Üdvözöl a(z) Magyar Ford Focus Klub
Címlap  ·  Saját beállítások  ·  Letöltések  ·  Fórum 2019.10.16. 11:47:44 

Főmenü
 Hírek, cikkek :
 Címlap
 Régebbi cikkek, írások
 Keresés

Tagok :
 Új tagoknak
 Klubtagoknak (zártkörű)
 Tagok listája
 Saját beállítások
 Üzenetek

Közösség :
 Fórum
 Észrevétel küldése
 Hasznos linkek
 Fotóalbum
 Online bolt
 Apróhirdetés
 Letöltések
 Rendszámkereső
 Userbar generátor

Adatok :
 Klubtérkép
 Top 10

Hirdetés

Felhasználók
Üdvözlet, Vendég
Felhasználónév
Jelszó
(Regisztráció)
Felhasználók:
Legutóbbi: DevinPeppi
Mai: 1
Tegnapi: 4
Összesen: 25560
Látogatók:
Vendégek: 417
Tagok: 4
Összesen: 421

Jelen lévő tagok:
01: zserbox
02: bullpit
03: fiesta
04: raca

fordfocus.hu :: Téma megtekintése - Beázik a Focusom

Control Panel

ProfilProfil   Üzeneteid olvasásához jelentkezz beÜzeneteid olvasásához jelentkezz be   BelépésBelépés Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   Felhasználó listaFelhasználó lista   CsoportokCsoportok 

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához
Tartalomjegyzék -> Meghibásodások, szervízelési kérdések -> Beázik a Focusom
Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás oldalra 1, 2, 3 ... 14, 15, 16  Következő
Ugrás:   

FIGYELEM!

A fórumozók személyes adatait csak belépés után láthatod!

1 / 16 oldal
 Szerző
Üzenet Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  

Szaki

HozzászólásElküldve: 2003.11.02 20:54:54  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 1
 Hozzászólás témája: Beázik a Focusom
Hozzászólás az előzmény idézésével

A tegnap éjszakai zuhé megtette a hatását. Reggel az anyósűlés előtt hatalmas pocsolya fogadott. A szellőzést bekapcsolva a ventillátor hallhatóan átment búvárszivattyúba, és nyomta a büdös dohszagot.

Nem kérem, nem egy öreg Skodáról van szó, ez az én Focusom!

És ez bárkivel előfordulhat, ugyanis a pollenszűrő felett van egy esővízcsatorna, ami kíválóan működik, amíg az autó vízszintesen áll. Ha azonban kicsit balra dől a kasztni, a beszivárgó víz összegyűlik a csatornában és végül a pollenszűrő kellős közepére ömlik.

Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése

AndrewBoy
Házigazda

HozzászólásElküldve: 2003.11.02 20:57:09  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 2
 Hozzászólás témája: Re: Beázik a Focusom

Szaki írta:
A tegnap éjszakai zuhé megtette a hatását. Reggel az anyósűlés előtt hatalmas pocsolya fogadott. A szellőzést bekapcsolva a ventillátor hallhatóan átment búvárszivattyúba, és nyomta a büdös dohszagot.

És ez bárkivel előfordulhat, ugyanis a pollenszűrő felett van egy esővízcsatorna, ami kíválóan működik, amíg az autó vízszintesen áll. Ha azonban kicsit balra dől a kasztni, a beszivárgó víz összegyűlik a csatornában és végül a pollenszűrő kellős közepére ömlik.

Már sajnos tapasztaltam;[ De örülj neki, mert pl a gofl4-ben a kesztyűtartóban is láttam már beázást..Wink

Vissza az elejére

Silver

HozzászólásElküldve: 2003.11.02 21:00:05  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 3

Szaki írta:

A párásodó szélvédőről szóló topicban már írtam, hogy a pollenszűrő feletti műanyag borítást (a gyári utasítással ellentétben) nem szokták visszaragasztani csere után. Itt szokott befolyni a víz a szűrőhöz.

Nem itt van a te bajod is?

Vissza az elejére

Szaki

HozzászólásElküldve: 2003.11.03 08:28:18  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 4

Silver írta:
Szaki írta:

A párásodó szélvédőről szóló topicban már írtam, hogy a pollenszűrő feletti műanyag borítást (a gyári utasítással ellentétben) nem szokták visszaragasztani csere után. Itt szokott befolyni a víz a szűrőhöz.

Nem itt van a te bajod is?

Igen ezt olvastam korábban. Természetesen van köze a beázáshoz, de nyilván azért van az esővíz csatorna, mert számítottak rá, hogy befolyik a víz. És nem is lenne gond, ha rendesen lenne kialakítva az a fránya csatorna.
Az, hogy a Golf vagy bármelyik más autó beázik, egyáltalán nem vigasztal. Az enyém ne ázzon be.

Vissza az elejére

karika76

HozzászólásElküldve: 2003.11.05 07:53:34  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 5
 Hozzászólás témája:

Hát tegnap láttam, hogy milyen f*sz helyen van a pollenszűrő és hogyan cserélik. Lépések:
1. Ablaktörlő függőleges helyzetbe
2. Motortér kinyit
3. A pollenszűrő feletti esővezető csavarok lazítása, majd az esőcsatorna késsel ablakra ragasztás levágása.
4. pollenszűrő ki
5. tisztítás
6. új pollenszűrő be
7. ablak alja és kiszedett esőcsatorna tisztítás.
8. új ragasztócsík kiszedett esőcsatornára ragasztás.
9. a kétoldalú ragasztó másik felének ablakra ragasztása és közben a csatorna ügyes visszahelyezése.
10. nyomkodás, simogatás, hogy később ne szivárogjon be a víz!
11. a motortér nyitva marad más miatt... vagy becsuk.

Mondom a srácnak ez egy hülye megoldás. Azt mondta igazam van ez nagy hülyeség volt a Ford-tól. Így legalább a ragasztóval több mint 5000 forintos pollenszűrőt, ami máshol 1500 nem tudod igazán jól kicserélni.

Nem lehet, hogy rossz a szigetelésed és azért ázik be nagy esőben??

Vissza az elejére

Szaki

HozzászólásElküldve: 2003.11.05 08:16:12  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 6
 Hozzászólás témája:

karika76 írta:

Nem lehet, hogy rossz a szigetelésed és azért ázik be nagy esőben??

1. Nekem láthatóan nem volt a szélvédőhöz ragasztva a takaró. (Csak márkaszervizben járt az autó)
2. Nem győzöm hangsúlyozni, hogy a ragasztás alatt van egy vízelvezető csatorna, ami védi a pollenszűrőt, ha a fenti szigetelés nem létezne.
3. A csatorna nem funkcionál, ha az autó kissé balra dől. Ez szerintem konstrukciós hiba és amióta kiderült, azóta használhatnak ragasztást.
4. Átalakítottam a csatornát és sziloplaszttal megoldottam a tömítést is. Most ázzon be!

Vissza az elejére

orspapa

HozzászólásElküldve: 2003.11.05 08:35:06  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 7
 Hozzászólás témája:

Az én témám nem közvetlenül kapcsolódik ehhez a topichoz,de nem akartam e miatt új topicot nyitni,és ezt találtam a legközelebbinek.
Szóval: Nemrég töltöttem fel az ablakmosó tartályt téli mosóval,ügyelve arra,hogy ne öntsem mellé a lőrét.A feltöltés óta azonban ha bekepcsolom a fűtést,a ventillátor tolja be a mosófolyadék szagát.Ha közben használom az ablakmosót,a szag egy ideig még intenzívebb.Szerintetek mit csesztem el?(lehet,hogy egy pici mellé löttyent feltöltéskor,de folyhat olyan helyre,ami ezt okozza?)

Vissza az elejére

Nagyi

HozzászólásElküldve: 2003.11.05 10:25:16  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 8
 Hozzászólás témája:

orspapa írta:
Az én témám nem közvetlenül kapcsolódik ehhez a topichoz,de nem akartam e miatt új topicot nyitni,és ezt találtam a legközelebbinek.
Szóval: Nemrég töltöttem fel az ablakmosó tartályt téli mosóval,ügyelve arra,hogy ne öntsem mellé a lőrét.A feltöltés óta azonban ha bekepcsolom a fűtést,a ventillátor tolja be a mosófolyadék szagát.Ha közben használom az ablakmosót,a szag egy ideig még intenzívebb.Szerintetek mit csesztem el?(lehet,hogy egy pici mellé löttyent feltöltéskor,de folyhat olyan helyre,ami ezt okozza?)

Nekem már volt ilyen tapasztalatom, de csak akkor, ha viszonylag sokat öntöttem bele.
Szervízben mondták "tömítő gyűrű nem tömít" Shocked , ez valahol a tartály felső részén van.
Egyébként nézd meg, hogy nem szivárog-e valahol.

Nagyi

Vissza az elejére

McRae

HozzászólásElküldve: 2003.12.05 19:15:49  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 9
 Hozzászólás témája:

Nem egészen ide tartozik de biztos van köze hozzá.
Párásodik a lámpaburám belülről Crying or Very sad
A szervízben sem tudják miért. Azt mondták a régebbi szériáknál volt ilyen de 2003-as kocsiknál még nem láttak ilyet.
Nemtom mi lesz...

Vissza az elejére

Dévi

HozzászólásElküldve: 2003.12.05 19:29:31  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 10
 Hozzászólás témája:

Focuser írta:

A szervízben sem tudják miért. Azt mondták a régebbi szériáknál volt ilyen de 2003-as kocsiknál még nem láttak ilyet.
Nemtom mi lesz...

Idézet valahonnan Wink "Műveleti sorrend a fényszóró műanyag búrájában kondenzvíz-képződés ill. a műanyag búra megrepedése esetén.

MEGJEGYZÉS: A kondenzvíz képződése a műanyag búra belső oldalán természetes jelenség, és a fényszóró bekapcsolása után leszárad. Ha a fényszóró 15 perc bekapcsolási idő elteltével NEM szárad ki, akkor a fényszóró gyártási dátumát ellenőrizni kell. Ha a gyártási dátum 1998.08.01 és 1998.09.30 közötti, akkor a fényszóró burkolatát ki kell cserélni. A gyártási dátum a fényszórón felül lévő fehér öntapadó matrica nyolc számjegyű száma alapján állapítható meg. Az utolsó négy számjegy adja meg a napot és a hónapot.

A rögzítés okozta feszültségek a fényszóróban a műanyag búra repedését és a nedvesség bejutását eredményezhetik a fényszóróba. Panasz esetén mindkét fényszórót ki kell szerelni. A meghibásodott fényszórót ki kell cserélni, és szükséges esetben át kell alakítani. A fényszóró beszerelésekor a rögzítési pontok számát csökkenteni kell."

Nos, a mienk ez év májusi gyártású és párásodik Crying or Very sad
Ne most cseréltesd, nem lesz tőle baja, majd a gari vége felé, és ez általában minden hasonló dologra igaz. A tök egyértelműen bizonyíthatókat gari lejárat előtt röviddel kell cseréltetni!

r_m

Vissza az elejére

zombi

HozzászólásElküldve: 2003.12.06 08:57:48  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 11
 Hozzászólás témája:

Nekem a 2002-es modell-nek párásodott pár hétig, aztán elmúlt magatól.
Az egyik Ford szervízben azt mondták, hogy biztosan azért, mert télen a hidegről bemegyek a fűtött garázsba, s lecsapódik a pára ... Embarassed Evil or Very Mad

Vissza az elejére

Brain75

HozzászólásElküldve: 2003.12.06 11:31:12  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 12

Szaki írta:

Nekem is előfordult már ez, de nekem csak egy pár csepp víz volt az anyós ülés előtt. Crying or Very sad Laughing

Gyula

Vissza az elejére

fotaxi

HozzászólásElküldve: 2003.12.11 11:22:35  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 13
 Hozzászólás témája:

Ez a hiba nekem is előjött,teljesen hirtelen a semmiből.Majdnem sírva fakadtam amikor megláttam a hatalmas víztócsát a jobb 1 előtt.Valaki megírhatná részletesen,hogyan kell a beázást orvosolni.Olyantol várok választ aki sajátkezűleg elhárította a hibát.
köszi.
by ftx. Crying or Very sad

Vissza az elejére

Szaki

HozzászólásElküldve: 2003.12.11 14:17:22  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 14
 Hozzászólás témája:

fotaxi írta:
Ez a hiba nekem is előjött,teljesen hirtelen a semmiből.Majdnem sírva fakadtam amikor megláttam a hatalmas víztócsát a jobb 1 előtt.Valaki megírhatná részletesen,hogyan kell a beázást orvosolni.Olyantol várok választ aki sajátkezűleg elhárította a hibát.
köszi.
by ftx. Crying or Very sad

Én mérgemben alaposan átalakítottam. Ha egyébként a jobb oldali esőcsatorna jól illeszkedik a szélvédőre, akkor elég a szélvédő és a műanyag közötti rést tömíteni. Szervizben erre spéci ragasztószalagot használnak, én sziloplaszttal oldottam meg.
Ja, és ne parkolj balra dőlve!

Vissza az elejére

fotaxi

HozzászólásElküldve: 2003.12.15 15:00:27  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 15
 Hozzászólás témája:

A hibát sikeresen elhárítottam valami fekete acetonszagú förtelmes gumimasszával.Állítolag az való oda. Sad Plusz nem árt még a patentokat kicserélni,hogy jól illeszkedjen a szélvédőre a műanyag.Valamint akinek a szervizben pollenszűrőt cserélnek az hívja fel a szerelő figyelmét arra,hogy kenje be ezzel a förtelemmel az esetleges újabb vagy első beázást megelőzendően. Smile
by ftx

Vissza az elejére

Hangya

HozzászólásElküldve: 2004.03.31 07:18:02  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 16
 Hozzászólás témája:

Én egy olyan cégnél dolgozom, épp azon a területen ahol újításokat/módosításokat javasolhatunk az autógyártók fejlesztése felé. Legnagyobb vevőnk a GM (Opel Astra, Vectra) és a Ford (Focus régi C170 és új C307 valamint a C214 C-Max). A 3M5T-14014-xx ú.n. Door Lock Feed kábelkorbácsokon található 4 ill. 5 gumiharangnak az a része amely elhagyja az utasteret, nem volt szigetelve semilyen anyaggal régebben (2003.11.-ig). Mi itt javasoltuk a Fordnak, hogy vegye át ezt az GM (Opel) specifikációt. Ez egy egyszerű Terostat "gyurma", melyet a gumiharangok alá, a vezetékek közé dolgoznak be.
Tudni kell az Opelekről, hogy minden Vectrát ú.n. "monszun-kamrában" tesztelnek a sorról való legördülés után. Ez nem egy költséges eljárás, viszont rögtön kiderül minden tömítetlenségi hiba (ha van).
Na ez nincs a Fordéknál sajna...

Vissza az elejére

mbalage

HozzászólásElküldve: 2004.03.31 21:42:23  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 17
 Hozzászólás témája:

fotaxi írta:
Valamint akinek a szervizben pollenszűrőt cserélnek az hívja fel a szerelő figyelmét arra,hogy kenje be ezzel a förtelemmel az esetleges újabb vagy első beázást megelőzendően. Smile
by ftx

Ezt nálam is elfelejtették megcsinálni egy régebbi szerviznél (nem voltam jelen...). Elég húzós az ára ahhoz képest, hogy egy sima ragasztócsíkról van szó. (butilkaucsuk ragasztószalag, kb. 3k Ft) Sad
Viszont amióta felkerült, fele annyira sem jön be az ablakmosó szaga! Smile

Vissza az elejére

Mokus

HozzászólásElküldve: 2004.04.06 20:58:23  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 18
 Hozzászólás témája:

Most irígylem csak igazán a szadánosokat! (jó, jó csak vicc volt! Twisted Evil ) Megpróbáltam lemosni a hátsó ablakomat mert a mai eső eléggé összamaszatolta. Alighogy spriccelni kezdetem a hátsó üvegre a vizet arra lettem figyelmes, hogy az ablakmosónak legalább a fele a csomagtér rolón landol!! Ezt megelőzően soha nem piszkáltam a hátsó ajtó borítását, a kárpitot stb. Volt már valakinek ilyen tapasztalata? Egyszerűen eltört vagy elszakadt a cső? Meg lehet házilag barkácsolni valahogy? Köszi a tanácsokat.

Vissza az elejére

Nagyi

HozzászólásElküldve: 2004.04.07 09:38:35  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 19
 Hozzászólás témája:

Mokus írta:
Most irígylem csak igazán a szadánosokat! (jó, jó csak vicc volt! Twisted Evil ) Megpróbáltam lemosni a hátsó ablakomat mert a mai eső eléggé összamaszatolta. Alighogy spriccelni kezdetem a hátsó üvegre a vizet arra lettem figyelmes, hogy az ablakmosónak legalább a fele a csomagtér rolón landol!! Ezt megelőzően soha nem piszkáltam a hátsó ajtó borítását, a kárpitot stb. Volt már valakinek ilyen tapasztalata? Egyszerűen eltört vagy elszakadt a cső? Meg lehet házilag barkácsolni valahogy? Köszi a tanácsokat.

A hátsó ajtó ha kinyitod, meglátod a a kaszniból átvezető gégecsövet.
Ebben megy a hátsó ablakmosóhoz vizet szállító cső. Nekem az volt errepedve. Én a villanyszerelők által használt tömítő-szigetelő "Bishop" szalaggal oldottam meg a dolgot.
Ez abban különbözik a szig.szalagtól, hogy gumi alapú (asszem), nyúlik és egy idő után az anyag teljesen összeérik.

Nagyi

Vissza az elejére

Mokus

HozzászólásElküldve: 2004.04.07 10:17:47  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 20
 Hozzászólás témája:

Nagyi írta:
Mokus írta:

A hátsó ajtó ha kinyitod, meglátod a a kaszniból átvezető gégecsövet.
Ebben megy a hátsó ablakmosóhoz vizet szállító cső. Nekem az volt errepedve. Én a villanyszerelők által használt tömítő-szigetelő "Bishop" szalaggal oldottam meg a dolgot.
Ez abban különbözik a szig.szalagtól, hogy gumi alapú (asszem), nyúlik és egy idő után az anyag teljesen összeérik.

Nagyi

Köszi a segítséget. Megnézem akkor a gégecsövet és a benne lévő csövet is megpróbálom megragasztani.

Vissza az elejére

zitec

HozzászólásElküldve: 2004.04.07 15:23:48  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 21
 Hozzászólás témája:

Mokus írta:

Én is jártam így. Kiszereltem a középső féklámpát is és új csövet húztam be, amit a régihez a tetőkárpit alatt (felett Smile ) illesztettem. A bishop szalagot sajna nem ismerem, de biztos jó lehet, meg is jegyzem magamnak.

Vissza az elejére

Mokus

HozzászólásElküldve: 2004.04.07 15:26:14  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 22
 Hozzászólás témája:

zitec írta:

Én is jártam így. Kiszereltem a középső féklámpát is és új csövet húztam be, amit a régihez a tetőkárpit alatt (felett Smile ) illesztettem. A bishop szalagot sajna nem ismerem, de biztos jó lehet, meg is jegyzem magamnak.

Nagyon úgy néz ki, hogy ezt a mókát én sem úszom meg! Twisted Evil

Vissza az elejére

McRae

HozzászólásElküldve: 2004.05.27 18:54:04  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 23
 Hozzászólás témája:

Vizet találtam a pótkerék alatt Confused El nem tudom képzelni honnan jöhet Shocked
Tapasztalta már valaki ezt?

Vissza az elejére

sziszi.

HozzászólásElküldve: 2004.05.27 18:58:04  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 24
 Hozzászólás témája:

McRae írta:
Vizet találtam a pótkerék alatt Confused El nem tudom képzelni honnan jöhet Shocked
Tapasztalta már valaki ezt?

Nekem is szokott lenni és már többektől hallottam. Szerintem (remélem) pára lecsapodás. A lé nem koszos.
Amikor először találtam kb 1cm magasan állt benne a víz... Shocked

sziszi

Vissza az elejére

Oreg

HozzászólásElküldve: 2004.06.06 08:49:30  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 25
 Hozzászólás témája:

mbalage írta:
fotaxi írta:
Valamint akinek a szervizben pollenszűrőt cserélnek az hívja fel a szerelő figyelmét arra,hogy kenje be ezzel a förtelemmel az esetleges újabb vagy első beázást megelőzendően. Smile
by ftx

Hali!
Na, tegnap én is beáztam... Sad A fórumot végigolvasva kiokosodtam, mindjárt szétkapom a fókát, Razz de az lenne a kérdésem, hogy ti hogyan szárítottátok ki a szőnyegeket? Mert ebben a párás-esős időben nem nagyon hiszem, hogy magától véges időn belül kiszárad, elég vastag a szönyeg is meg alatta a hangszigetelő alsó szőnyeg is.

Van valami tippetek? Vagy szedjem ki az egész belsőteret (ülések+műa. lefogatók) és akasszam ki őket egy fára, ha meleg lesz? Question

Kösz a tippeket előre is!

Vissza az elejére

JBela

HozzászólásElküldve: 2004.06.06 09:04:25  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 26
 Hozzászólás témája:

Oreg írta:
mbalage írta:
fotaxi írta:
by ftx

Hali!
Na, tegnap én is beáztam... Sad A fórumot végigolvasva kiokosodtam, mindjárt szétkapom a fókát, Razz de az lenne a kérdésem, hogy ti hogyan szárítottátok ki a szőnyegeket? Mert ebben a párás-esős időben nem nagyon hiszem, hogy magától véges időn belül kiszárad, elég vastag a szönyeg is meg alatta a hangszigetelő alsó szőnyeg is.

Van valami tippetek? Vagy szedjem ki az egész belsőteret (ülések+műa. lefogatók) és akasszam ki őket egy fára, ha meleg lesz? Question

A szőnyegszárítást próbáld meg egy száraz-nedves porszívóval, ami vizet is fel tud szívni és alaposan porszívózd ki a szőnyeget a víz nagyrészét felszívja, a többihez sajna (jó)idő kell, és menet közbeni szellöztetés a minél nagyobb légcsere érdekében.

Vissza az elejére

simgeri

HozzászólásElküldve: 2004.06.06 09:21:58  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 27
 Hozzászólás témája:

Oreg írta:
mbalage írta:
fotaxi írta:
by ftx

Hali!

Nekem amikor megcsinálták a beázást, anno azt igérték (decemberben), hogy berakják a szárítókamrába (a fényezők használják, feltekerhető a hőfok), de mégsem tették.... rákérdeztem, azt mondták kiszárad magától is..... áprilisban felszedtem a szőnyeget... és minden tiszta száraz volt.... állítsd ki a kocsit a napra.. ha kiszüt és néha nyitogasd ki az ajtaját, hogy a belső meleg és párás levegő kicserélődjön...
Question hogy ártak el az üléseid, hogy ázott bé a kocsid????
Más. a Samarámon a hűtővíz folyt be... az a glikol tartalma miatt még szárítózás után sem akart nagyon kiszáradni, így a szigetelőréteget kicseréltem benne.......

Vissza az elejére

tgyuri

HozzászólásElküldve: 2004.06.06 14:55:00  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 28
 Hozzászólás témája:

Ha valakinek gumicső/gégecső problémája van, tudok neki adni gyárit. (ingyen)

Vissza az elejére

Oreg

HozzászólásElküldve: 2004.06.07 06:55:14  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 29
 Hozzászólás témája:

fotaxi írta:
Nekem amikor megcsinálták a beázást, anno azt igérték (decemberben), hogy berakják a szárítókamrába (a fényezők használják, feltekerhető a hőfok), de mégsem tették.... rákérdeztem, azt mondták kiszárad magától is..... áprilisban felszedtem a szőnyeget... és minden tiszta száraz volt.... állítsd ki a kocsit a napra.. ha kiszüt és néha nyitogasd ki az ajtaját, hogy a belső meleg és párás levegő kicserélődjön...
Question hogy ártak el az üléseid, hogy ázott bé a kocsid????
Más. a Samarámon a hűtővíz folyt be... az a glikol tartalma miatt még szárítózás után sem akart nagyon kiszáradni, így a szigetelőréteget kicseréltem benne.......

Köszi, talán jó idő lesz a héten már... Napoztatni fogom.
A kocsi pont úgy állt, ahogy írtátok, kicsit balra dőlve, amikor óriási zuhé jött.
Az ülés normál módon állt, de ez miért érdekes?

Vissza az elejére

JBela

HozzászólásElküldve: 2004.06.07 15:50:12  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 30
 Hozzászólás témája:

Enyém is beázott!
Autómosás előtt elfelejtettem felhúzni a jobb oldali ablakot Laughing Laughing Laughing

Vissza az elejére

Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése elölről:   

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához
Tartalomjegyzék -> Meghibásodások, szervízelési kérdések -> Beázik a Focusom
Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás oldalra 1, 2, 3 ... 14, 15, 16  Következő
Ugrás:   

1 / 16 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban