőrizték mindenhol)

A magam részéről pedig gyűlölöm az utólagos fényágyúkat, akár szemből, akár mögöttem jön... és nem azért vánszorguk előttük, mert vakegér vagyok, hanem azért, hogy menjen a fenébe, ne is lássam...

Vissza az elejére

Lala
Területi képviselő
Moderátor

Fogyasztás:

HozzászólásElküldve: 2009.02.04 08:08:02  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 112
 Hozzászólás témája:

merQree írta:

Ne haragudj Lala, de ezt a hozzáállást Tőled semmilyen szín alatt nem vártam.
Lehet Te is félrértettél. Wink
Én azt próbáltam feszegetni, hogy milyen a központi hozzáállás ezekhez a dolgokhoz. Én igenis elvárom a hatóságoktól, a vezetőktől stb a személyes példamutatást!!!

Direkt általánosságban beszéltem a xenon csak egy példa volt, nem jobb nem rosszabb, mint bármi más.

Mondhatni olyan ez mikor egy képviselő tiltott helyen dohányzik és sz..rik a törvényre, vagy egy rendőr utólagos xenonnal szereli fel az autóját (van ilyen!), és sorolhatnám.

De hozzátartozik ehhez az is, amit tegnap feszegetett valaki, hogy volt pótféklámpa, aztán betiltották, aztán ma már minden autóban szériatartozék. Szóval a jogszabályok is változnak az élettel együtt.

Én a magam részéről nem vagyok az utólagos xenonszett híve, mert műszakilag nem tartom odavalónak az alábbi okokból:

- az eredeti fényszórót nem ehhez tervezték
- a két izzó gyújtópontja nem egyezik meg, tehát a fényvetésük nem lesz egyforma
- mosót nem tesznek hozzá, a koszos búra pedig szórja a fényt

Ezért vettem gyári lámpákat, most szerzem be a teljes gyári mosószettet, a lehető legjobban próbálom megoldani a magasságállítást is. DE! Egy dolog biztos és ezt írásba tudom adni, mert megnéztem!

A két lámpa 0 pontja megegyezik! (Alsó helyzet!) Tehát, ha a kézi állítót 5-re tekerem a gyári lámpával és a xenonnal akkor a legkisebb fényvető helyzet áll fenn. Ettől az automata csak feljebb állíthatja a xenont lejjebb semmiképpen, tehát 5 állásban nem vakíthat, ha a gyári szett nem vakít!

Ezzel úgy érzem teljes mértékben meg fogok tenni mindent, ami a másokkal szembeni felelősséget jelenti.

Klubkártyás partnercégek

Vissza az elejére

GeeUnit

HozzászólásElküldve: 2009.02.07 15:11:57  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 113
 Hozzászólás témája:

Olvasgattam a témát és volt pár olyan felvetés, ami miatt úgy döntöttem, hogy én is hozzászólok. Én gyárilag rendeltem bele a xenon-t (igaz nem volt olcsó, de mindenképpen hasznos dolog). Halogénes autót vezettem már (fókát még nem), de a xenon nagyon sokat jelent sötétben és ködben is, a ködlámpát ezért nagyon ritkán kapcsolom be, de nem is ér sokat egyébként (a xenon "erős" fénye miatt). Pont ködben lehet látni, hogy az egyébként közel 180 fokban világító lámpa az út jobb oldala felé "fókuszál".
Az autómata fényszórómagasságállítással abszolút egyetértek, xenonnál kötelezővé tenném utólagos beszerelésnél, mert így sok baleset elkerülhető, bár sokan villognak rám is a szembejövők, pedig gyári (feltételezem, hogy nem az én lámpám rossz).
A fényszórómosó szintén jó dolog. Tény, hogy nagyon használja a mosófolyadékot, de megéri. A használata a kézikönyvben benne is van, ha jól emlékszem, csak akkor "aktiválódik", ha a világitás be van kapcsolva és az első szélvédőmosót használjuk, de ha jól tudom, akkor sem mindig és ezért gondolják, hogy nem ér semmit a berendezés. Én is úgy szoktam hogy indulás előtt ha szükséges megtörlöm a lámpát és nincs gond.

A lényeg, hogy az utólagos xenonokkal én sem vagyok megbékélve mert nagyon vakítanak, bár vannak hasonló hatású halogének, azok még rosszabbak. Az optimális fényerejű xenonok többnyire fehér fényűek, a kék fényűek az erősebbek (ez utóbbiak nem ajánlatosak).
Én csak azt vallom, hogy ha valaki elhatározza, hogy xenont tesz az autójába csak akkor tudja élvezni az előnyeit, ha mindenből a gyár által előírt kellékeket szerzi be hozzá és lehetőleg gyárit vegyen. Lehet hogy drágább, de szerintem egy vagy több ember testi épsége megéri ezt a felárat.
Remélem nem voltam túl hosszú csak az eddigi tapasztalataimat szerettem volna megosztani azokkal, akik még nem döntöttek mellette vagy ellene.

Ui: a szabályok betartásával sok baleset megelőzhető, de ez az autó állapotával kezdődik, amiről sokan elfeledkeznek (bocs az OFF-ért)

Nyáron: Continental SportContact 2 (205/50 R17)
Télen: Michelin Primacy Alpin 3 (205/55 R16)

Vissza az elejére

eric20

HozzászólásElküldve: 2009.02.07 15:43:50  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 114
 Hozzászólás témája:

GeeUnit írta:
Olvasgattam a témát és volt pár olyan felvetés, ami miatt úgy döntöttem, hogy én is hozzászólok. Én gyárilag rendeltem bele a xenon-t (igaz nem volt olcsó, de mindenképpen hasznos dolog). Halogénes autót vezettem már (fókát még nem), de a xenon nagyon sokat jelent sötétben és ködben is, a ködlámpát ezért nagyon ritkán kapcsolom be, de nem is ér sokat egyébként (a xenon "erős" fénye miatt). Pont ködben lehet látni, hogy az egyébként közel 180 fokban világító lámpa az út jobb oldala felé "fókuszál".
Az autómata fényszórómagasságállítással abszolút egyetértek, xenonnál kötelezővé tenném utólagos beszerelésnél, mert így sok baleset elkerülhető, bár sokan villognak rám is a szembejövők, pedig gyári (feltételezem, hogy nem az én lámpám rossz).
A fényszórómosó szintén jó dolog. Tény, hogy nagyon használja a mosófolyadékot, de megéri. A használata a kézikönyvben benne is van, ha jól emlékszem, csak akkor "aktiválódik", ha a világitás be van kapcsolva és az első szélvédőmosót használjuk, de ha jól tudom, akkor sem mindig és ezért gondolják, hogy nem ér semmit a berendezés. Én is úgy szoktam hogy indulás előtt ha szükséges megtörlöm a lámpát és nincs gond.

A lényeg, hogy az utólagos xenonokkal én sem vagyok megbékélve mert nagyon vakítanak, bár vannak hasonló hatású halogének, azok még rosszabbak. Az optimális fényerejű xenonok többnyire fehér fényűek, a kék fényűek az erősebbek (ez utóbbiak nem ajánlatosak).
Én csak azt vallom, hogy ha valaki elhatározza, hogy xenont tesz az autójába csak akkor tudja élvezni az előnyeit, ha mindenből a gyár által előírt kellékeket szerzi be hozzá és lehetőleg gyárit vegyen. Lehet hogy drágább, de szerintem egy vagy több ember testi épsége megéri ezt a felárat.
Remélem nem voltam túl hosszú csak az eddigi tapasztalataimat szerettem volna megosztani azokkal, akik még nem döntöttek mellette vagy ellene.

Ui: a szabályok betartásával sok baleset megelőzhető, de ez az autó állapotával kezdődik, amiről sokan elfeledkeznek (bocs az OFF-ért)
én nem értek egyet azzal h csak a gyári élvezhető.az utolagosnak joval nagyobb a fényereje a gyáritol, bár igaz jobban vakit...

2.0 TDCi Titanium
"Ha azt gondolod,képes vagy rá,vagy ha azt,hogy nem,mindenképpen igazad van."
/Ford/

Vissza az elejére

hpty

Fogyasztás:

HozzászólásElküldve: 2009.02.07 16:40:48  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 115
 Hozzászólás témája:

GeeUnit írta:
...sokan villognak rám is a szembejövők, pedig gyári (feltételezem, hogy nem az én lámpám rossz).
...
Az optimális fényerejű xenonok többnyire fehér fényűek, a kék fényűek az erősebbek (ez utóbbiak nem ajánlatosak).
...

Rád is villognak, pedig MINDEN GYÁRI. Érdekes mi?
No comment! Evil or Very Mad

És a 4300 K-s a fehér, ennél magassabb színhőmérsékletű egyre kékebb, de egyre GYENGÉBB fényű. Erre találtam nemrég táblázatot is, de most nem tudom, ha meglesz belinkelem. De google-ban az első 20-ban benne van a xenon szóra magyar nyelvű oldalakon keresve.
Nekem most 6000 v. 8000 K-s van, de a projektorosba 4300 v. 5000 K-t akarok, fehérebb és NAGYOBB a fényereje!

Jah és az sem mind1, hogy 35 v 55W-os a szett, az 55-ös itt is természetesen nagyobb fényű és a CAN-buszos gépekbe csak ez jó! (különben égő-kiégést jelez a fed.comp).
Fókába jó a 35W is! Cool

A többi részével a hozzászólásodnak egyetértek, JÓL BE KELL ÁLLÍTANI, mindegy milyen a lámpád!
Ennyi.

Vissza az elejére

GeeUnit

HozzászólásElküldve: 2009.02.07 20:03:32  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 116
 Hozzászólás témája:

hpty írta:
GeeUnit írta:
...sokan villognak rám is a szembejövők, pedig gyári (feltételezem, hogy nem az én lámpám rossz).
...
Az optimális fényerejű xenonok többnyire fehér fényűek, a kék fényűek az erősebbek (ez utóbbiak nem ajánlatosak).
...

És a 4300 K-s a fehér, ennél magassabb színhőmérsékletű egyre kékebb, de egyre GYENGÉBB fényű. Erre találtam nemrég táblázatot is, de most nem tudom, ha meglesz belinkelem. De google-ban az első 20-ban benne van a xenon szóra magyar nyelvű oldalakon keresve.
Nekem most 6000 v. 8000 K-s van, de a projektorosba 4300 v. 5000 K-t akarok, fehérebb és NAGYOBB a fényereje!

Jah és az sem mind1, hogy 35 v 55W-os a szett, az 55-ös itt is természetesen nagyobb fényű és a CAN-buszos gépekbe csak ez jó! (különben égő-kiégést jelez a fed.comp).
Fókába jó a 35W is! Cool

A cikket régebben olvastam, de arra emlékeztem, hogy nagyobb a fényereje, az égéshő helyett Arrow ezért elnézést kérek, de mivel a nagyobb K kékebb színárnyalatot eredményez, közelít a nem megfelelő kategóriához és így nem ajánlható.

Vissza az elejére

GeeUnit

HozzászólásElküldve: 2009.02.07 20:14:08  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 117
 Hozzászólás témája:

eric20 írta:
GeeUnit írta:

én nem értek egyet azzal h csak a gyári élvezhető.az utolagosnak joval nagyobb a fényereje a gyáritol, bár igaz jobban vakit...

Az én meglátásom az, hogy általában a gyári dolgok a legkevésbé "károsak" az autónak és a környezetének, ami természetesen nem jelenti azt, hogy ne rakasson bárki olyan szettet a kocsijába amilyet szeretne csak ez szerintem olyan dolog mint mondjuk az építkezésnél, hogy egy szép és esztétikus ablakokat vagy ajtókat kiválasztunk és csak utána derül ki, hogy túl kicsi vagy esetleg túl nagy a házhoz...

Vissza az elejére

percy
Moderátor

HozzászólásElküldve: 2009.02.14 23:44:36  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 118
 Hozzászólás témája:

Akik esetleg kételkednének még mindig abban, hogy télleg csak dísznek (értsd: lehúzásnak) jár a gyári xenonhoz a fényszórómosó azt megnyugtatom hogy NEM! Nagyon hatékony és tökéletesen tisztává varázsolja a mocskos lámpabúrát!
Ha egy 4,5 éves vason (Galaxy Smile ) ilyen jól műxik, akkor egy sokkal fiatalabbon is legalább ennyire jónak kell lennie.

Az viszont biztostuti, hogy tetű módon zabálja az ablakmosóvizet Smile

percy

Vissza az elejére

peti77
Moderátor

Fogyasztás:

HozzászólásElküldve: 2009.02.15 00:01:23  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 119
 Hozzászólás témája: