Üdvözöl a(z) Magyar Ford Focus Klub
Címlap  ·  Saját beállítások  ·  Letöltések  ·  Fórum 2021.10.28. 11:26:13 

Főmenü
 Hírek, cikkek :
 Címlap
 Régebbi cikkek, írások
 Keresés

Tagok :
 Új tagoknak
 Klubtagoknak (zártkörű)
 Tagok listája
 Saját beállítások
 Üzenetek

Közösség :
 Fórum
 Észrevétel küldése
 Hasznos linkek
 Fotóalbum
 Online bolt
 Apróhirdetés
 Letöltések
 Rendszámkereső
 Userbar generátor

Adatok :
 Klubtérkép
 Top 10

Hirdetés

Felhasználók
Üdvözlet, Vendég
Felhasználónév
Jelszó
(Regisztráció)
Felhasználók:
Legutóbbi: gorcsev27
Mai: 0
Tegnapi: 0
Összesen: 26311
Látogatók:
Vendégek: 407
Tagok: 1
Összesen: 408

Jelen lévő tagok:
01: mugab

fordfocus.hu :: Téma megtekintése - Riasztó

Control Panel

ProfilProfil   Üzeneteid olvasásához jelentkezz beÜzeneteid olvasásához jelentkezz be   BelépésBelépés Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   Felhasználó listaFelhasználó lista   CsoportokCsoportok 

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához
Tartalomjegyzék -> Biztonságtechnika -> Riasztó
Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás oldalra Előző  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  Következő
Ugrás:   

FIGYELEM!

A fórumozók személyes adatait csak belépés után láthatod!

3 / 11 oldal
 Szerző
Üzenet Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  

way

HozzászólásElküldve: 2006.05.01 12:07:11  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 61
 Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

2 hónapja vettem egy használt 2002-es Focus Trendet. Nincs benne risztó, és én szeretnék egy házit beletenni. Egy kis rejtett kapcsolósat, amit csak éjszakára kapcsolnék be. Így, ha esetleg valahogy kinyitnák a központi zárat, ez akkor is élesítve maradna. A kérdésem az lenne, hogy honnan tudnék 1xrűen ajtónyitás kontaktokat kapni? Van valami központi időzítő egység, amibe elvileg minden ajtó be van kötve. Én erre gondoltam, de Ti biztos többet értetek a dologhoz, így kérdezlek Titeket. Ja amúgy még én is ki akarom egészíteni 1 mobilos kütyüvel, hasonló módon, mint ahogy már korábban is írták. Valamint esetleg gondoltam olyanra is, hogy valami főbb betápot +szakítanék. Ezekről mi a véleményetek? Esetleg elektromos kapcsolási rajzot hol/honnan tudnék szerezni?

Bocs, hogy ennyit írtam Smile

Ja amúgy tudom, hogy nem sokat ér 1 riasztó, de egy pár 1000Ft-ba lenne nekem, mivel én csinálnám. Szerintem meg azért annyit érne.

Üdv: Way

Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése

way

HozzászólásElküldve: 2006.05.02 18:11:11  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 62
 Hozzászólás témája:

Sziasztok.

Senki nem tud nekem segíteni? Sad
Legalább azt mondjátok már meg, hogy merre keressem ezt az időzítő egységet. Ja és senkinek nincs kapcsolási rajza Focushoz?

Way

Vissza az elejére

webtaki

HozzászólásElküldve: 2006.05.02 18:22:18  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 63
 Hozzászólás témája:

way írta:
Sziasztok.

Senki nem tud nekem segíteni? Sad
Legalább azt mondjátok már meg, hogy merre keressem ezt az időzítő egységet. Ja és senkinek nincs kapcsolási rajza Focushoz?

Way

www.carhifi.fw.hu elég olcsó és jó,megbízható riasztói vannak.Nézz körül!

Vissza az elejére

Szaki

HozzászólásElküldve: 2006.05.02 20:35:59  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 64
 Hozzászólás témája:

way írta:
Sziasztok!

2 hónapja vettem egy használt 2002-es Focus Trendet. Nincs benne risztó, és én szeretnék egy házit beletenni. Egy kis rejtett kapcsolósat, amit csak éjszakára kapcsolnék be. Így, ha esetleg valahogy kinyitnák a központi zárat, ez akkor is élesítve maradna. A kérdésem az lenne, hogy honnan tudnék 1xrűen ajtónyitás kontaktokat kapni? Van valami központi időzítő egység, amibe elvileg minden ajtó be van kötve. Én erre gondoltam, de Ti biztos többet értetek a dologhoz, így kérdezlek Titeket. Ja amúgy még én is ki akarom egészíteni 1 mobilos kütyüvel, hasonló módon, mint ahogy már korábban is írták. Valamint esetleg gondoltam olyanra is, hogy valami főbb betápot +szakítanék. Ezekről mi a véleményetek? Esetleg elektromos kapcsolási rajzot hol/honnan tudnék szerezni?

Bocs, hogy ennyit írtam Smile

Ja amúgy tudom, hogy nem sokat ér 1 riasztó, de egy pár 1000Ft-ba lenne nekem, mivel én csinálnám. Szerintem meg azért annyit érne.

Üdv: Way

A belsőtér világításra menő vezetékeken találsz megfelelő jelet. A bal A oszlopon mennek fel a drótok. Vigyázz, a késleltetett és fokozatos halványulás megtréfálhatja a házi riasztódat!

Vissza az elejére

way

HozzászólásElküldve: 2006.05.07 12:00:56  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 65
 Hozzászólás témája:

Sziasztok!

Kicsit jobban belemerültem ebbe a riasztós dologba, és Hangya segítségével megkerestem a központi zár, elektromos ablak és riasztó modult. Miközben nézegettem felmerült a gyanú, hogy neme mégis riasztós a kicsike. Ez lenne a kérdésem, hogy azt honnan tudom +állapítani, hogy van-e benne riasztó? Az előző gazdája nem tudta pontosan, mivel nem ő vette az autót újonnan.
Plíz írjátok már le, hogy hogyan tudnám ellenőrizni ezt? Ja amúgy távirányítóval záródnak az ajtók és becsukáskor villan az index.

Előre is kösz:

Way

Vissza az elejére

Vito

HozzászólásElküldve: 2006.05.23 10:13:54  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 66
 Hozzászólás témája:

Sziasztok

Van valakinek tapasztalata PIRANHA autóriasztókkal kapcsolatban?
Vagy mit ajánlanátok a gyári riasztóval nem rendelkező fókámhoz?

Vissza az elejére

david

HozzászólásElküldve: 2006.05.23 12:49:31  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 67
 Hozzászólás témája:

andrush írta:
igaz, hogy nem riasztó, de
mi a véleményetek Erről
van valakinek ilyen??

Egyszer teliszemetelték a parkolót nálunk is a szórólapjukkal.
Ha jól értettem, a nagy újdonság az, hogy lezárják a motorteret: mert ugye ha ott a sziréna, eltéped a drótját és máris nem visít. Hasonlóan 2 másodperc az is, ha a duda kiabál. A többi "újdonságot" mintha az átlag riasztók is tudnák...

Azért nem látom túl sok értelmét, mert épp a focuson eleve kulcsos a motortér. Persze lehet hogy az profibb, de amivel nekem a szélvédőmet parkolóban összeszemetelik, az már alapból ellenszenves.

Dávid

Vissza az elejére

gdobos

HozzászólásElküldve: 2006.08.15 08:29:04  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 68
 Hozzászólás témája:

Sziasztok,

vmi gond lehet a riasztómmal. Ugy óránként magától elindul. Gyári riasztó van benne. Már a szomszédok is furcsán néznek rám
Very Happy

Nem tudja vki mi okozthatja ezt? Vagy irány a szerviz?

Gabi

Vissza az elejére

2002Gia

HozzászólásElküldve: 2006.09.01 14:07:03  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 69
 Hozzászólás témája:

Az automban laser line riasztó van, mint megtudtam a ford szervízbe azt nem lehet megcsinálni hogy a kulcson levő gombok vezéreljék de más gond is van vele pl.: magátol megszolal, velkapcsolja az index lámpáim hol a jobb oldalt hol a balt, azt mondják ez a laser line riasztó tipus hibája mert kényes a viz párára és valószínű a panelja bepárásodott és ettől galydult meg. De azt viszont érdekesnek tartóm hogy utólag nem bírják semmiképp azt megcsinálni hogy a kulcson lévő gombok vigyék a riasztót, még akkor se ha a gyári colibri szerkezetett tetetem be, ez azért valahogy hihetetlen.

Vissza az elejére

zoi

HozzászólásElküldve: 2006.10.09 17:07:07  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 70
 Hozzászólás témája:

Hello!
Tudna valaki segíteni, hogy hol találom a Focusban a kozponti zár vezérloegységét?? Kosz.

Vissza az elejére

vezeragy

HozzászólásElküldve: 2006.10.11 10:44:41  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 71
 Hozzászólás témája: Riasztó kód

Sziasztok!

Ki kellet szednem az kocsiból az aksit (nem részletezném, hogy miért). Perszre ami másnak nyilván evidencia, az nekem meglepetés volt: a hifi letiltott, a riasztó pedig nem ismeri fel a távirányítókat. A hifit megoldottam, mert tudtam a kódját. Laserline riasztóm van. Na most a távirányítókkal nem tudom vezérelni a riasztót. Gondolom ujra kéne kódolni. A leírásban benne van, hogy hogyan kell (gyújtás, I. DIP átkapcsolása, majd nyomogatni kell a távirányítót). Csakhogy: HOL VAN A KOCSIBAN A RIASZTÓ VEZÉRLŐ EGYSÉGE? A kocsi: Ford Focus

Köszönettel: András

Vissza az elejére

Szaki

HozzászólásElküldve: 2006.10.11 10:51:20  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 72
 Hozzászólás témája: Re: Riasztó kód

vezeragy írta:
Sziasztok!

Ki kellet szednem az kocsiból az aksit (nem részletezném, hogy miért). Perszre ami másnak nyilván evidencia, az nekem meglepetés volt: a hifi letiltott, a riasztó pedig nem ismeri fel a távirányítókat. A hifit megoldottam, mert tudtam a kódját. Laserline riasztóm van. Na most a távirányítókkal nem tudom vezérelni a riasztót. Gondolom ujra kéne kódolni. A leírásban benne van, hogy hogyan kell (gyújtás, I. DIP átkapcsolása, majd nyomogatni kell a távirányítót). Csakhogy: HOL VAN A KOCSIBAN A RIASZTÓ VEZÉRLŐ EGYSÉGE? A kocsi: Ford Focus

Köszönettel: András

Ugyebár ez egy utólag beszerelt, nem gyári riasztó, tehát ott van, ahova a beszerlő mester jónak látta elhelyezni. Épp ezért - bármennyire is kiabálsz - itt senki sem tud válaszolni,. Én mindenesetre először a biztosítéktábla mögötti részen keresném, és ha megtalálnám ki is vágnám a francba...

Vissza az elejére

Sanyo

HozzászólásElküldve: 2006.10.11 12:39:30  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 73
 Hozzászólás témája:

zoi írta:
Hello!
Tudna valaki segíteni, hogy hol találom a Focusban a kozponti zár vezérloegységét?? Kosz.

A kesztyűtartót kiszedve alatta és jobbra találod. 5 nagyméretű reteszelős csatlakozó van rajta. Ez alatt van a motorvezérlő.

Vissza az elejére

vezeragy

HozzászólásElküldve: 2006.10.11 16:28:33  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 74

[/quote]
Ugyebár ez egy utólag beszerelt, nem gyári riasztó, tehát ott van, ahova a beszerlő mester jónak látta elhelyezni. Épp ezért - bármennyire is kiabálsz - itt senki sem tud válaszolni,. Én mindenesetre először a biztosítéktábla mögötti részen keresném, és ha megtalálnám ki is vágnám a francba...[/quote]

Köszönöm a bár információtartalommal nem bíró de azért kellően lenéző választ...

Mindenesetre felhívtam egy gépészmérnök haveromat (nincs neki se Focus-a, se riasztója) és kb annyit csinált, hogy kevéssé zajos helyen kell lenni, aksihoz közel, bla-bla... mindenestre kinyitotta a motorháztetőt és kb 20 mp alatt rámutatott az egységre. Szétszedtem, beprogramoztam és most működik. Úgy döntöttem, hogy nem vágom ki a francba még -nyilván jól megfontolt - tanácsod ellenére sem.

Mindenestre köszönöm a segítséget!

Vissza az elejére

Max-r

HozzászólásElküldve: 2006.10.11 16:43:26  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 75

vezeragy írta:
Szaki írta:

Ugyebár ez egy utólag beszerelt, nem gyári riasztó, tehát ott van, ahova a beszerlő mester jónak látta elhelyezni. Épp ezért - bármennyire is kiabálsz - itt senki sem tud válaszolni,. Én mindenesetre először a biztosítéktábla mögötti részen keresném, és ha megtalálnám ki is vágnám a francba...

Köszönöm a bár információtartalommal nem bíró de azért kellően lenéző választ...

Mindenesetre felhívtam egy gépészmérnök haveromat (nincs neki se Focus-a, se riasztója) és kb annyit csinált, hogy kevéssé zajos helyen kell lenni, aksihoz közel, bla-bla... mindenestre kinyitotta a motorháztetőt és kb 20 mp alatt rámutatott az egységre. Szétszedtem, beprogramoztam és most működik. Úgy döntöttem, hogy nem vágom ki a francba még -nyilván jól megfontolt - tanácsod ellenére sem.

Ha lefotóztad volna a motorházat valószínűleg Szaki is rámutatott volna a megfelelő helyre... 20 másodpercbe sem került volna...

A Laserline riasztók repítése pedig azért megszokott, mert minőségükkel inkább csak pszichésen nyugtatják meg a tulajdonosaikat, semmint hatékonyságukkal...

Elektronikában talán Szaki az, akinek a véleményére adni érdemes... a lenézés pedig legkvésbé sem kenyere... szerintem

Jut eszembe... hol volt a vezérlő? Csak nem a biztosítéktábla mögött?!

Vissza az elejére

sziszi
Moderátor

HozzászólásElküldve: 2006.10.11 19:08:39  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 76
 Hozzászólás témája:

vezeragy írta:
...
...

Érdekes, mert én speciel több helyen információgazdagnak találtam Szaki hozzászólását. Egy utólag beépített, nem járműspecifikus riasztót úgy szerelnek be ahogy jólesik.

Szaki tanácsait pedig nem kritizálni kéne, hanem elgondolkozni rajtuk. Pláne riasztó ügyben. Wink Akár hiszed, akár nem segíteni próbált Neked.

Gondolom a központi egység az akkumulátor mellett volt, a LaserLine-t oda szokták tenni.

Vissza az elejére

Szaki

HozzászólásElküldve: 2006.10.11 20:35:08  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 77

vezeragy írta:

Nézd, alapvetően kétféle riasztó típus ismert: olcsó - és ennek megfelelő színvonalú - kompakt (a sziréna házába beépítve) és moduláris: külön központ, külön sziréna, esetleg külön érzékelők. A kompakt riasztókat a motortérbe építik, a moduláris riasztók központját az utastérbe, mivel ezek burkolata nem szigetelt.
1. Te vezérlő egységet kérdeztél, tehát a fenti értelmezés szerint annak valahol az utastérben a helye.
2. Annál is inkább, mert fel sem tételeztem, hogy a saját autód motortérben elhelyett riasztót nem ismered fel.
3. Az utólagos riasztó beszerelésnek épp az a lényeg, hogy egyedi, és már a központi egység megtalálása is feladat. Annak kell örülni, ha senki sem tudja megmondani, hol van.
4. A kidobást azért javasoltam és javaslom továbbra is, mert egy olyan riasztó, amelyik egy akkulevétel után elfelejti a távirányítókat, az gagyi. A csere saját érdeked, mert máskor még jobban is megszívathat.
5. Ha máskor kisbetűkkel írsz, akkor is kapsz választ.

Vissza az elejére

lepke

HozzászólásElküldve: 2006.10.13 20:09:48  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 78
 Hozzászólás témája:

Laserline van a verdában, a kérdésem az lenne hogy tudom kiiktatni a sípolást? még nem néztem meg azért kérdezem...

Vissza az elejére

zoi

HozzászólásElküldve: 2006.10.16 10:42:15  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 79
 Hozzászólás témája: Riasztó

Sanyo írta:
zoi írta:
Hello!

A kesztyűtartót kiszedve alatta és jobbra találod. 5 nagyméretű reteszelős csatlakozó van rajta. Ez alatt van a motorvezérlő.

Kösz a segítséget.

Vissza az elejére

parej

HozzászólásElküldve: 2006.10.23 19:13:33  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 80
 Hozzászólás témája:

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni. (visszaolvastam néhány hozzászólást, és mondhatom, tkp. Szaki segítségét kérném, csak nem merem ilyen nyíltan, nehogy bárkit megbántsak Very Happy )

Augusztusban ellopták mindkét légzsákomat, ezért úgy döntöttem, kell vmi riasztó. Kispesten lakom, panelban, 10. - en. Garázs nincs. Max 60 ezer ft-t tudok rászánni, sajna több nincs, elvitte az önrész. Sad Lcd Pageres-re gondoltam, hátha jobban észreveszem, ha gáz van.

Előre is köszönet minden tanácsért, parej

Vissza az elejére

Szaki

HozzászólásElküldve: 2006.10.24 18:04:38  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 81
 Hozzászólás témája:

parej írta:
Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni. (visszaolvastam néhány hozzászólást, és mondhatom, tkp. Szaki segítségét kérném, csak nem merem ilyen nyíltan, nehogy bárkit megbántsak Very Happy )

Augusztusban ellopták mindkét légzsákomat, ezért úgy döntöttem, kell vmi riasztó. Kispesten lakom, panelban, 10. - en. Garázs nincs. Max 60 ezer ft-t tudok rászánni, sajna több nincs, elvitte az önrész. Sad Lcd Pageres-re gondoltam, hátha jobban észreveszem, ha gáz van.

Előre is köszönet minden tanácsért, parej

Ennyiből egy riasztónak ki kell jönnie. Konkrét típust nem ajánlanék, mert annyira már nem ismerem a piacot (és régebben is fejlesztéssel foglalkoztam). Legyen ugrókódos, moduláris, és legyen benne valamilyen indításblokkolás. Az ugrókódos riasztó nyugodtan ráköthető a központizár vezérlésére is.
Extraként szóba jöhet
- az ultrahangos beltérvédelem (az ablakbetörésekor már jelez, ha nem reteszelős a központizár, akkor talán felesleges)
- Értékes felni mellé jól jöhet egy emelésérzékelő. Ebből csak profit érdemes venni. A Triódánál kapható ML-2 nagyon az. Wink
- Nagyon kényelmes dolog az ablakemelő modul, amelyik a riasztó bekapcsolásakor automatikusan felhúzza a nyitva felejtett ablakokat.
- Az említett pager, habár ezek megbízható működéséről nincs túl jó tapasztalatom.
- az ütésrézékelő általában alapfunkció, de nehéz jól beállítani és az esetek 99%-ban csak téves jelzéseket okoz, így inkább tiltandó.
A MABISZ által minősített és elfogadott riasztók listája a www.mabisz.hu oldalon a biztonságtechnika/gépjárművédelem pontjában kérdezhető le. Habár azt írtam nem ajánlok típust, az ES90 pl. egy olcsó riasztó és tudja a fenti alapkövetelményeket. (ehhez is van elég sok közöm)
Keress normális beszerelőt! Én egy ilyet ismerek. Keress rá a Hadarits névre itt a fórumon.

És a legfontosabb: kombinált védelem. Ha futja a keretből, vegyél egy teljes kormányt beborító kormányzárat. Ez a légzsákot fizikailag is védi.

Vissza az elejére

parej

HozzászólásElküldve: 2006.10.24 18:38:44  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 82
 Hozzászólás témája:

Köszönöm a pontos felvilágosítást, tudtam kihez kell fordulnom. Wink

üdv, parej

Vissza az elejére

Attila64
Területi képviselő

HozzászólásElküldve: 2006.10.24 19:23:55  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 83
 Hozzászólás témája:

Az értékes felni mellé jól jön egy kerékőr is. Szerintem....

Ha matrica igényed van, akkor keress bátran!

Vissza az elejére

way

HozzászólásElküldve: 2006.10.25 07:01:03  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 84
 Hozzászólás témája:

Szia Szaki!

A kérdésem elsősorban Hozzád intézném, de bátran válaszolhat rá más is. Szóval Én is szeretnék valami risztót/indításgátlót a kocsiba. Amit az előbbi hozzászólásodban írtál típust, +néztem, és tényleg nem tűnik rossznak és az ára is elfogadható. A kérdésem az, hogy + lehet-e azt oldani, hogy a kocsi távirányítójával induljon a riasztó??? Valahogy nagyon nem tetszik, ha két távirányító van a kulccsomómon. Nem is beszélve arról, hogy haveromnak is így van. Van a kulcsban a kocsihoz adott távirányító, és van külön a riasztóé. Mind a kettő vezérli a központizárat is. Így van amikor riasztóval zárja be és simán nyitja ki. Ekkor van 1 kis zenebona Laughing . Szóval ezt is el szeretném kerülni.

A másik kérdésem, hogy a gyári kulcs az milyen elven működik? Ugrókódos? Szerinted elég +bízható. (mondjuk szerintem szinte mindenkinek ilyen van itt a fórumon Very Happy ) Tehát arra érdemes lenne rákötni a riasztót, vagy könnyen hatástalaníthatják így?

Az utolsó kérdésem pedig az, hogy indításgátlás címén Te mit szakítanál meg a kocsiban? Esetleg ezt + lehetne oldani rongálás nélkül? Rongálás alatt értem, hogy nem kellene elvágni semmit, csak pl. csatlakozó lehúz, rádug a relére és egy plusz vezeték meg megy a reléről a lehúzott helyre.

Bocsi, hogy hosszú voltam.
Válaszokat előre is kössz:

Way

Vissza az elejére

Szaki

HozzászólásElküldve: 2006.10.25 08:09:12  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 85
 Hozzászólás témája:

way írta:
Szia Szaki!

A kérdésem elsősorban Hozzád intézném, de bátran válaszolhat rá más is. Szóval Én is szeretnék valami risztót/indításgátlót a kocsiba. Amit az előbbi hozzászólásodban írtál típust, +néztem, és tényleg nem tűnik rossznak és az ára is elfogadható. A kérdésem az, hogy + lehet-e azt oldani, hogy a kocsi távirányítójával induljon a riasztó??? Valahogy nagyon nem tetszik, ha két távirányító van a kulccsomómon. Nem is beszélve arról, hogy haveromnak is így van. Van a kulcsban a kocsihoz adott távirányító, és van külön a riasztóé. Mind a kettő vezérli a központizárat is. Így van amikor riasztóval zárja be és simán nyitja ki. Ekkor van 1 kis zenebona Laughing . Szóval ezt is el szeretném kerülni.

A másik kérdésem, hogy a gyári kulcs az milyen elven működik? Ugrókódos? Szerinted elég +bízható. (mondjuk szerintem szinte mindenkinek ilyen van itt a fórumon Very Happy ) Tehát arra érdemes lenne rákötni a riasztót, vagy könnyen hatástalaníthatják így?

Az utolsó kérdésem pedig az, hogy indításgátlás címén Te mit szakítanál meg a kocsiban? Esetleg ezt + lehetne oldani rongálás nélkül? Rongálás alatt értem, hogy nem kellene elvágni semmit, csak pl. csatlakozó lehúz, rádug a relére és egy plusz vezeték meg megy a reléről a lehúzott helyre.

Bocsi, hogy hosszú voltam.
Válaszokat előre is kössz:

Way

Vannak kifejezetten a gyári távvezérléshez illeszthető riasztók. Az említett Mabisz oldalon azok a riasztók, amelyek besorolásában a G betű szerepel. Az ES90 nem az, a Trióda kínálatában az Eurocar 125-F ilyen, de azt mondom érdemes más riasztókat is megnézni, főleg a Métáról hallottam jókat.
Az ilyen riasztók előnye, hogy valóban nem kell plusz távirányítót cipelni. Mondjuk a kulcsba épített távirányító mellett szerintem nem olyan vészes. Én is így használom, főleg, hogy a gyári távirányító (Focus I) nagyon nehézkesen és csak roppant közelről működött.
A gyári rendszerek szerintem mind ugrókódosak. Elég szigorú EU-s előírások vonatkoznak ezekre. A gyári rendszereknél általában a nyitás és zárásra külön gomb szolgál, ami némi többlet biztonságot nyújt, ugyanis véd a kód blokkolás-rögzítés-visszajátszás típusú támadástól. Tehát ebből a szempontból is jó alap a gyári távvezérlő. Persze ott van a kisördög is, hogy az elterjedtebb rendszerekre nagyobb valószínűséggel létezik törés.
Ami a gond lehet ezeknél a riasztóknál, az a gyári távirányítóval vagy a zár mechanikus feltörésével történt nyitás megkülönböztetése. Ha a gyári központizár vezérlő modulba be van integrálva a távirányító vevőegysége, akkor szembesülhetünk ezzel a problémával. Olyanokat lehet figyelni, hogy a zár nyitásakor villanak-e az indexlámpák, ami a távirányítós nyitásra jellemző, de ez sem 100%-os megoldás. A riasztó kiválasztásánál ezt a kérdést érdemes tisztázni, mert v@cak ügy, ha a zár feltörésével a riasztó automatikusan kikapcsol.
Itt jegyzem meg, hogy az én autómban a gyári riasztó is így működik, azaz kulccsal nyitva az autót, a riasztó kikapcsol.
Végül a saját távirányítós riasztók több extra funkcióval rendelkezhetnek.

Míg a riasztók általában egy, az indításgátlók három ponton szakítanak.
A riasztóknál ez kiegészítő funkció, közlekedésbiztonsági okokból a gyújtáskapcsolóról az önindítóra menő szálat illik megszakítani.
Indításgátlóknál további pontként szóba jöhet az AC pumpa, gyújtás, injektorok, de a beszerelő fantáziájárara bízva más vezeték is. Ha nagyon ismerném az autót, én valamilyen jelvezetéket szakítanék meg, amitől a komputer letilt.
Egy ismerősőm véletlenül a klímát tiltotta az egyik körrel. Nagyon kényes tolvajok esetén ez is hatásos lehet Very Happy

Még az EU szabályokról. Nemsokára nálunk is megváltoznak a riasztókra vonatkozó követelmények. Például ki-bekapcsolásnál tiltva lesz mindenféle csipogás, tiltva lesz az autó leállíthatósága (rablásgátlás), és az állandó téves riasztásokat okozó ütésérzékelő is.

Vissza az elejére

way

HozzászólásElküldve: 2006.10.25 08:37:32  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 86
 Hozzászólás témája:

Szia Szaki!

Köszönöm szépen a gyors és kimerítő választ.
Ezt az EU-s szabályt ki fogja ellenőrizni? A hang az nem érdekel, ha le lesz tiltva, de az indításgátlás miért? Balesetveszély miatt? Akkor így csak a gyári lesz a szabályos? Ja és azt ki fogja tudni, ha Én rakok bele 1 egyedit?

Még 1 kérdés. Csak mozgásérzékelőt külön lehet kapni? Ami ad nekem 1 jelet, ha valami mozgás történt?

Kössz: Way

Vissza az elejére

Szaki

HozzászólásElküldve: 2006.10.25 10:20:03  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 87
 Hozzászólás témája:

way írta:
Szia Szaki!

Köszönöm szépen a gyors és kimerítő választ.
Ezt az EU-s szabályt ki fogja ellenőrizni? A hang az nem érdekel, ha le lesz tiltva, de az indításgátlás miért? Balesetveszély miatt? Akkor így csak a gyári lesz a szabályos? Ja és azt ki fogja tudni, ha Én rakok bele 1 egyedit?

Még 1 kérdés. Csak mozgásérzékelőt külön lehet kapni? Ami ad nekem 1 jelet, ha valami mozgás történt?

Kössz: Way

A forgalmazás feltétele lesz a megfelelő tanusítvány. Majd utánanézek, hogy pontosan melyik szerv fogja ezt kiadni. Ez nem azt jelenti, hogy csak a gyári riasztó felel meg.

Érzékelőt külön is lehet kapni.
- ütésrézékelő: a karosszéria rezgéseit érzékeli (ha nekikoccannak aza utónak)
- ultrahangos beltérvédelem (az utastérben történő mozgást érzékeli)
- mikrohullámú beltérvédelem (hasonló, de ez valamennyire "kilát")
- emelésérzékelő (elszállítás, keréklopás érzékelésére)
- passzív infra mozgásérzékelő (épületvédelemben használt. Csak azért írtam ide, mert mozgásérzékelő alatt ezt szokás érteni)

Vissza az elejére

FoFo

HozzászólásElküldve: 2006.10.28 20:52:40  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 88
 Hozzászólás témája:

Mivel a kulcsmásolós topicban nincs nagy pörgés, ezért itt is felteszem a kérdésemet.

Mivel a második kulcsom nem tartalmaz távvezérlőt a központi zárhoz, így a riasztót sem tudom hatástalanítani vele, tehát igazából nem megyek vele semmire. Mivel egy új kulcs irányába tett lépéseim nem vezettek eredményre, így szeretnék egy központi zár távirányítót a kulcsomhoz. Ez elvileg nem lehetetlen, mert ugye a bicska-kulcs is külön távirányítóból és külön kulcs-tollból áll.

Szóval az a kérdésem, hogy hol tudnék szerezni egy távirányítót a meglévő kulcsomhoz és hol/hogyan lehet azt betanítani az én autómhoz Question

Vissza az elejére

Attila64
Területi képviselő

HozzászólásElküldve: 2006.10.28 20:58:57  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 89
 Hozzászólás témája:

A legjobb tudomásom szerint a gyári risztó működtethető a második kulccsal is !!!

Ha matrica igényed van, akkor keress bátran!

Vissza az elejére

FoFo

HozzászólásElküldve: 2006.10.29 19:52:01  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 90
 Hozzászólás témája:

Attila64 írta:
A legjobb tudomásom szerint a gyári risztó működtethető a második kulccsal is !!!

Sajna nem gyári riasztóm van, hanem utólag beépített.

Egyébként a gyári riasztót hogyan kapcsolja ki az a kulcs, amelyikben nincs távirányító ?

Vissza az elejére

Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése elölről:   

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához
Tartalomjegyzék -> Biztonságtechnika -> Riasztó
Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás oldalra Előző  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  Következő
Ugrás:   

3 / 11 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban