Üdvözöl a(z) Magyar Ford Focus Klub
Címlap  ·  Saját beállítások  ·  Letöltések  ·  Fórum 2021.04.18. 05:13:02 

Főmenü
 Hírek, cikkek :
 Címlap
 Régebbi cikkek, írások
 Keresés

Tagok :
 Új tagoknak
 Klubtagoknak (zártkörű)
 Tagok listája
 Saját beállítások
 Üzenetek

Közösség :
 Fórum
 Észrevétel küldése
 Hasznos linkek
 Fotóalbum
 Online bolt
 Apróhirdetés
 Letöltések
 Rendszámkereső
 Userbar generátor

Adatok :
 Klubtérkép
 Top 10

Hirdetés

Felhasználók
Üdvözlet, Vendég
Felhasználónév
Jelszó
(Regisztráció)
Felhasználók:
Legutóbbi: petres82
Mai: 0
Tegnapi: 0
Összesen: 26150
Látogatók:
Vendégek: 116
Tagok: 0
Összesen: 116

fordfocus.hu :: Téma megtekintése - Ford márkaszerviz tapasztalatok

Control Panel

ProfilProfil   Üzeneteid olvasásához jelentkezz beÜzeneteid olvasásához jelentkezz be   BelépésBelépés Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   Felhasználó listaFelhasználó lista   CsoportokCsoportok 

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához
Tartalomjegyzék -> Hivatalos csatornák (FMH, kereskedések) -> Ford márkaszerviz tapasztalatok
Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás oldalra 1, 2, 3 ... 69, 70, 71  Következő
Ugrás:   

FIGYELEM!

A fórumozók személyes adatait csak belépés után láthatod!

1 / 71 oldal
 Szerző
Üzenet Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  

Szaki

HozzászólásElküldve: 2003.06.11 20:30:38  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 1
 Hozzászólás témája: Ford márkaszerviz tapasztalatok
Hozzászólás az előzmény idézésével

Ma vittem a járgányt 4 éves szervizre az Ivanics kft-hez. Megpróbálom tárgyilagosan összefoglalni a tapasztalatokat.

3 hónapja vettem az autót náluk, ez volt az egyetlen oka, hogy ide mentem és nem Solymárra. Előre felkészültem és összeírtam a kisebb nagyobb problémáimat. Az ablakmosó tartály csurig feltöltöttem.

Természetesen csak azokkal a dolgokkal foglalkoztak amiért pénzt lehet kérni, a többi csak nyűg lett volna.

Az ugyan nem derült ki, hogy milyen olajat töltöttek az autóba, de 4,25 helyett 4,7 litert vagy belenyomtak vagy csak kiszámláztak.

Panaszkodtam, hogy nincs motorfék. Azt mondta az ürge, hogy ő is kipróbálta az autót és jó. Kérdezem: van motorfék? Erre csak vonogatja a vállát, hogy jó az autó.

Ugyan 3 hónapja az állapotfelmérésnél tökéletesnek minősítették a fékeket, de most hirtelen ki kellet cserélni az összes fékbetétet.

Ezek után beültem az autóba és az első sarkon majdnem kiugrott a szívem. A fékpedál puha, fékhatás 0! Ott kellett volna hagynom az út közepén az autót, hogy akkor csináljanak vele valamit, de fontos dolgom volt, így óvatosan hazaevickéltem vele. Majd reggel visszamegyek.
(El tudom képzelni, hogy az új betéteknek be kell kopniuk, de akkor is valamennyire bevasalhatnák vagy szólnának, hogy "Öreg vigyázz! Nincs fék!")

A szerviz füzetet nem töltötték ki.

Kiderült, hogy a Nagy Tavaszi Ford Szerviz Árcsökkentés egy nagy átb@szás. Mindenre vonatkozik kivéve amit a Te autódon csinálnak.

Szereztek egy elégedett ügyfelet. De jó kedvem van. Sad

Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése

Focus100

HozzászólásElküldve: 2003.06.11 21:51:20  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 2
 Hozzászólás témája: Re: Ford márkaszerviz tapasztalatok

Nagyon meglepő számomra amiket írtál. Az Ivanics szerviz szerintem nagyon precízen dolgozik és a kiszolgálás 5*-os. Igaz én csak az első 20000km-es szervízemmel voltam ott. Ára 19500Ft volt !!! Nagyon baráti.
Autot lemosva rendeben adták át. Gyorasn betudsz jelentkezni, szinte amikor neked jó. Ha akarod bemehetsz a műhelybe és nézheted, ahogy a kocsidat javítják. Ezt meg is kérdezik tőled, hogy akarod-e?

Auto-Fort egy nagy vacak szalon. 2001-es Focus akicónál bementem hozzájuk érdeklődni. Két értékesitő volt bent egyeik ügyféllel a másik babrált valamit a computerén. Várok 5 percet ,10 percet, na végre észre vesz. Érdelkődöm a 3ajtós Focus iránt ( ekkor kezdték ezt igazán bevezetni).
"Ez csak benne van az árlistánkon , de ilyet ne vegyen , mivel később eladhatatlan lesz stb. Teljesen leakart róla beszélni. Idén talán Ön a második aki eziránt érdeklődik??!!-válaszolta. " Látszott, hogy az ürge havi fixért hüsölt a klímatizált szalonban. Azóta többször jártam ott de azt hiszik az ügyfél tesz nekik szivességet. Talán régi Merkurósok dolgoznak ott. Külöben utála öket a pesti kereskedők nagyrésze,mivel szinte mindehol jártam már.

Aki mék korrekt: Ford-Szeleckzy, Autonett, Ford-Petrányi.

Vissza az elejére

AndrewBoy
Házigazda

HozzászólásElküldve: 2003.06.11 22:13:03  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 3
 Hozzászólás témája:

autofort váci uti szervízt kerüljétek....

Vissza az elejére

Szaki

HozzászólásElküldve: 2003.06.11 22:14:32  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 4
 Hozzászólás témája:

Azt nem kérdezték meg, hogy megnézném-e a javítást, viszont a szerviz bejáratára nagy betűkkel ki van írva, hogy idegeneknek belépni tilos.

Kiszolgálás. Mivel csak egy ember volt a pult mögött (reggel és délután is) mindkétszer várnom kellett. Délután végig kellett hallgattam egy felháborodott ügyfelet, pedig siettem volna. Szegény embernek azt magyarázták, hogy mostanában puha fékbetétet gyárt a Ford és különben is mivel az illető állat módjára vezet, ezért kopik el 3 havonta a betét. Arra nem volt pontos magyarázat, hogy ez miért csak a bal hátsóra vonatkozik és a jobb miért nem kopik el. Meg hogy miért olvad el a dísztárcsa. De az autó jó, elvégre ők megnézték.

Na igen, a mosás. Hát az bizony elmaradt. Igaz a hétvégén mostam, de azért már volt rajta némi kosz.

Vissza az elejére

AndrewBoy
Házigazda

HozzászólásElküldve: 2003.06.11 22:23:03  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 5
 Hozzászólás témája:

váci út autofort:
-szarrá karcolták a kocsit
-motordiagnosztikát nem rakják rá kötelező szervízeknél
-első tárcsa cserélési mániában szenvednek
-még mindig próbálkoznak a szélvédőmosófolyadék feltöltés számlázással
-ablaktörlőt is mindig cserélni akarnak
-bal féklámpát baszták kicserélni szólás után sem
-patent gyárilag hiányzott a középkonzolból, pótlásra felszólítottam őket mert váltásnál mindig mozgott, erre leragasztották, mondtam hogy szeretném a szoknyát kicserélni és szedjék szét, ragasztva van, ezért újat kell venni, 1 óra anyázás után hajlandóak voltak megcsinálni félig meddig, utána mondtam hogy hagyják..
-kocsi mosásért mindig szólni kell, utána a kocsi belül úszik a víztől
-esp újrakalibrálásánál a csóka a 15 fokos kormány mozdulatot a basszunk bele majd v.hogy megáll cimen értelmezi..
-bal hátsó felni szarrá karcolása
-lökhárító levétel, felvétnél szarrá karcolták a kocsi seggét ahogy a lökhárító peremét mozgatták.

hirtelen ezek jutottak eszembe... ami bíztató, hogy mi, én kiemelt partnerek vagyunk 23db ford autóval....

mióta vezető váltás volt az autófort váci útnál, azóta katasztrófa a bagázs..

Vissza az elejére

szilu

HozzászólásElküldve: 2003.06.12 07:33:36  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 6
 Hozzászólás témája:

AndrewBoy írta:
váci út autofort:
-patent gyárilag hiányzott a középkonzolból, pótlásra felszólítottam őket mert váltásnál mindig mozgott, erre leragasztották, mondtam hogy szeretném a szoknyát kicserélni és szedjék szét, ragasztva van, ezért újat kell venni, 1 óra anyázás után hajlandóak voltak megcsinálni félig meddig, utána mondtam hogy hagyják..
-esp újrakalibrálásánál a csóka a 15 fokos kormány mozdulatot a basszunk bele majd v.hogy megáll cimen értelmezi..
-lökhárító levétel, felvétnél szarrá karcolták a kocsi seggét ahogy a lökhárító peremét mozgatták.

hirtelen ezek jutottak eszembe... ami bíztató, hogy mi, én kiemelt partnerek vagyunk 23db ford autóval....

Hát ha ez velem történik, akkor leszögezem:
- rájukuszítom a jogászokat,
- bejegyzek a vásárlók könyvébe,
- nyilvánosan bojkottot indítok ellenük ahol csak tudok (pld. itt is)
- de mindenekelőtt beszedek egy levél nyugtatót...
Remélem amit írtál minél többen olvassák. Lehetne egy fekete listát nyitni, ahova az ilyen szakbarbár átverős szervízek nevét beírnánk...ha van több is.

Szilu

Vissza az elejére

Szaki

HozzászólásElküldve: 2003.06.12 08:28:32  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 7
 Hozzászólás témája:

Visszamentem az Ivanécsékhoz.

- Szervizkönyv pecsét pótolva.
- Állítólag a gépkönyvben megadott olaj feltöltési mennyiség csak éppen a minimum feletti szintet jelent, ezért írnak ki többet. Ez igaz lehet?
- Megtudtam, hogy Castrol Performance A1 olajat használnak. Szerintük teljesen szintetikus.
- Állítólag pár 1-200 km után bekopik a fék és olyan lesz, mint régen. (Vagy csak ennyi idő kell a hozzászokáshoz.) Ha ezután sem javulna soron kívül vihetem. Ez mondjuk a minimum, de legalább korrekt.

Vissza az elejére

AndrewBoy
Házigazda

HozzászólásElküldve: 2003.06.12 08:58:04  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 8
 Hozzászólás témája:

szilu írta:

Hát ha ez velem történik, akkor leszögezem:
- rájukuszítom a jogászokat,
- bejegyzek a vásárlók könyvébe,
- nyilvánosan bojkottot indítok ellenük ahol csak tudok (pld. itt is)
- de mindenekelőtt beszedek egy levél nyugtatót...
Remélem amit írtál minél többen olvassák. Lehetne egy fekete listát nyitni, ahova az ilyen szakbarbár átverős szervízek nevét beírnánk...ha van több is.

eddig mindent amit elbasztak megpróbáltak megcsinálni, párszor fényezték már a kocsit saját hibájukból, ezek mellett, viszont pár karcolást nem ismernek el abszolúte.. ezt v.hogy nem értem meg, no mind1...

Vissza az elejére

Speedely

HozzászólásElküldve: 2003.06.16 10:24:26  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 9
 Hozzászólás témája:

Szaki írta:
Visszamentem az Ivanécsékhoz.

- Szervizkönyv pecsét pótolva.
- Állítólag a gépkönyvben megadott olaj feltöltési mennyiség csak éppen a minimum feletti szintet jelent, ezért írnak ki többet. Ez igaz lehet?
- Megtudtam, hogy Castrol Performance A1 olajat használnak. Szerintük teljesen szintetikus.
- Állítólag pár 1-200 km után bekopik a fék és olyan lesz, mint régen. (Vagy csak ennyi idő kell a hozzászokáshoz.) Ha ezután sem javulna soron kívül vihetem. Ez mondjuk a minimum, de legalább korrekt.

Szia, ez igaz. nálam is volt trárcsa és betét csere és énis azt hittem meghalok.most meg már álom a fék. a gáz után a kedvenc pedálom.
Azt nem tudom, hogy hány kilóméter után lett jó de olyan pár nap alatt.
Azt most nem is mondom, hogy autofort csinálta meg és az ügyintézővel igazán nem volt gond mert kedves és udvarias volt. a kocsit persze nem takarították ki:(

más. elugrottam a kocsival ide Konstancába. ha valki nem tudja (én se tudtam idáig) az pestől kb 1200 Km. Románia fekete tenger. Az oda vissza úton a kocsi isteni volt. szerpentineken fel és le egyenesen simán hangtalanul ment. klimával kb 6-6.5 litert evett. 1.6-os motor. visszafelé már többet. Ügye már ismertem az utat és ahol lehetett 140-180 4 személy + csomagok. Bár a váltót sűrűn kellett használni a hegyekben ahhoz, hogy a kocsi dinamikus maradjon. De tény ami tény 600Km után megálltam kiszálltam és alig voltam fáradt. Ghia sofőr ülés tesztelve:)
miután vissza értem megnéztem az olaj szintet, szervó, fék. víz stb. szinte csepp se fogyott semmiből. csak az ablakmosóSmile Szóval élményaútózás volt.

Vissza az elejére

Mokus

HozzászólásElküldve: 2003.06.24 16:16:04  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 10
 Hozzászólás témája:

AndrewBoy írta:
váci út autofort:

Sziasztok!

Csütörtökön viszem a kocsit kötelező szervízre a Váci útra. Az már biztos, hogy a kocsi mellett leszek végig. Vagy lemondom az egészet és elviszem máshova. A Solymárról van tapasztalatotok?

Üdv,
M.

Vissza az elejére

Flex
Házigazda

Érvényes: 2030.12.31.

HozzászólásElküldve: 2003.06.24 18:06:01  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 11
 Hozzászólás témája:

Solymár a legtutibb. Míg csak az Indexen voltunk, már akkor egyetértés uralkodott hogy a Solymárnál minden tök korrekt. Ha bejelented az autót akkor pár perc múlva már viszik is az állásra, és ha szólsz hogy ott szeretnél lenni, annak sincs semmi akadálya. A szervízes srácok mindent elmagyaráznak, a végén pedig lemossák az autót. Mindenképpen ajánlom.

Vissza az elejére

fusca

HozzászólásElküldve: 2003.06.24 19:43:12  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 12
 Hozzászólás témája:

Flex írta:
Solymár a legtutibb. Míg csak az Indexen voltunk, már akkor egyetértés uralkodott hogy a Solymárnál minden tök korrekt. Ha bejelented az autót akkor pár perc múlva már viszik is az állásra, és ha szólsz hogy ott szeretnél lenni, annak sincs semmi akadálya. A szervízes srácok mindent elmagyaráznak, a végén pedig lemossák az autót. Mindenképpen ajánlom.

Az autóvásárlás miatt voltam Solymáron, de akkor a srác körülvezetett az egész szervizen is.Nagyon meggyőző volt az egész elmagyarázott mindent a szervízről is. Még akkor is normális volt, amikor mondtam neki, hogy vszinűleg nem tőlük veszem az autót.
Ha egyszer meglesz az autóm biztosan hozzájuk viszem szervizelni.
Valamiért csak megkapták az európai legjobb szerviz díját az utóbbi 2 évben.....

Vissza az elejére

AndrewBoy
Házigazda

HozzászólásElküldve: 2003.06.24 20:12:22  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 13
 Hozzászólás témája:

Mokus írta:
AndrewBoy írta:
váci út autofort:

Sziasztok!

Csütörtökön viszem a kocsit kötelező szervízre a Váci útra. Az már biztos, hogy a kocsi mellett leszek végig. Vagy lemondom az egészet és elviszem máshova. A Solymárról van tapasztalatotok?

Üdv,
M.

Érdemes a szentendreire átmenni, a volt piramishoz, az is auto-fort, ott viszont olyan a kiszolgálás, hogy elélvezel. És nagyon szépen dolgoznak bármiről is legyen szó. Mindenképpen hivatkozz az oldalra, hogy itt ajánlották őket! Köszi

Vissza az elejére

Mokus

HozzászólásElküldve: 2003.06.25 08:30:46  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 14
 Hozzászólás témája:

Köszi a tippeket. Váci utat lemondtam, Solymárra bejelentkeztem. Igaz csak jövő hétre volt hely de megéri egy kicsit várni ha rendesen csinálják a dolgukat. Ja és egy kis meglepetés is ért. Mikor bejelentkeztem mondtam, hogy 30 ezres szervízre vinném az autót, ezen nagyon elcsodálkoztak, mert mint mondták 20e km vagy 1 év a szerviz intervallum a focusnál. Az Auto-Fortnál ahol vettem, ott azt mondták 15 e km. Confused Ha jól emlékszem erről a gépkönyv nem ír semmit, de azért nem mindegy, hogy többször vagy kevesebbszer viszem szervízbe. Ebben az esetben egyébként nem számít mert az 1 év már lejárt.

Vissza az elejére

Flex
Házigazda

HozzászólásElküldve: 2003.06.25 08:49:59  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 15
 Hozzászólás témája:

Mokus írta:
Köszi a tippeket. Váci utat lemondtam, Solymárra bejelentkeztem. Igaz csak jövő hétre volt hely de megéri egy kicsit várni ha rendesen csinálják a dolgukat. Ja és egy kis meglepetés is ért. Mikor bejelentkeztem mondtam, hogy 30 ezres szervízre vinném az autót, ezen nagyon elcsodálkoztak, mert mint mondták 20e km vagy 1 év a szerviz intervallum a focusnál. Az Auto-Fortnál ahol vettem, ott azt mondták 15 e km. Confused Ha jól emlékszem erről a gépkönyv nem ír semmit, de azért nem mindegy, hogy többször vagy kevesebbszer viszem szervízbe. Ebben az esetben egyébként nem számít mert az 1 év már lejárt.

Évjárattól függ hogy milyen a szervízintervallum, bár a Ford elég lazán kezeli. A 2000-es Focusomat még 15e-ként kellett vinni, ezt az újat már csak 20e-ként. Mikor az első autót vittem 30e-es szervízre, mondták hogy hozhatom 35e-kor is, mert 20e-re nőtt az intervallum. Gondolom az autóban nem változtattak semmi olyat ami miatt már 20e-et bírna ki két szervízelés között, kibír az 50e-et is, csak nem egészséges. Pusztán marketingcélokból emelték 20e-re, mert a többi gyártó is nagyjából annyit ad.

Vissza az elejére

Geli_

HozzászólásElküldve: 2003.06.25 09:02:45  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 16
 Hozzászólás témája:

Az egy év/20 ezer kilóméteres szerviz gyakorlatilag egy olajcserét jelent. Én 7000 km után vittem az egy éves szervízbe pár hete a kocsit. Lecserélték az olajat, a levegőszűrőt, öntöttek egy kis ablakmosó folyadékot a tartályba, kitisztították és befújták a hátsó fékdobokat és a mechanizmust, egy pillantást vetettek az első féktárcsákra, leellenőrizték a lámpákat és indexeket.
Ezen felül nem történt semmi, de sokba került. Gyakorlatilag csak a szervizkönyv kitöltése a lényeg, főleg úgy, hogy csak 7000-et megyek egy évben.
Tudomásom szerint az olaj nem romlik meg egy év alatt, ezért nem lenne szükséges lecserélni, ki lehetne várni a 20000-et.
A kiszerelt levegőszűrő pedig olyan tiszta volt, hogy enni lehetett volna róla, de a szabály, az szabály, tehát eldobták.

Vissza az elejére

karika76

HozzászólásElküldve: 2003.06.25 09:08:11  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 17
 Hozzászólás témája:

Geli_ írta:
Az egy év/20 ezer kilóméteres szerviz gyakorlatilag egy olajcserét jelent. Én 7000 km után vittem az egy éves szervízbe pár hete a kocsit. Lecserélték az olajat, a levegőszűrőt, öntöttek egy kis ablakmosó folyadékot a tartályba, kitisztították és befújták a hátsó fékdobokat és a mechanizmust, egy pillantást vetettek az első féktárcsákra, leellenőrizték a lámpákat és indexeket.
Ezen felül nem történt semmi, de sokba került. Gyakorlatilag csak a szervizkönyv kitöltése a lényeg, főleg úgy, hogy csak 7000-et megyek egy évben.
Tudomásom szerint az olaj nem romlik meg egy év alatt, ezért nem lenne szükséges lecserélni, ki lehetne várni a 20000-et.
A kiszerelt levegőszűrő pedig olyan tiszta volt, hogy enni lehetett volna róla, de a szabály, az szabály, tehát eldobták.

Nekem az évi 20000 kb megvan/meglesz, sőt több, azzal nincs gond. Írtad, hogy sok volt pénzben. Mégis mennyi? És hol?

Vissza az elejére

KGyuri

HozzászólásElküldve: 2003.06.25 09:16:47  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 18
 Hozzászólás témája:

Évjárattól függ hogy milyen a szervízintervallum, bár a Ford elég lazán kezeli. A 2000-es Focusomat még 15e-ként kellett vinni, ezt az újat már csak 20e-ként. Mikor az első autót vittem 30e-es szervízre, mondták hogy hozhatom 35e-kor is, mert 20e-re nőtt az intervallum. Gondolom az autóban nem változtattak semmi olyat ami miatt már 20e-et bírna ki két szervízelés között, kibír az 50e-et is, csak nem egészséges. Pusztán marketingcélokból emelték 20e-re, mert a többi gyártó is nagyjából annyit ad.[/quote]

Én Shocked úgy tudom, hogy a marketing okokon felül az motorolajok minőségének javulása teszi lehetővé, hogy a szerviz-intervallum növekszik.

Flex!! Hivatkozva a találkozóra, érdemes lenne megnézni ezt a solymári szerízt!!

Vissza az elejére

Flex
Házigazda

HozzászólásElküldve: 2003.06.25 09:31:44  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 19
 Hozzászólás témája:

krammergyorgy írta:

Flex!! Hivatkozva a találkozóra, érdemes lenne megnézni ezt a solymári szerízt!!

Lesz szervízlátogatás, de nem Solymáron, legalábbis egyelőre még ott nem. A kapcsolatokat folyamatosan építjük ki, és egyszerre több vasat is tartunk a tűzben, és ha lesznek konkrétumok akkor azonnal szólunk. A szervízlátogatást nyár végén biztosan megejtjük, csak attól félek hogy majd a sok érdeklődő miatt nem férünk oda egyszerre 4 autóhoz sem Smile

Vissza az elejére

mbalage

HozzászólásElküldve: 2003.06.25 16:41:44  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 20
 Hozzászólás témája:

Váci úti AutoFort... 75,000 szerviz + fényezés
A kiszolgálásra nincs panasz. A fényezést úgy tűnik, korrektül megcsinálták, nem karcoltak össze semmit. Mindössze annyi, hogy drága volt.
Viszont most egy kissé ideges vagyok, mert amikor elhoztuk a kocsit, rögtön vissza is fordultunk, mert rázott, mint egy traktor. Megnézte az ürge, azt mondta, egy henger nem működik, valszeg ki kell cserélni a gyújtótrafót, az 15 lepedő (nem értek hozzá, valami ilyesmit mondott). Kérdem, hogyhogy pont most jött elő? Megijedt a szerviztől? Aszongya, néha előfordul ilyen. Ők nem nyúltak a motorblokkhoz, nézzem meg, poros a csavar is. Mondom, OK, de akkor miért pont most? Mellesleg nekik is hallaniuk kellett, amikor kijöttek vele a műhelyből, miért adták át hibásan?
Szóval segítsetek, elronthattak a szűrők és az olaj cseréjével vmit? Nehogy má én fizessem ki, ha ők okozták!
Egyébként fékbetétet nem cseréltek, más kárt nem okoztak, le is mosták a kocsit.

Vissza az elejére

AndrewBoy
Házigazda

HozzászólásElküldve: 2003.06.25 17:09:29  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 21
 Hozzászólás témája:

mbalage írta:
Váci úti AutoFort... 75,000 szerviz + fényezés
A kiszolgálásra nincs panasz. A fényezést úgy tűnik, korrektül megcsinálták, nem karcoltak össze semmit. Mindössze annyi, hogy drága volt.
Viszont most egy kissé ideges vagyok, mert amikor elhoztuk a kocsit, rögtön vissza is fordultunk, mert rázott, mint egy traktor. Megnézte az ürge, azt mondta, egy henger nem működik, valszeg ki kell cserélni a gyújtótrafót, az 15 lepedő (nem értek hozzá, valami ilyesmit mondott). Kérdem, hogyhogy pont most jött elő? Megijedt a szerviztől? Aszongya, néha előfordul ilyen. Ők nem nyúltak a motorblokkhoz, nézzem meg, poros a csavar is. Mondom, OK, de akkor miért pont most? Mellesleg nekik is hallaniuk kellett, amikor kijöttek vele a műhelyből, miért adták át hibásan?
Szóval segítsetek, elronthattak a szűrők és az olaj cseréjével vmit? Nehogy má én fizessem ki, ha ők okozták!
Egyébként fékbetétet nem cseréltek, más kárt nem okoztak, le is mosták a kocsit.

Szurocserekkel nem tudnak gubancot okozni, csak max szarra karcolni a kocsit. Legkozelebb menj at a piramisba a szentendrei uton, az is autofort, sokkal rendesebbek meg ugyesebbek

Vissza az elejére

mbalage

HozzászólásElküldve: 2003.06.25 17:21:35  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 22
 Hozzászólás témája:

AndrewBoy írta:
Szurocserekkel nem tudnak gubancot okozni, csak max szarra karcolni a kocsit. Legkozelebb menj at a piramisba a szentendrei uton, az is autofort, sokkal rendesebbek meg ugyesebbek

OK. köszi. Egyébként azért vittük oda a fentiek ellenére, mert a kocsi onnan származik, ott dolgozik az előző gazdája, ott szervizelték.

Vissza az elejére

AndrewBoy
Házigazda

HozzászólásElküldve: 2003.06.25 17:32:25  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 23
 Hozzászólás témája:

mbalage írta:
AndrewBoy írta:

OK. köszi. Egyébként azért vittük oda a fentiek ellenére, mert a kocsi onnan származik, ott dolgozik az előző gazdája, ott szervizelték.

igen tudom, a találkozón fel is tünt;-]

Vissza az elejére

mbalage

HozzászólásElküldve: 2003.06.25 18:03:12  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 24
 Hozzászólás témája:

AndrewBoy írta:
mbalage írta:
AndrewBoy írta:

Mi tűnt fel? A rendszámtábla, vagy a karcok? Smile

Vissza az elejére

AndrewBoy
Házigazda

HozzászólásElküldve: 2003.06.25 18:25:17  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 25
 Hozzászólás témája:

mbalage írta:
AndrewBoy írta:
mbalage írta:
AndrewBoy írta:

Mi tűnt fel? A rendszámtábla, vagy a karcok? Smile

A kipufogon az a tolcser, naponta 2x mentem el a kocsi mellett;D

Vissza az elejére

Focus100

HozzászólásElküldve: 2003.06.25 20:31:01  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 26
 Hozzászólás témája:

Javaslatom: Budapestiek ill. környékbeliek válasszunk közösen egy márkaszervízt ahova a kocsiainkat hordani fogjuk , de csak oda. A szervíztől kedvező flotta kedvezményt kialkudhatnánk az általuk végzett javításokra. (kötelező szerviz, karoszéria munka stb. ) Természetesen a távolabbi kollégák ezt régiónként megtehetnék.
Vagy hülyeségnek tartjátok ?

Vissza az elejére

AndrewBoy
Házigazda

HozzászólásElküldve: 2003.06.25 20:49:48  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 27
 Hozzászólás témája:

Focus100 írta:
Javaslatom: Budapestiek ill. környékbeliek válasszunk közösen egy márkaszervízt ahova a kocsiainkat hordani fogjuk , de csak oda. A szervíztől kedvező flotta kedvezményt kialkudhatnánk az általuk végzett javításokra. (kötelező szerviz, karoszéria munka stb. ) Természetesen a távolabbi kollégák ezt régiónként megtehetnék.
Vagy hülyeségnek tartjátok ?

Ezt már úgy felejsd el ahogy van. A ford hungári kiadványa szerint az 5%os ügyfélkártyás kedvezményt kapod meg max, mást nem. Esetleg lehet v.mit még csikarni a szervízen, de azok meg ebből élnek, lószart sem fognak adni, egyelőre az auto-fort piramis a legszimpibb, azt kéne mindenkinek kipróbálni.

Vissza az elejére

Focus100

HozzászólásElküldve: 2003.06.25 21:04:30  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 28
 Hozzászólás témája:

[
Ezt már úgy felejsd el ahogy van. A ford hungári kiadványa szerint az 5%os ügyfélkártyás kedvezményt kapod meg max, mást nem. Esetleg lehet v.mit még csikarni a szervízen, de azok meg ebből élnek, lószart sem fognak adni, egyelőre az auto-fort piramis a legszimpibb, azt kéne mindenkinek kipróbálni.[/quote]

Az 5%-os kedvezményt már arra megkaptam, hogy a Ford Hungária által az új vevőknek kiküldött szerviz-elégedettségi kérdőívet a kereskedésbe bevittem. Kitöltetlenül, de persze aláírva. (+Fordórát és Fordesernyőt is kaptam) A kerskedelem kemény dolog , nincs benne kegyelem!
Pl. a 2001-es Focus akciónál az egyik kereskedés az akció végén olyan árat ajánlott a kocsira, amire azt mondta másnak tilos elmondani és a számlán MAGASABB ár lett voln,mint amit fizetnem kellett volna.
Pl. Forgalomba helyezés ,vizsgáztatva 15E! Miért tette az évvégi bónus visszatérítése miatt. Hidd el le tudjuk az árat alkudni. Ebben a szakmában dolgozom.

Vissza az elejére

AndrewBoy
Házigazda

HozzászólásElküldve: 2003.06.25 23:28:11  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 29
 Hozzászólás témája:

Focus100 írta:
[
Ezt már úgy felejsd el ahogy van. A ford hungári kiadványa szerint az 5%os ügyfélkártyás kedvezményt kapod meg max, mást nem. Esetleg lehet v.mit még csikarni a szervízen, de azok meg ebből élnek, lószart sem fognak adni, egyelőre az auto-fort piramis a legszimpibb, azt kéne mindenkinek kipróbálni.

Az 5%-os kedvezményt már arra megkaptam, hogy a Ford Hungária által az új vevőknek kiküldött szerviz-elégedettségi kérdőívet a kereskedésbe bevittem. Kitöltetlenül, de persze aláírva. (+Fordórát és Fordesernyőt is kaptam) A kerskedelem kemény dolog , nincs benne kegyelem!
Pl. a 2001-es Focus akciónál az egyik kereskedés az akció végén olyan árat ajánlott a kocsira, amire azt mondta másnak tilos elmondani és a számlán MAGASABB ár lett voln,mint amit fizetnem kellett volna.
Pl. Forgalomba helyezés ,vizsgáztatva 15E! Miért tette az évvégi bónus visszatérítése miatt. Hidd el le tudjuk az árat alkudni. Ebben a szakmában dolgozom.[/quote]

Nézd, mindent lehet;D Csak azért ők is meg akarnak élni v.miből. Nekem kérdőívezni se kellett, azonnal kaptam az ükártyátWink igaz az még 99ben volt. Kevesebb fóka is rohangált akkoriban;-)

Vissza az elejére

mbalage

HozzászólásElküldve: 2003.06.25 23:41:57  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 30
 Hozzászólás témája:

Mi is kaptuk az ügyfélkártyát a kérdőívért, kb. 2 hónappal ezelőtt. Ehhez gyakorlatilag semmit nem kell tenni, jár mindenkinek.
Ezt a közös szerviz dolgot nagyon jónak tartom, sokkal nyugodtabb lennék tőle, még ha nem is adnak plusz kedvezményt. Elég az, ha jobban vigyáznak az autóra, csak mert mindannyian odébb állunk, ha nem.

Vissza az elejére

Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése elölről:   

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához
Tartalomjegyzék -> Hivatalos csatornák (FMH, kereskedések) -> Ford márkaszerviz tapasztalatok
Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás oldalra 1, 2, 3 ... 69, 70, 71  Következő
Ugrás:   

1 / 71 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

Forums ©

Oldalkészítés: 0.23 másodperc