Üdvözöl a(z) Magyar Ford Focus Klub
Címlap  ·  Saját beállítások  ·  Letöltések  ·  Fórum 2021.12.05. 22:01:07 

Főmenü
 Hírek, cikkek :
 Címlap
 Régebbi cikkek, írások
 Keresés

Tagok :
 Új tagoknak
 Klubtagoknak (zártkörű)
 Tagok listája
 Saját beállítások
 Üzenetek

Közösség :
 Fórum
 Észrevétel küldése
 Hasznos linkek
 Fotóalbum
 Online bolt
 Apróhirdetés
 Letöltések
 Rendszámkereső
 Userbar generátor

Adatok :
 Klubtérkép
 Top 10

Hirdetés

Felhasználók
Üdvözlet, Vendég
Felhasználónév
Jelszó
(Regisztráció)
Felhasználók:
Legutóbbi: reveszand
Mai: 2
Tegnapi: 0
Összesen: 26329
Látogatók:
Vendégek: 471
Tagok: 0
Összesen: 471

fordfocus.hu :: Téma megtekintése - Riasztó

Control Panel

ProfilProfil   Üzeneteid olvasásához jelentkezz beÜzeneteid olvasásához jelentkezz be   BelépésBelépés Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   Felhasználó listaFelhasználó lista   CsoportokCsoportok 

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához
Tartalomjegyzék -> Biztonságtechnika -> Riasztó
Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás oldalra Előző  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Következő
Ugrás:   

FIGYELEM!

A fórumozók személyes adatait csak belépés után láthatod!

2 / 11 oldal
 Szerző
Üzenet Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  

silboy

HozzászólásElküldve: 2005.07.31 17:03:00  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 31
 Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

Nem rég vettem egy használt Focust,van benne riasztó,szerintem gyári.Meg tudja mondani valaki,hogy milyen funkciói vannak?A szirénája olyan mintha egy sima duda szólna,ha jól hallom a bal hátsó sárvédő mögül szól,és az utastérben jobban hallani mint kint.Ki lehet ezt cserélni valami normális szirénára?

Focus Ghia 2012-2017

Focus Titanium 2017

Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése

sziszi.

HozzászólásElküldve: 2005.08.01 17:07:22  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 32
 Hozzászólás témája:

silboy írta:
Nem rég vettem egy használt Focust,van benne riasztó,szerintem gyári.Meg tudja mondani valaki,hogy milyen funkciói vannak?A szirénája olyan mintha egy sima duda szólna,ha jól hallom a bal hátsó sárvédő mögül szól,és az utastérben jobban hallani mint kint.Ki lehet ezt cserélni valami normális szirénára?
ha már lefty-t helyretereltem: a gyári riasztó topikja: ITT található.
a kérdésedre válaszolva: kétféle van:
-belsőtér védelemmel kiegészített
-belsőtér védelemmel nem kiegészített

a többi a használati uatasításban is benne van

a dudát meg legálabb meg tudod különböztetni a manapság minden autóban "széria" szirénától...

sziszi

Vissza az elejére

Lefty

HozzászólásElküldve: 2005.08.02 07:53:34  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 33
 Hozzászólás témája:

Sziasztok,

Lenne némi problémám a riasztómmal. Elvileg nem gyári de leírást nem kaptam hozzá. Nincs külön kapcsolója hanem a kulcs működteti és van hozzá egy kis fityegő amivel a műszerfalon elhelyezett kapcsolót érintve 'elvileg ki lehet' kapcsolni. Na most nekem ez el lett nyomkodva. Azóta folyamatosan villog, menet közben is!!! Ki tudja, hogy lehet beállítani? Talán enforcer vagy valami hasonló. Délután lefotózom és beteszem ide, hátha de mégis vagy nem....

Vissza az elejére

FOKIO

HozzászólásElküldve: 2005.09.26 04:58:18  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 34
 Hozzászólás témája:

A Fókalopások miatt jutott eszembe ez a topic megint.
Egy ismerősünk Fókáját kezdték el az egyik éjjel nyitogatni, de valaki, vagy valami megzavarhatta őket, így nem tudták befejezni. A lényeg, hogy a szélvédő vezető oldali alján nyitották (volna) ki. Már neki is mentek a csavarhúzóval, le is barmolták az A oszlopon a festéket, és a szélvédőt is el bírták repeszteni. A tömítés is kezte magát szépen megadni, csak idő kérdése és bent vannak.
Még megvan a kocsi, hacsak vissza nem mennek érte.

A dilemmám: Erre vajon beriaszt- e a térérzékelős gyári egység? Mert az övékben ilyen darab nem volt, és a sajátjuk néma is maradt.

Vissza az elejére

Mézi
Portálbuherátor

Érvényes: 2030.12.31.

Fogyasztás:

HozzászólásElküldve: 2005.11.14 12:09:13  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 35
 Hozzászólás témája:

FOKIO írta:
...
A dilemmám: Erre vajon beriaszt- e a térérzékelős gyári egység? Mert az övékben ilyen darab nem volt, és a sajátjuk néma is maradt.

Elvileg a tererzekelos riaszto azt a celt szolgalna, ha mondjuk nyitva marad valamelyik ablak, es benyul valaki, akkor riasszon be, tehat ha kiszedik a szelvedot es bemasznak a kocsiba, akkor is kellene riasztania, de az en tapasztalatom szerint nem igazan akarnak riasztani a tererzekelos riasztok, mert en kiprobaltam, lehuztam az ablakot, kocsi beriaszt, kez bent lobal az utasterben, es hat eleg sokaig kellett lobalnom a kezem, mire a tererzekelo eszrevette, hogy bent vagyok.

FordEtis szerviztervezet | Ford Focus kezelési útmutatók | Elektronikus alkatrész-katalógus
Doppingmentes táplálékkiegészítők:

Vissza az elejére

tomitt

HozzászólásElküldve: 2005.12.21 10:29:27  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 36
 Hozzászólás témája:

Segítségeteket kérném.
A problémám, hogy - mint már egy másik topicban leírtam - a risztóm megadta magát, hiába nyomogattam a távirányítót, meg se mukkant.
Elvittem egy riasztóshoz, aki töviről hegyire véginézte a rendszert.
A felállás:
- belsőtér védelem OK
- kp zár modul OK
- el. ablak modul OK
- alapegység XAR
Ajánlotta, hogy az alapegységet cseréljük ki és mindem megy mint a régi szép időkben. Ja a gépet használtan vettem se pótkapcsoló, se leírás, még olaszba tették bele.
Egy CODE-PERFECT nevű cuccot ajánlott, szerinte mint alapriasztó semmivel sem rosszabb, mint a Laserline. Pontosabban a Laser 20k-val többe fájna, viszont szerinte ennyivel nem jobb.
Ti hallottatok erről a Code-Perfect riasztóról?

Vissza az elejére

Szaki

HozzászólásElküldve: 2005.12.21 20:32:53  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 37
 Hozzászólás témája:

tomitt írta:
Segítségeteket kérném.
A problémám, hogy - mint már egy másik topicban leírtam - a risztóm megadta magát, hiába nyomogattam a távirányítót, meg se mukkant.
Elvittem egy riasztóshoz, aki töviről hegyire véginézte a rendszert.
A felállás:
- belsőtér védelem OK
- kp zár modul OK
- el. ablak modul OK
- alapegység XAR
Ajánlotta, hogy az alapegységet cseréljük ki és mindem megy mint a régi szép időkben. Ja a gépet használtan vettem se pótkapcsoló, se leírás, még olaszba tették bele.
Egy CODE-PERFECT nevű cuccot ajánlott, szerinte mint alapriasztó semmivel sem rosszabb, mint a Laserline. Pontosabban a Laser 20k-val többe fájna, viszont szerinte ennyivel nem jobb.
Ti hallottatok erről a Code-Perfect riasztóról?

Asszem ukrán gyártmány. Egyszerű, de korrekt.
A helyedben megkeresném a mostani riasztód forgalmazóját/szervizét, hogy pofozzák helyre a központot. Nagy baja nem lehet.

Vissza az elejére

csipu

HozzászólásElküldve: 2006.01.26 16:17:08  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 38
 Hozzászólás témája:

Sziasztok!
Kis segitseget kernek.
Ghia felszereltsegen torom a fejem, es az erdekelne, hogy erdemes-e a biztonsag 5 csomagot megrendelni (riaszto + kettos reteszelesu zar), vagy csak kettos reteszelest kerjek, es menjek valahova riasztot beszerelni?
Eszemmel a masodikra hajlok, mert ugye a gyari riasztokrol nem szoktak jokat mondani.
Ha a 2. esetet erdemes kovetni, akkor tudtok mondani riasztot, szervizt, amit erdemes beszerelni.
Gondolom mas is jart mar hasonlo cipoben, es nem akarom feltalalni a spanyol viaszt.
Koszi:
Csipu

Vissza az elejére

Csoni

HozzászólásElküldve: 2006.01.26 19:42:02  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 39
 Hozzászólás témája:

csipu írta:
Sziasztok!
Kis segitseget kernek.
Ghia felszereltsegen torom a fejem, es az erdekelne, hogy erdemes-e a biztonsag 5 csomagot megrendelni (riaszto + kettos reteszelesu zar), vagy csak kettos reteszelest kerjek, es menjek valahova riasztot beszerelni?
Eszemmel a masodikra hajlok, mert ugye a gyari riasztokrol nem szoktak jokat mondani.
Ha a 2. esetet erdemes kovetni, akkor tudtok mondani riasztot, szervizt, amit erdemes beszerelni.
Gondolom mas is jart mar hasonlo cipoben, es nem akarom feltalalni a spanyol viaszt.
Koszi:
Csipu

Második megoldást ajánlom.
A kettős zár az nagyon jó dolog. Smile
A ford riasztója meg baromi halk, szinte meg sem hallani. Sad

Vissza az elejére

Czumy

HozzászólásElküldve: 2006.01.26 23:18:21  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 40
 Hozzászólás témája:

csipu írta:
Sziasztok!
Kis segitseget kernek. (...)

Csipu! PM (személyes üzenet) elküldve!

Vissza az elejére

tartlev

HozzászólásElküldve: 2006.03.24 21:51:34  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 41
 Hozzászólás témája:

Sziasztok,

ma vettem egy FI-et és van benne egy Cobra Globe 3800 riasztó, ami csak most derült ki (vicces, a kereskedő sem tudta). Az autóhoz 2 kulcs van, 1 távirányítós 3 gombos és egy gombtalan sima. A riasztónak van egy vezérlőegysége (1 gomb Smile) a műszerfalon. Igazándiból minden jól le van írva a doksiban, és megy is a riasztó a kulccsal, azzal nincs is gond, de sajnos a riasztó doksijában nincs kitöltve ki szerelte, és így nem tudom kihez forduljak, hogy nem kellene-e valami távirányítónak lenni a riasztóhoz magához? Ez azt jelentheti, hogy a márkakereskedés szerelte be? Szerintetek ha elveszítem az egyetlen távirányítós kulcsot, akkor tud majd nekem a márkaszervíz olyan újat adni, amit össze tudnak lőni a riasztóval? Akkor is ha nem ők szerelték?

Valaki plz segítsen hogy ez hogyan műxik.

Vissza az elejére

sziszi
Moderátor

HozzászólásElküldve: 2006.03.24 22:12:36  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 42
 Hozzászólás témája:

tartlev írta:
Sziasztok,

ma vettem egy FI-et és van benne egy Cobra Globe 3800 riasztó, ami csak most derült ki (vicces, a kereskedő sem tudta). Az autóhoz 2 kulcs van, 1 távirányítós 3 gombos és egy gombtalan sima. A riasztónak van egy vezérlőegysége (1 gomb Smile) a műszerfalon. Igazándiból minden jól le van írva a doksiban, és megy is a riasztó a kulccsal, azzal nincs is gond, de sajnos a riasztó doksijában nincs kitöltve ki szerelte, és így nem tudom kihez forduljak, hogy nem kellene-e valami távirányítónak lenni a riasztóhoz magához? Ez azt jelentheti, hogy a márkakereskedés szerelte be? Szerintetek ha elveszítem az egyetlen távirányítós kulcsot, akkor tud majd nekem a márkaszervíz olyan újat adni, amit össze tudnak lőni a riasztóval? Akkor is ha nem ők szerelték?

Lehet, hogy ők szerelték. http://www.fordfocus.hu/modules.php?set_albumName=albun02&id=Ford_Cobra_2&op=modload&name=gallery&file=index&include=view_photo.php
A Cobra riasztókat a Fordnál is rendelheted utólag, sőt az egyetlen riasztó tudtommal, amit a garancia megtartása mellett hajlandóak beszerelni.

Vissza az elejére

tartlev

HozzászólásElküldve: 2006.03.25 10:39:45  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 43
 Hozzászólás témája:

sziszi írta:
tartlev írta:
Sziasztok,

Lehet, hogy ők szerelték. http://www.fordfocus.hu/modules.php?set_albumName=albun02&id=Ford_Cobra_2&op=modload&name=gallery&file=index&include=view_photo.php
A Cobra riasztókat a Fordnál is rendelheted utólag, sőt az egyetlen riasztó tudtommal, amit a garancia megtartása mellett hajlandóak beszerelni.

Hm, akkor viszont nem értem miért nem írták bele a riasztó doksijába. Illetve így nem tudom mi a helyzet a garanciával... lehet, hogy fel kell hívnom az előző tulajt...

Vissza az elejére

tartlev

HozzászólásElküldve: 2006.03.30 10:29:38  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 44
 Hozzászólás témája:

tartlev írta:
sziszi írta:
tartlev írta:
Sziasztok,

Hm, akkor viszont nem értem miért nem írták bele a riasztó doksijába. Illetve így nem tudom mi a helyzet a garanciával... lehet, hogy fel kell hívnom az előző tulajt...

Megkérdeztem, ők szerelték. Hogy miért nem írták bele a szervizkönybe arra nem tudtak válaszolni...

Vissza az elejére

szjani

HozzászólásElküldve: 2006.04.07 13:28:55  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 45
 Hozzászólás témája:

Sad
PLS HELP ME!

Tegnap felraktam az alufelniket, erre ma a hálátlan ribanc (ezek szerint nő lehet?) a következőt kezdte el csinálni.
(Nekem a dolog úgy néz ki, hogy gyári kp. zár + Laserline riasztó. A riasztó távirányítójával nyitom zárom a kocsit, a riasztó ugye ki-be kapcsol és a kp zár is nyílik, záródik.)
Szóval reggel mikor kiszálltam rányomtam a riasztó távján a gombot, de csak a riasztó bekapcsolását hallottam, a kp zárak motorhangjait nem. Nem is aludtak el a belső lámpák színházszerűen a megszokottnak megfelelően kb. 1 mp múlva, hanem még világítottak, illetve a riasztó 3 rövid titty-titty-titty -el jelezte, hogy vmi nincs rendben. Viszont ha úgy zárom be a kocsit, hogy indítókulcs távirányítóval bezár és riasztó külön rákapcsol, akkor OK minden.

Magyarul a riasztóm nem akarja most bezárni a kp zárat, azt külön kell rányomni mondjuk az indítókulccsal. Nyitással nincs probléma, a riasztó nyitja a kp zárakat.
Szerintetek hol lehet a bibi Question

Annak lehet vmi köze a dologhoz, hogy 3 napja a bal hátsó ajtóból 1 napig néha-néha kis csilingelő hangot hallottam, utána 1 napig mintha vmi gurigázott volna benne, aztán most nem hallok semmit. Lehet, hogy ott esett szét vmi Question

Vissza az elejére

patky

HozzászólásElküldve: 2006.04.07 13:39:11  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 46
 Hozzászólás témája:

szjani írta:
Sad
PLS HELP ME!

Tegnap felraktam az alufelniket, erre ma a hálátlan ribanc (ezek szerint nő lehet?) a következőt kezdte el csinálni.
(Nekem a dolog úgy néz ki, hogy gyári kp. zár + Laserline riasztó. A riasztó távirányítójával nyitom zárom a kocsit, a riasztó ugye ki-be kapcsol és a kp zár is nyílik, záródik.)
Szóval reggel mikor kiszálltam rányomtam a riasztó távján a gombot, de csak a riasztó bekapcsolását hallottam, a kp zárak motorhangjait nem. Nem is aludtak el a belső lámpák színházszerűen a megszokottnak megfelelően kb. 1 mp múlva, hanem még világítottak, illetve a riasztó 3 rövid titty-titty-titty -el jelezte, hogy vmi nincs rendben. Viszont ha úgy zárom be a kocsit, hogy indítókulcs távirányítóval bezár és riasztó külön rákapcsol, akkor OK minden.

Magyarul a riasztóm nem akarja most bezárni a kp zárat, azt külön kell rányomni mondjuk az indítókulccsal. Nyitással nincs probléma, a riasztó nyitja a kp zárakat.

Annak lehet vmi köze a dologhoz, hogy 3 napja a bal hátsó ajtóból 1 napig néha-néha kis csilingelő hangot hallottam, utána 1 napig mintha vmi gurigázott volna benne, aztán most nem hallok semmit. Lehet, hogy ott esett szét vmi Question

E szerint mindenképpen a risztó a ludas a dologban.
Ha be tudod zárni a gyári kulcscsal a kp-t akkor az jó.
Ha riasztó rendesen beélesedik, akkor külön-külön az is jó.
Nem lehet hogy valamelyik érzékelőd halt be?
Csak tipp. De egy megnézést megér.

Vissza az elejére

Szaki

HozzászólásElküldve: 2006.04.07 13:42:33  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 47
 Hozzászólás témája:

szjani írta:
Sad
PLS HELP ME!

Elő szokott fordulni, hogy valamelyik ajtó/csomagtér/motorháztető nyitásérzékelője meghibásodik, és a riasztó nyitottnak érzékeli, ezért nem zárja a centrált, illetve figyelmeztető jelzést ad. Ezzel az is összevág, hogy a belső lámpa sem alszik el.

Vissza az elejére

szjani

HozzászólásElküldve: 2006.04.07 15:00:56  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 48
 Hozzászólás témája:

Szaki: még annyi, hogy 1 mp-en belül nem aludt el, de a standard mittomén 15 mp múlva elaludt, tehát az jól üzemelt. Nekem úgy működik, hogy ha bezárom az ajtót, de nem riasztom be, akkor kb 15 mp mólva alszik el a lámpa, de ha be is riasztom zárás után, akkor 1mp-en belül elalszik.

Na kimentem a ribanchoz az érzékelők miatt. Twisted Evil
Érzékelőtesztelés: riasztóval kinyit, OK. bentről ajtók egyenként kinyit, mindegyikre van belső világítás, OK. Ha a két első ajtó közül vmelyik nyitott és úgy kp zár be, akkor vissza kinyitott. Ha a két hátsó ajtó küzül vmelyik nyitott és úgy kp zár be, akkor úgy marad. Cstérajtót kinyitom, érzékelőkeresés, nem talál, visszazár. Motorháztetőt megnyomkodtam lefelé.
Na mindezekre megönjavult. Mostmár működik a zárás, mint eddig, a riasztó zárja a kp zárat. Shocked
CSak így most nem tudom mit kellene megtisztogatnom, hogyan, mivel. NA elolvasom a kpzáras topicokat.
Azé' köszi a hozzászólásokat. Wink
Tényleg vmi érzékelő baki lehet.
Meg azt nem értem, hogy ha mondjuk kontakthiba miatt a riasztó nem zárta a kp zárat be, akkor az indítókulccsal miért tudtam mégis bezárni...
Nem az volt, hogy beakarta zárni csak vissza kinyitott, hanem meg sem mukkantak a zár motorok, meg sem próbálta a riasztó bezárni a kp zárat.
Érdekes ez, remélem nem kell erre mindig figyelnem, bár úgyis kiszúrom egyből, ha vmi nem kerek. Very Happy

Vissza az elejére

Szaki

HozzászólásElküldve: 2006.04.07 15:09:31  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 49
 Hozzászólás témája:

Nem is olyan rég javítottam meg a sógorom riasztóját a motorháztető lecsukásával. Very Happy
Nem matattál a motortérben a napokban? Esetleg rosszul csuktad le.
Én a múltkor a csomagtér ajtóval jártam így. Látszólag jól le volt csukva, a műszerfalon mégis világított a nyitva feljetett ajtóra figyelmeztető lámpa.

Vissza az elejére

szjani

HozzászólásElküldve: 2006.04.07 15:33:50  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 50
 Hozzászólás témája:

Szaki írta:

Nem matattál a motortérben a napokban?

A múltkor volt bent derékig AB kolléga Smile, de utána sokáig jó volt, még tegnap este is bezárta rendesen, csak ma reggel nem akarta.
Arra gyanakodtam, hogy tegnap lementem Nyháza mellé, az esőben meglehetősen siettem és megázhatott vmi. De hát nem, mert mondom az este még minden kerek volt.
Na majd figyelem, meg megtisztogatom majd az érzékelőket, már ha lehet. Meg hétfőn megengedek még egy telefont a laserlineosoknak, hátha mondanak vmi okosat.

Vissza az elejére

szjani

HozzászólásElküldve: 2006.04.08 00:15:32  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 51
 Hozzászólás témája:

grrrr, csak csinálja elvétve... Sad
Mi baj lehet Question

Vissza az elejére

szjani

HozzászólásElküldve: 2006.04.19 17:00:29  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 52
 Hozzászólás témája:

szjani írta:
Mi baj lehet Question

Na megcsinálták ma. Egy kh-s testvezeték volt a bűnös, 45 perc, 3500Ft. De legalább nekiestek úgy, hogy ott nem produkálta a tüneteket a kis szemét riasztó. Smile
Viszont!
Kértem, hogy kapcsolják be az újraélesedés funkciót (if riasztó kikapcs and ajtóknemnyitki, then riasztó+kpzár visszakapcs). Nem ment, aszonták, hogy nem is fog menni soha, mert ahogy kikapcsolom a riasztót a belső világítás felkapcsol és ezt a riasztó úgy érzékeli, hogy kinyitottam az ajtót. Shocked
Csak az enyémben van ez ilyen bénán bekötve Question
Vagy a Ghiák így jártak?

Vissza az elejére

Szaki

HozzászólásElküldve: 2006.04.19 17:26:04  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 53
 Hozzászólás témája:

szjani írta:
szjani írta:
Mi baj lehet Question

Kértem, hogy kapcsolják be az újraélesedés funkciót (if riasztó kikapcs and ajtóknemnyitki, then riasztó+kpzár visszakapcs). Nem ment, aszonták, hogy nem is fog menni soha, mert ahogy kikapcsolom a riasztót a belső világítás felkapcsol és ezt a riasztó úgy érzékeli, hogy kinyitottam az ajtót. Shocked
Vagy a Ghiák így jártak?

Csak lusták. Egyszerűbb bekötni a riasztó ajtónyitás bemenetét a belsőtér világítás vezetékére, mint a 4 ajtó nyitásérzékelőiről elhozni 1-1 szálat, összediódázni stb.

Vissza az elejére

szjani

HozzászólásElküldve: 2006.04.19 17:35:08  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 54
 Hozzászólás témája:

Szaki írta:
szjani írta:
szjani írta:
Mi baj lehet Question

Vagy a Ghiák így jártak?

Csak lusták. Egyszerűbb bekötni a riasztó ajtónyitás bemenetét a belsőtér világítás vezetékére, mint a 4 ajtó nyitásérzékelőiről elhozni 1-1 szálat, összediódázni stb.

Sejtettem, hogy vmi ilyesmi lehet. AB-nál láttuk, mikor az a szekció ki volt bontva, hogy a lábtérvilágításra van rátaknyolva a riasztó...
Képzelem mennyit kérnének el egy ilyen szerelésért... Smile
Viszont, mondta a csávó, hogy ha ilyen funkció van az autóban akkor a kulcs mindig legyen zsebben, mert ha kh van vmelyik ajtónyitásérzékelőnél, akkor hamar betudja magába zárni a kocsi a kulcsot, "ammmeg" nem jó. Smile

Vissza az elejére

csipu

HozzászólásElküldve: 2006.04.19 19:06:19  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 55
 Hozzászólás témája:

Ma voltam a Triodanal a riasztot beszereltetni. Csak az a baj, hogy mar masodjara kellett mennem...
A Triodas kapcsolattarto elment a cegtol es 4 honapja ujfiu van a beszerelesen derult ki az elso napon ,mikor odavittem. Meg eleteben nem latott focus II-t. Elso alkalomal este 6-ra lett kesz, par telefonalas utan be tudta kotni, es kozben tolem! kert segitseget, hogy kerdezzem meg a szalon technikusait valami technika problema miatt.
Hetvegen hazavittuk az uj kocsit, es joanyameknal lezaras utan 20-30 perccel megszolalt a riaszto, pedig senki nem nyult a kocsihoz (eddig nem vettem eszre, mert a garazs a tarsashaz alatt jol szigetel). Kicsit ideges voltam, eg a szomszedok is. Mara megbeszeltunk egy idopontot, es mivel leirtam a korulmenyeket a riasztos sracnak, aszonta, hogy csak egy vagy masfel ora es megvan, mert csak 1 diodat kell beszerelni.
Reggel 8-ra mentem es delutan 4-kor jottem el. Meg jo hogy 11-kor le tudtam beszelni kollegakkal, hogy akkor ma szabin vagyok.
Teljesen tanacstalanok voltak. Diodaztak ossze-vissza, meg telefonalgatott a srac, en meg lettem egyre idegesebb, mert kulonbozo kabeleket vagdostak el, hogy most mar biztos jo lesz. Veletlenul befutott az a csoka aki korabban szerelte a riasztokat. Adott tippeket, beszereltek meg par diodat es relet, es a vegen ugy tunt mukodik. A srac beismerte, hogy nem erti miert.
Asszem ma 1 evet oregedtem. Akik meg elotte vannak egy ilyen szerelesnek azoknak ajalom, hogy ne legyenek ott, mert megoszulnek. Csak akkor menjenek, ha mar minden kesz, es csilli-villi.
Mar mondtam a vegen olyat is, hogy szedjek ki adjak vissza a zset, mert arra nem vagyok hajlando, hogy az en kocsimon kiserletezzenek. De a kovetkezo utolso kiserlet bevalt.
Ezt most azert irtam le, hogy aki riasztot akar beszerelni klubkartya segitesegevel az inkabb ne oket valassza. Egyebkent a kartyas kedvezmeny 15% helyett 10%.
Konkluzio:
Onnek ezt NEM ajanlom!
Csipu, aki 1 sor utan mar nyugodtabb.

Vissza az elejére

Szaki

HozzászólásElküldve: 2006.04.19 20:03:48  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 56
 Hozzászólás témája:

Sajnálom, hogy így jártál. Olyan ez is mint a kolbász: tényleg jobb, ha nem látja az ember, ahogy csinálják.
Mondjuk beszerelésre én mást szoktam ajánlani.

Vissza az elejére

csipu

HozzászólásElküldve: 2006.04.19 20:46:28  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 57
 Hozzászólás témája:

Szaki írta:
Sajnálom, hogy így jártál. Olyan ez is mint a kolbász: tényleg jobb, ha nem látja az ember, ahogy csinálják.

OFF
Hm, eddig az osszes altalam toltott kolbasz megettem, nagy megelegedesemre, mert hat joanyameknal minden telen disznotor van.Smile
OFF
Remelem vege van a megprobaltatasaimnak, de mas friss tulajoknak besegithecc az altalad ajanlott megnevezesevel. Mar ha nem reklam.

Vissza az elejére

Szaki

HozzászólásElküldve: 2006.04.20 06:52:28  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 58
 Hozzászólás témája:

csipu írta:
Szaki írta:

OFF
Hm, eddig az osszes altalam toltott kolbasz megettem, nagy megelegedesemre, mert hat joanyameknal minden telen disznotor van.Smile
OFF
Remelem vege van a megprobaltatasaimnak, de mas friss tulajoknak besegithecc az altalad ajanlott megnevezesevel. Mar ha nem reklam.

Nem akarok itt reklámozni, akit érdekel keressen rá a "Hadarits" szóra.

Vissza az elejére

andrush

Fogyasztás:

HozzászólásElküldve: 2006.04.30 09:11:26  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 59
 Hozzászólás témája:

igaz, hogy nem riasztó de

mi a véleményetek ERRŐL
van valakinek ilyen??

Vissza az elejére