Üdvözöl a(z) Magyar Ford Focus Klub
Címlap  ·  Saját beállítások  ·  Letöltések  ·  Fórum 2021.10.18. 07:25:35 

Főmenü
 Hírek, cikkek :
 Címlap
 Régebbi cikkek, írások
 Keresés

Tagok :
 Új tagoknak
 Klubtagoknak (zártkörű)
 Tagok listája
 Saját beállítások
 Üzenetek

Közösség :
 Fórum
 Észrevétel küldése
 Hasznos linkek
 Fotóalbum
 Online bolt
 Apróhirdetés
 Letöltések
 Rendszámkereső
 Userbar generátor

Adatok :
 Klubtérkép
 Top 10

Hirdetés

Felhasználók
Üdvözlet, Vendég
Felhasználónév
Jelszó
(Regisztráció)
Felhasználók:
Legutóbbi: B3128
Mai: 0
Tegnapi: 1
Összesen: 26306
Látogatók:
Vendégek: 288
Tagok: 1
Összesen: 289

Jelen lévő tagok:
01: Takcsi

fordfocus.hu :: Téma megtekintése - Erősítőt, de hova?

Control Panel

ProfilProfil   Üzeneteid olvasásához jelentkezz beÜzeneteid olvasásához jelentkezz be   BelépésBelépés Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   Felhasználó listaFelhasználó lista   CsoportokCsoportok 

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához
Tartalomjegyzék -> Autóhifi -> Erősítőt, de hova?
Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás oldalra Előző  1, 2
Ugrás:   

FIGYELEM!

A fórumozók személyes adatait csak belépés után láthatod!

2 / 2 oldal
 Szerző
Üzenet Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  

aszfaltbetyar77

HozzászólásElküldve: 2007.09.08 16:09:25  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 31
 Hozzászólás témája: Erősitö kimenet
Hozzászólás az előzmény idézésével

Gyári cd-met nem akarom kiveni, ugy gondolom nekem jo az, aux kimenetett megcsináltatom ez idáig tiszta, csak azt nem tudom, hogy az erösitö kimenet meg van e a cd-én gyárilag ez egy 6000 cd. Mélyláda kel a csomiba már csak ez tart vissza a sikertöl.

Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése

Jani-focus

HozzászólásElküldve: 2007.09.09 05:21:55  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 32
 Hozzászólás témája: Re: Erősitö kimenet

aszfaltbetyar77 írta:
Gyári cd-met nem akarom kiveni, ugy gondolom nekem jo az, aux kimenetett megcsináltatom ez idáig tiszta, csak azt nem tudom, hogy az erösitö kimenet meg van e a cd-én gyárilag ez egy 6000 cd. Mélyláda kel a csomiba már csak ez tart vissza a sikertöl.
Gyári 6000-sen nincs RCA se sony-n az sajna plüssz kütyüvel oldható meg.

Vissza az elejére

aszfaltbetyar77

HozzászólásElküldve: 2007.09.09 08:39:55  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 33
 Hozzászólás témája: Re: Erősitö kimenet

Jani-focus írta:
aszfaltbetyar77 írta:
Gyári 6000-sen nincs RCA se sony-n az sajna plüssz kütyüvel oldható meg.
Akkor gondolom a hangszoró kábelröl kell leveni a kimenetett és közé kell rakni egy jel át alakitot.

Vissza az elejére

AndrewBoy
Házigazda

HozzászólásElküldve: 2007.09.09 10:21:08  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 34
 Hozzászólás témája:

KoBuki írta:
letezik egy kis dobozocska, ami gyenge jelbol erositokompatibilis rca csatlakozos kimenetet gyart. amig megvolt a gyari 6006-os radiom en ezt hasznaltam, igy ha valakinek kell szivesen eladom, mondjuk 5 penz az ara Smile, ha segiteni kell beszerelni szoljatok

Igeeeeeeen? és ezt annó miért nem mondtad? Laughing

Vissza az elejére

labzoli

HozzászólásElküldve: 2007.09.12 15:30:18  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 35
 Hozzászólás témája:

A topic címére válaszul:
Ha 1 db erősítőt használunk (és többnyire ez a helyzet), annak legjobb helye a jobb egy (gy.k. anyósülés) alatt van. Megfelelően szellőzik, nincs útban, rövidebb tápkábelek szükségesek stb.

Vissza az elejére

Jani-focus

HozzászólásElküldve: 2007.09.12 16:59:46  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 36
 Hozzászólás témája:

labzoli írta:
A topic címére válaszul:
Ha 1 db erősítőt használunk (és többnyire ez a helyzet), annak legjobb helye a jobb egy (gy.k. anyósülés) alatt van. Megfelelően szellőzik, nincs útban, rövidebb tápkábelek szükségesek stb.

vizes latyakos lábbal a hátul ülő belerúghat (rövidzár) én pl a hátul a csomiban a jobb oldali kárpitra tettem fel tök jól megvan ott és a kárpit úgy tartja mintha oda lenne betonozva Very Happy

Vissza az elejére

labzoli

HozzászólásElküldve: 2007.09.13 17:19:23  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 37
 Hozzászólás témája:

Jani-focus írta:
labzoli írta:
A topic címére válaszul:

vizes latyakos lábbal a hátul ülő belerúghat (rövidzár) én pl a hátul a csomiban a jobb oldali kárpitra tettem fel tök jól megvan ott és a kárpit úgy tartja mintha oda lenne betonozva Very Happy

A csomagtartóban kiborulhat a demizson és eláztatja a drága cuccot Smile
Az ülés alá tényleg jól befér az erősítő és hacsak nem valami állat nagy darabról van szó, nem ártogat senkinek. Az enyém (egy Helix B4) legalábbis szépen elvan ott. Majd teszek fel képet.

Vissza az elejére

Szolti

HozzászólásElküldve: 2008.06.02 12:22:12  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 38
 Hozzászólás témája:

Sziasztok!

Szeretnék egy mélynyomót hogy szépen szóljon a zenebona Smile
6006E-s gyári fejegyeségem van, ezt nem szeretném kidobni, hová kihez forduljak aki szakszerűen, beköti a mélyládát/erősítőt ? S mondjuk a belső hangszórókat is jó lenne kicsierélni hogy élesebben cincogjanak.
Tudtok valami jó szakit ajánlani? Mennyibe lehet ez az egész kb?

Sosem volt még ilyen cucc az autómban ezért elnézést a hülye kérdésért de hogyan lehet azt megoldani hogy nem kapcsol be az erősítő csak amikor akarom? Valahová elraknak a műszerfal környékén egy kis kapcsolót? Vagy mindig bekapcsol amig hátra nem emgyek és ki nem kapcsolom? Smile köszi.

Szolti

Vissza az elejére

Zombirobi

HozzászólásElküldve: 2008.06.02 13:28:17  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 39
 Hozzászólás témája:

A magnótól a jelet RCA kábelen kell elvinni az erősítőhöz. A Jobbfajta RCA kábeleknek van egy plussz vékony szála ami a magnótól megy az erősítőig. Az erősítő közvetlenül az akksiról kap egy plusszt és valahonnan a kasztnitól egy minuszt.
Az RCA plussz ( nem pozitív ) szála pedíg vezérli az erölködőt. Ha a magnót kikapcsolod az erölködő is kikapcsol.

Szolti írta:
Sziasztok!

Szeretnék egy mélynyomót hogy szépen szóljon a zenebona Smile
6006E-s gyári fejegyeségem van, ezt nem szeretném kidobni, hová kihez forduljak aki szakszerűen, beköti a mélyládát/erősítőt ? S mondjuk a belső hangszórókat is jó lenne kicsierélni hogy élesebben cincogjanak.
Tudtok valami jó szakit ajánlani? Mennyibe lehet ez az egész kb?

Sosem volt még ilyen cucc az autómban ezért elnézést a hülye kérdésért de hogyan lehet azt megoldani hogy nem kapcsol be az erősítő csak amikor akarom? Valahová elraknak a műszerfal környékén egy kis kapcsolót? Vagy mindig bekapcsol amig hátra nem emgyek és ki nem kapcsolom? Smile köszi.

Szolti

Vissza az elejére

Szolti

HozzászólásElküldve: 2008.06.02 14:42:58  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 40
 Hozzászólás témája:

Zombirobi írta:
A magnótól a jelet RCA kábelen kell elvinni az erősítőhöz. A Jobbfajta RCA kábeleknek van egy plussz vékony szála ami a magnótól megy az erősítőig. Az erősítő közvetlenül az akksiról kap egy plusszt és valahonnan a kasztnitól egy minuszt.
Az RCA plussz ( nem pozitív ) szála pedíg vezérli az erölködőt. Ha a magnót kikapcsolod az erölködő is kikapcsol.

Köszi, nézegettem most az erősítő árakat, hát nem semmi milyen különbség van egy 3 ill 5 csatornás között árban. Mennyire "gáz" az ha csak a mélynyomó van az erősítőn ill. csak a mély és 2 hangszoró ill. mind a 4 hangszoró és a mélyláda? Árban iszonyat különbségek vannak, nem tudom hangzásban mennyi különbség van?

Vissza az elejére

Zombirobi

HozzászólásElküldve: 2008.06.02 15:27:32  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 41
 Hozzászólás témája:

Szolti írta:
Zombirobi írta:

Köszi, nézegettem most az erősítő árakat, hát nem semmi milyen különbség van egy 3 ill 5 csatornás között árban. Mennyire "gáz" az ha csak a mélynyomó van az erősítőn ill. csak a mély és 2 hangszoró ill. mind a 4 hangszoró és a mélyláda? Árban iszonyat különbségek vannak, nem tudom hangzásban mennyi különbség van?

Nekem a másik autómban 2 erősítő volt. 2 db 2 csatornás MacAudio MP2000-es.
Az egyik hajtotta az első szetteket, a másik hídbakötve a mélynyomót. A két hátsó ajtóban lévő hangszóró pedíg teljesen le volt kötve a rendszerről. Így szólt a legszebben. Egyébként egy MP200-es azthiszem most olyan 15.000,- körül van (újonnan ).

Vissza az elejére

Szolti

HozzászólásElküldve: 2008.06.04 12:31:23  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 42
 Hozzászólás témája:

Zombirobi írta:

Az egyik hajtotta az első szetteket, a másik hídbakötve a mélynyomót. A két hátsó ajtóban lévő hangszóró pedíg teljesen le volt kötve a rendszerről. Így szólt a legszebben. Egyébként egy MP200-es azthiszem most olyan 15.000,- körül van (újonnan ).

Ezt az erősítőt én is nézegettem, mekkora mélyláda volt rajta?
Arra gondoltam veszek egy ilyet, rákötöm a mélyládát, a többi hangszóró pedig megy erősítő nélkül. Vélemény? Smile (természetesen cserélném a két első hangszórót csak fogalmam sincs hogy milyenre)

Az is megfordult a fejemben hogy MACAUDIO MPX4000-et veszek, s ha minden igaz akkor erre rá tudom kötni a mélyládát és a két első hangszórot, ugye?

Vissza az elejére

Zombirobi

HozzászólásElküldve: 2008.06.04 21:22:16  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 43
 Hozzászólás témája:

Szolti írta:
Zombirobi írta:

Arra gondoltam veszek egy ilyet, rákötöm a mélyládát, a többi hangszóró pedig megy erősítő nélkül. Vélemény? Smile (természetesen cserélném a két első hangszórót csak fogalmam sincs hogy milyenre)

Az is megfordult a fejemben hogy MACAUDIO MPX4000-et veszek, s ha minden igaz akkor erre rá tudom kötni a mélyládát és a két első hangszórot, ugye?

Nekem egy 600W-os Mac Absolute ládám volt. Gyönyörűen megszólaltatta.
Az első szettem egy DLS szett volt. ( 40e Ft./szett.) Gyönyörű volt a hangzása. Azért adtam el mert szegény kis fókának rögtön tele lett a csomagtartója mikor beraktam a ládát ( előtte kombi mondeóm volt aminek szomorú vége lett). Úgy döntöttem inkább majd építek új rendszert.
Ha igényesen akarod hallgatni a muzsikát akkor az első hangszórókat mindenképpen cseréld le egy komponens szettre. Sajnos a gyári hangszórók nem tudják azt a minőséget amit egy láda megkövetel.

Vissza az elejére

labzoli

HozzászólásElküldve: 2008.06.05 09:23:19  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 44
 Hozzászólás témája:

Szolti írta:
Zombirobi írta:

Az is megfordult a fejemben hogy MACAUDIO MPX4000-et veszek, s ha minden igaz akkor erre rá tudom kötni a mélyládát és a két első hangszórot,
ugye?

Szia,

Ha csak a mélysugárzót hajtod erősítőről, akkor az első hangszóróknak igen küzdelmes életük lesz, hogy a gyári rádió végfokáról lépést tartsanak a ládával. Mindenképpen külön erősítő hajtsa mindhárom csatornát. Ja, mélyládából van akkora is, ami kicsi, lapos, simán befér a csomagtartóba és nem rabol sok helyet. És hibátlanul szól. Például:
http://www.autohifi.hu/webshop/reszletek/S0kwN1RDMTA0/
http://www.autohifi.hu/webshop/reszletek/S0kwN1RDVlQxMDQ%3D/

Vissza az elejére

Szolti

HozzászólásElküldve: 2008.06.05 09:44:09  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 45
 Hozzászólás témája:

Köszönöm a segítséget, közben eldöntöttem veszek egy 4 csatornás erősítőt, hídba megy 2 csatorna ezen lesz egy mélyláda (mekkora kell hogy legyen a mélynyomó, olvastam valahol, hogy az erősítőnek nagyobbnak kell lennie 2x mint a mélyládának) másik két csatornán lesz 1-1 komponens hangszóró (csak tudnám mi ez Smile)
Jó ez így? Meg lehet ezt így valósítani?
pl. ehhez (MACAUDIO MPX4000) az erősítőhöz milyen mélynyomó, komponens hangszoró passzol? Jó egyáltalán ez az erölködő (a marketing szerint igen, de én a mindennapi használtara lennék kíváncsi)?

Vissza az elejére

Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése elölről:   

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához
Tartalomjegyzék -> Autóhifi -> Erősítőt, de hova?
Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás oldalra Előző  1, 2
Ugrás:   

2 / 2 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

Forums ©

Oldalkészítés: 0.22 másodperc