Üdvözöl a(z) Magyar Ford Focus Klub
Címlap  ·  Saját beállítások  ·  Letöltések  ·  Fórum 2019.06.17. 11:04:46 

Főmenü
 Hírek, cikkek :
 Címlap
 Régebbi cikkek, írások
 Keresés

Tagok :
 Új tagoknak
 Klubtagoknak (zártkörű)
 Tagok listája
 Saját beállítások
 Üzenetek

Közösség :
 Fórum
 Észrevétel küldése
 Hasznos linkek
 Fotóalbum
 Online bolt
 Apróhirdetés
 Letöltések
 Rendszámkereső
 Userbar generátor

Adatok :
 Klubtérkép
 Top 10

Hirdetés

Felhasználók
Üdvözlet, Vendég
Felhasználónév
Jelszó
(Regisztráció)
Felhasználók:
Legutóbbi: ShantaeSas
Mai: 1
Tegnapi: 3
Összesen: 24979
Látogatók:
Vendégek: 443
Tagok: 9
Összesen: 452

Jelen lévő tagok:
01: balais
02: Bacsi
03: puhos1
04: deniwrx
05: koluadi
06: sarkan59
07: sayenhard
08: Helm
09: mendoza

fordfocus.hu :: Téma megtekintése - Milyen akkumulátort?

Control Panel

ProfilProfil   Üzeneteid olvasásához jelentkezz beÜzeneteid olvasásához jelentkezz be   BelépésBelépés Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   Felhasználó listaFelhasználó lista   CsoportokCsoportok 

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához
Tartalomjegyzék -> Elektronika -> Milyen akkumulátort?
Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás oldalra 1, 2, 3 ... 44, 45, 46  Következő
Ugrás:   

FIGYELEM!

A fórumozók személyes adatait csak belépés után láthatod!

1 / 46 oldal
 Szerző
Üzenet Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  

Szaki

HozzászólásElküldve: 2003.10.29 11:37:11  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 1
 Hozzászólás témája: Milyen akkumulátort?
Hozzászólás az előzmény idézésével

Az álmoskönyv szerint ha a reggeli indításnál rendszeresen kilendülnek a Focus műszerfal mutatói, az a közeljövőben halott akkumulátor képében jelentkező bosszúságot jelent. Vettem is jó áron egy új akkut.
Cseréltetek már aksit Focusban? Mert én jól megjártam. Az átlagos akku 19 cm magas, a Fókába viszont 17,5 cm-es kell! A magasabbra nem lehet visszatenni a burkolatot. Szerencsére a Tescoban visszavették, de hol veszek és főleg mennyiért megfelelő méretű aksit. Mennyit ér meg, hogy le lehet takarni az akkut?

Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése

szilu

HozzászólásElküldve: 2003.10.29 13:42:06  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 2
 Hozzászólás témája:

Szaki! A burkolat hiánya véleményem szerint csak szépséghiba lehet, de nem árt azért megsasolni, hogy ha magasabb akksit rax bele, akkor a motorház-tető nehogy rövidre zárja...
Ha én most vennék új akksit, akkor nem negyvenakárhány amperórásat vennék, hanem abból a méretből ami befér a legnagyobbat...
Nagyobb akksi jobban tartja a feszültséget nagyobb terhelés esetén is, nem beszélve a kapacitás nyújtotta előnyökről.

Szilu

Vissza az elejére

Szaki

HozzászólásElküldve: 2003.10.29 14:13:52  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 3
 Hozzászólás témája:

Gondolhatod, hogy 55-öst vettem (volna)! Nagyobbat nem mertem, mert esetleg a generátor sztrájkolhat.

Vissza az elejére

ildi

HozzászólásElküldve: 2003.10.29 19:43:54  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 4
 Hozzászólás témája:

Vegyél akkumulátort autósboltban, ahol olyan akksit fognak adni, ami pont a fókuszba való.

Ajánlom a Delphi akkut a Láng Kft bármelyik üzletében megveheted, 45Ah Ford sarus 11.125 Ft , 55 Ah 13.900 Ft, 2 év garival, gondozásmentes és 175 mm magas mindkettő. Egyébként én is az 55-öst venném.

Hozzád legközelebbi üzlet: Budaörs, Baross u. 87 (a második körforgalom mellett jobbra), vagy a XIII. Váci út 156-ban a központ, de ilyen akkumulátort a legtöbb MOL benzinkúton is tudsz venni.

Üdvözlettel
ildi

Vissza az elejére

percy
Moderátor

Érvényes: 2030.12.31.

HozzászólásElküldve: 2003.10.29 22:29:22  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 5
 Hozzászólás témája:

Szaki írta:
Gondolhatod, hogy 55-öst vettem (volna)! Nagyobbat nem mertem, mert esetleg a generátor sztrájkolhat.

Ford kereskedéseket kérdezted?

Aksit is szoktak akciózni, hátha esetleg kifogsz valamit.... Egyébként azt hallottam, hogy a Ford által forgalmazott (gyártott?) akkuk nem rosszak amugy..... Motocraft, vagy valami, abból is a Silver Smile

üdv

percy

Vissza az elejére

Szaki

HozzászólásElküldve: 2003.10.29 22:55:07  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 6
 Hozzászólás témája:

ildi írta:
Vegyél akkumulátort autósboltban, ahol olyan akksit fognak adni, ami pont a fókuszba való.

Ajánlom a Delphi akkut a Láng Kft bármelyik üzletében megveheted, 45Ah Ford sarus 11.125 Ft , 55 Ah 13.900 Ft, 2 év garival, gondozásmentes és 175 mm magas mindkettő. Egyébként én is az 55-öst venném.

Hozzád legközelebbi üzlet: Budaörs, Baross u. 87 (a második körforgalom mellett jobbra), vagy a XIII. Váci út 156-ban a központ, de ilyen akkumulátort a legtöbb MOL benzinkúton is tudsz venni.

Üdvözlettel
ildi

Köszönöm az infot! Ez tényleg nagyon közel van, ott megyek el előttük naponta kétszer.
Nem tudom mit értesz Ford saru alatt, mert a saru az teljesen átlagos. Simán be is tudtam kötni a tescos aksit.
Egyébként a Tescoban 7500 az 55Ah-s szintén két év garival. Kérdés, hogy megér-e -15mm 6400 Ft-ot?

Vissza az elejére

AndrewBoy
Házigazda

HozzászólásElküldve: 2003.10.30 07:59:16  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 7
 Hozzászólás témája:

hát ha szép burkolatot akarsz akkor igen;-)))

Előző fókámba az aksi 4 nap után megpurcant, (szalon autó volt, de az aksi nem volt lehúzva, úgy állt ott)

Kaptam is új aksit, ha jól emlékszem akkor 60 Ah-sat kaptam, de lehet csak 55. Jobban is indult a kocsi!!! Mint a mostani, apropó, hány évet kell kihúznia egy aksinak? 3-4?

Vissza az elejére

szilu

HozzászólásElküldve: 2003.10.30 09:50:09  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 8
 Hozzászólás témája:

Célnak megfelelő igénybevétel mellett 4 évet biztosan, de azért az 5 évet illik kibírnia jelentős névleges paraméterek változása nélkül. (Kapacitás, belső ellenállás, feszültség...stb...)

Szilu

Vissza az elejére

percy
Moderátor

Érvényes: 2030.12.31.

HozzászólásElküldve: 2003.10.30 10:34:50  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 9
 Hozzászólás témája:

AndrewBoy írta:
hát ha szép burkolatot akarsz akkor igen;-)))

Előző fókámba az aksi 4 nap után megpurcant, (szalon autó volt, de az aksi nem volt lehúzva, úgy állt ott)

Kaptam is új aksit, ha jól emlékszem akkor 60 Ah-sat kaptam, de lehet csak 55. Jobban is indult a kocsi!!! Mint a mostani, apropó, hány évet kell kihúznia egy aksinak? 3-4?

Az előző autómban (nem kókusz) 8 évet bírt ki a gyárilag 5 év garos akksi......

Az egyik pillanatról a másikra purcant ki, szerencsére meg tudtam oldani a gyors cserét... Smile

Bosch rlz Smile

percy

percy

Vissza az elejére

ildi

HozzászólásElküldve: 2003.10.31 11:01:00  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 10
 Hozzászólás témája: Akku

Szaki írta:
ildi írta:

Üdvözlettel
ildi

Köszönöm az infot! Ez tényleg nagyon közel van, ott megyek el előttük naponta kétszer.
Nem tudom mit értesz Ford saru alatt, mert a saru az teljesen átlagos. Simán be is tudtam kötni a tescos aksit.
Egyébként a Tescoban 7500 az 55Ah-s szintén két év garival. Kérdés, hogy megér-e -15mm 6400 Ft-ot?

Szívesen.
Szerintem nem a 15 mm ér meg annyit, hanem az, hogy a Tescos két év egy naposan tuti megadja magát, az az akku azért 4-5 évig biztosan jó lesz.
Ha bemész az üzletbe, árulnak több féle akkumulátort, olcsóbbat is, meg azért biztos kapsz egy kis kedvezményt is a listaárból Smile

Üdvözlettel, ildi

Vissza az elejére

AndrewBoy
Házigazda

HozzászólásElküldve: 2003.10.31 11:08:14  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 11
 Hozzászólás témája:

csak nem ott dolgozol ildi? majd az onlájn bótba lehetne akkor akksikat rakni kedvezményesen;-)

Vissza az elejére

Szaki

HozzászólásElküldve: 2003.10.31 13:50:12  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 12
 Hozzászólás témája: Re: Akku

ildi írta:
Szerintem nem a 15 mm ér meg annyit, hanem az, hogy a Tescos két év egy naposan tuti megadja magát, az az akku azért 4-5 évig biztosan jó lesz.
Ha bemész az üzletbe, árulnak több féle akkumulátort, olcsóbbat is, meg azért biztos kapsz egy kis kedvezményt is a listaárból Smile

Üdvözlettel, ildi

Még akkor is 2x2év! Egyébiránt a tescost is autósbolt, a Meteor forgalmazza. Vettem én már Bosch akkut is, az két évet sem bírt.

Vissza az elejére

ildi

HozzászólásElküldve: 2003.10.31 18:46:28  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 13
 Hozzászólás témája:

AndrewBoy írta:
csak nem ott dolgozol ildi? majd az onlájn bótba lehetne akkor akksikat rakni kedvezményesen;-)

Nem ott dolgozom, de semmi jónak nem vagyok az elrontója, és nem csak akksik vannak ám ott a bótban Very Happy hanem mindenféle alkatrészt is találtok ott a fókuszhoz (meg máshoz is)!
Majd kitalálok valami kedvezményes ügyfélkártyát a fordfocus.hu tagok részére Rolling Eyes

Vissza az elejére

ildi

HozzászólásElküldve: 2003.10.31 18:49:16  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 14

[

Még akkor is 2x2év! Egyébiránt a tescost is autósbolt, a Meteor forgalmazza. Vettem én már Bosch akkut is, az két évet sem bírt.[/quote]

Na erre jó a garancia Smile

Rád bízom, de azért érdemes benézni, az eladók biztos találnak neked jó ár-érték arányos akksit!

ildi

Vissza az elejére

ildi

HozzászólásElküldve: 2003.10.31 18:50:19  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 15

Még akkor is 2x2év! Egyébiránt a tescost is autósbolt, a Meteor forgalmazza. Vettem én már Bosch akkut is, az két évet sem bírt.[/quote]

Na erre jó a garancia Smile

Rád bízom, de azért érdemes benézni, az eladók biztos találnak neked jó ár-érték arányos akksit!

ildi

Vissza az elejére

junkfer

HozzászólásElküldve: 2005.08.17 12:54:06  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 16
 Hozzászólás témája: Aksi

Helló mindenki!

Megérett az aksim cseréje és szeretném megkérdezni a nagyérdeműt, hogy a hallomások, hogy kalciumos aksit kell beletenni mennyire helytálló, illetve mekkora probláma, ha nem kalciumos aksi kerül bele.

Köszönöm a segítséget

Junkfer

Vissza az elejére

Szaki

HozzászólásElküldve: 2005.08.17 14:13:29  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 17
 Hozzászólás témája: Re: Aksi

junkfer írta:
Helló mindenki!

Megérett az aksim cseréje és szeretném megkérdezni a nagyérdeműt, hogy a hallomások, hogy kalciumos aksit kell beletenni mennyire helytálló, illetve mekkora probláma, ha nem kalciumos aksi kerül bele.

Köszönöm a segítséget

Junkfer

Most lesz két éves a kutyaközönséges, kissé magas akkum. Töretlenül működik, és már a burkolat is elfogadta, hogy rá kell mennie.

Vissza az elejére

Criss
2009 legszebb és
legtisztább autója

HozzászólásElküldve: 2005.12.06 22:44:12  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 18
 Hozzászólás témája: SEGÍTSÉG!!!

Sziasztok!

Egy olyan jelenségről mi a véleményetek, hogy ha benyomom a kuplungot és az alapfordulatszám (ami elég ingatag...) elérése után a fényszóró által kibocsátott fény pulzál néhány mp-ig. Lehet, hogy gyenge az akkumulátor? Ha több elektronika be van kapcsolva a kocsiban (világítás, rádió, fűtés, hátsóablakfűtés) , majd lejjebb ereszkedik a fordulatszám, az szokványos? 2002-es a gép, gyári aksival. Szerintetek aksit kellene cserénem? Ha igen, mit ajánlotok? Gyárinál erősebbet?

Előre is köszönöm a hozzászólásokat!

Vissza az elejére

BBéla

HozzászólásElküldve: 2005.12.06 23:34:57  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 19
 Hozzászólás témája: Re: SEGÍTSÉG!!!

Criss írta:
Sziasztok!

Egy olyan jelenségről mi a véleményetek, hogy ha benyomom a kuplungot és az alapfordulatszám (ami elég ingatag...) elérése után a fényszóró által kibocsátott fény pulzál néhány mp-ig. Lehet, hogy gyenge az akkumulátor? Ha több elektronika be van kapcsolva a kocsiban (világítás, rádió, fűtés, hátsóablakfűtés) , majd lejjebb ereszkedik a fordulatszám, az szokványos? 2002-es a gép, gyári aksival. Szerintetek aksit kellene cserénem? Ha igen, mit ajánlotok? Gyárinál erősebbet?

Nekem is ugyan ez a jelenség, de szerintem másnál is megvan ez. Nekem aksi csere után is megmaradt. Egyértelmű jele annak, hogy az aksid gyenge, hogy indításnál (főleg télen) kiakadnak a műszerek. Csere után nekem ez a jelenség megszűnt.

Vissza az elejére

Criss
2009 legszebb és
legtisztább autója

HozzászólásElküldve: 2005.12.07 20:06:04  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 20
 Hozzászólás témája:

Újabb tünetek jelentkeztek! Ma azt is tapasztaltam néhányszor, hogy a fűtés és a fényszóró teljesen leáll egy alig észrevehető ideig. Pedig ma szándékosan nem terheltem az elektronikát. Mi lehet vele? Remélem egy aksicsere megoldja ezeket. Vagy túl optimista vagyok?

Vissza az elejére

Szaki

HozzászólásElküldve: 2005.12.08 08:01:13  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 21

BBéla írta:

Nekem is ugyan ez a jelenség, de szerintem másnál is megvan ez. Nekem aksi csere után is megmaradt. Egyértelmű jele annak, hogy az aksid gyenge, hogy indításnál (főleg télen) kiakadnak a műszerek. Csere után nekem ez a jelenség megszűnt.

Itt van az igazság!!!

A villódzást az okozza, hogy a töltést is a motorvezérlő kompjúter szabályozza, meglehetősen nagy késleltetéssel. Ennek a megoldásnak előnyét én nem látom, probléma annál több van (volt) vele.

A műszeregység azon bugja, hogy egy bizonyos feszültségesés hatására reszetel, és az összes mutató kitér max értékig, kiválóan alkalmas az akku gyengülésének detektálására.

Vissza az elejére

AndrewBoy
Házigazda

HozzászólásElküldve: 2005.12.08 08:27:16  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 22

Szaki írta:
BBéla írta:

Itt van az igazság!!!

A villódzást az okozza, hogy a töltést is a motorvezérlő kompjúter szabályozza, meglehetősen nagy késleltetéssel. Ennek a megoldásnak előnyét én nem látom, probléma annál több van (volt) vele.

A műszeregység azon bugja, hogy egy bizonyos feszültségesés hatására reszetel, és az összes mutató kitér max értékig, kiválóan alkalmas az akku gyengülésének detektálására.

Igen! Kévive, ha szép lassan megy szarrá az akku.

Nekem a feszültséggel sosem volt gondom, stabil 11,58 voltot préselt ki magából a rendszer. Izzóm nem égett ki soha. Egyik délután ülök be, indítózok, elmegy az áram azonnal, nem bírja megforgatni. Na mondom szuper, 4,5 évres kocsi, erre vártunk, hát megkaptuk.

Elő a multimétert, rámértem, 11,58 volt, pislogtam, valamiért nincs áramerősség... kocsiból kiszállás, megyek előre, akku fedél le, a negatív saru szép fehér és tiszta "víz" mindenhol a negatív körül. Mondom éljen... 10es kulcs, nyitom ki a sarut, a dugókulcsban maradt az anya és saru összehúzó fele.. szétolvadt. na mondom szuper, de nekem autó kell délutánra SOS. 10 mm-s cső bilincs elő, rá a saru végére, összehúzom, pöccre indul a gép, mert már a saru teljesen hozzáér az akkuhoz.

Este kiszedem az akkut, felcsiszoltam a negatív sarut, szép fényesre;-) új akku bele, pöccröff, feszültség 11,70.

Szal nekem nem szép halál volt hanem elment vadászni, pedig rátölteni sosem töltöttem rá, gondozásmentes akkuról van szó ugye. Mai napig a garázsban van, áram jön belőle, sőt, áramerősség is van, de a tete szarrá folyta magát..

Vissza az elejére

FokaDriver

HozzászólásElküldve: 2005.12.08 08:44:23  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 23

BBéla írta:
Criss írta:
Sziasztok!

A legtöbb akksiforgalmazással foglalkozó kiscég pár száz forintért terhelőellenállásokkal kiméri az akksid állapotát. Kisebb nagyobb terheléssel változó intenitással "húzzák le" az akksit, és közben folyamatosan mérik az akksi felszültségét, és áramát. Én tavaly csináltattam ilyet, akkor átment a terhelésvizsgán az akksi. Nincs is semmi gondom vele.

A lány,aki csinálta a mérést, azóta is szívem csücske,,,de ez már egy másik történet... Laughing

Vissza az elejére

FOKIO

HozzászólásElküldve: 2006.01.10 05:42:34  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 24
 Hozzászólás témája:

Kollégák!
Mit jelent pontosan az, hogy eltűnt az akksi "ablakából" a zöld jelzés?

Vissza az elejére

Viktor

HozzászólásElküldve: 2006.01.10 06:45:17  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 25
 Hozzászólás témája:

FOKIO írta:
Kollégák!

nagyon hideg van Laughing
nem sok időd maradt a cseréig, ilyenkor érdemes töltővel 1 kis életet lehelni bele, akkor talán jövő őszig is kibirja, nekem 5 évesen még az eredeti volt benne mikor eladtam

Vissza az elejére

Fruzsina694

HozzászólásElküldve: 2006.01.10 12:14:19  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 26
 Hozzászólás témája:

FOKIO írta:
Kollégák!
Piros lett az ablak, vagy nincs szín (fehér) Question Ha piros, lehet hogy nincs nagy gond, csak fel kell tölteni. Nálam ez a helyzet, mert mostanában keveset járok országúton, télen meg még kevesebbet. "Csepptöltéssel", amit a modern töltők tudnak, a teljes feltöltés: "kizöldülés" ca. 10 óra (45 Ah gyári akku).

Vissza az elejére

FOKIO

HozzászólásElküldve: 2006.01.10 12:15:21  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 27
 Hozzászólás témája:

Fruzsina694 írta:
FOKIO írta:
Kollégák!
Piros lett az ablak, vagy nincs szín (fehér) Question Ha piros, lehet hogy nincs nagy gond, csak fel kell tölteni. Nálam ez a helyzet, mert mostanában keveset járok országúton, télen meg még kevesebbet. "Csepptöltéssel", amit a modern töltők tudnak, a teljes feltöltés: "kizöldülés" ca. 10 óra (45 Ah gyári akku).

Csak a zöld tűnt el, de nincs helyette más szín.

Vissza az elejére

FokaDriver

HozzászólásElküldve: 2006.01.10 12:28:03  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 28
 Hozzászólás témája:

FOKIO írta:
Fruzsina694 írta:
FOKIO írta:
Kollégák!

Csak a zöld tűnt el, de nincs helyette más szín.

Ez azt jelenti hogy az adott egy celládban nincs elég feszültség, ez lehet alacsony folyadékszint miatt is ,így ha gondozásmentes az akksi, akkor nem tudsz rajta segíteni, előbb utóbb cserés lesz,,,de a lényeg, a LED csak egy cellád állapotát jelzi,,,innentől szerencséd még lehet...

Vissza az elejére

FOKIO

HozzászólásElküldve: 2006.01.11 12:59:10  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 29
 Hozzászólás témája:

Pontosítok, mert végre jól látom: világoszöld a színe.
Ja és egy kicsit láma kérdés: a kocsi garanciája kiterjed az akksira is?

Vissza az elejére

Fruzsina694

HozzászólásElküldve: 2006.01.11 15:10:10  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 30
 Hozzászólás témája:

FOKIO írta:
Pontosítok, mert végre jól látom: világoszöld a színe.
Ja és egy kicsit láma kérdés: a kocsi garanciája kiterjed az akksira is?
Godolom az akksi is garanciális Arrow Egyébként próbáld feltölteni szép lassan - hátha nincs nagy gond vele Exclamation Ami a színt illeti, a lemerülést az jelzi (ahogy én tapasztaltam) hogy a zöld pötty egy része kezd piros lenni, aztán félig piros-félig zöld, végül piros. Én nem vagyok biztos abban, hogy a jelző LED, mert sötétben (garázs) csak zseblámpával tudom megnézni. Inkább a (középső) cellában a savsűrűségét (fajsúlyát) méri valahogy Confused De a hozzáértők biztosan olvassák ezt itt, és majd megmagyarázzák - amiért előre is köszönet Exclamation Very Happy

Legutóbb Fruzsina694 szerkesztette (2006.01.11 15:29:26), összesen 1 alkalommal

Vissza az elejére

Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése elölről:   

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához
Tartalomjegyzék -> Elektronika -> Milyen akkumulátort?
Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás oldalra 1, 2, 3 ... 44, 45, 46  Következő
Ugrás:   

1 / 46 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

Forums ©

Oldalkészítés: 7.61 másodperc