Üdvözöl a(z) Magyar Ford Focus Klub
Címlap  ·  Saját beállítások  ·  Letöltések  ·  Fórum 2020.10.22. 02:06:49 

Főmenü
 Hírek, cikkek :
 Címlap
 Régebbi cikkek, írások
 Keresés

Tagok :
 Új tagoknak
 Klubtagoknak (zártkörű)
 Tagok listája
 Saját beállítások
 Üzenetek

Közösség :
 Fórum
 Észrevétel küldése
 Hasznos linkek
 Fotóalbum
 Online bolt
 Apróhirdetés
 Letöltések
 Rendszámkereső
 Userbar generátor

Adatok :
 Klubtérkép
 Top 10

Hirdetés

Felhasználók
Üdvözlet, Vendég
Felhasználónév
Jelszó
(Regisztráció)
Felhasználók:
Legutóbbi: Kitti93
Mai: 0
Tegnapi: 0
Összesen: 25927
Látogatók:
Vendégek: 375
Tagok: 1
Összesen: 376

Jelen lévő tagok:
01: MagicFly

fordfocus.hu :: Téma megtekintése - Központi zár bibi - Nem enged, vagy bárkit enged

Control Panel

ProfilProfil   Üzeneteid olvasásához jelentkezz beÜzeneteid olvasásához jelentkezz be   BelépésBelépés Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   Felhasználó listaFelhasználó lista   CsoportokCsoportok 

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához
Tartalomjegyzék -> Meghibásodások, szervízelési kérdések -> Központi zár bibi - Nem enged, vagy bárkit enged
Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás oldalra Előző  1, 2, 3, 4 ... 21, 22, 23  Következő
Ugrás:   

FIGYELEM!

A fórumozók személyes adatait csak belépés után láthatod!

3 / 23 oldal
 Szerző
Üzenet Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  

Szaki

HozzászólásElküldve: 2005.02.16 21:10:45  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 61
 Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

patky írta:
Az irtakból kiindulva nekem bizony gyári van. Mély kb 1mp-s búgó hang és a végén egy hangosabb kattanás szerű zaj, ami szerintem valami végállás kattanás lehet. Azért hozzáteszem, hogy ebben a témában láma vagyok.

Pontosan erről a hangról beszéltem. Gyári.

Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése

patky

HozzászólásElküldve: 2005.02.16 21:14:28  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 62
 Hozzászólás témája:

Szaki írta:
patky írta:
Az irtakból kiindulva nekem bizony gyári van. Mély kb 1mp-s búgó hang és a végén egy hangosabb kattanás szerű zaj, ami szerintem valami végállás kattanás lehet. Azért hozzáteszem, hogy ebben a témában láma vagyok.

Pontosan erről a hangról beszéltem. Gyári.

Köszi akkor egyre gondoltunk Laughing . Remélem a megoldás a problémámra nem lesz bonyolult.

Vissza az elejére

Szaki

HozzászólásElküldve: 2005.02.16 21:21:14  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 63
 Hozzászólás témája:

patky írta:
Köszi akkor egyre gondoltunk Laughing . Remélem a megoldás a problémámra nem lesz bonyolult.

Félek, hogy nem bonyolult lesz, hanem drága a korábban leírtak miatt.

Vissza az elejére

baradaz

HozzászólásElküldve: 2005.07.21 16:46:20  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 64
 Hozzászólás témája: távirányító gondok

Sziasztok.. előre is bocsi, mert nem biztos, hogy jó helyre írom. Én ma elemet cseréltem a távirányítóban, de nem műxik. Nyomkodom össze-vissza, de semmi. Aztán betettem egy másik elemet, azzal sem ment, majd vissza a régit és láss csodát, azzal sem ment. Nem nyit, nem zár sehogy. A polaritás jó -nem vagyok műszaki analfabéta-, de mégsem működik. A kocsi beindul, meg minden oké, csak a nyitás-zárás funkció és ezzel együtt a riasztó ki-bekapcsolása sem működik. volt már valakinek ilyen gondja? Semmi kedvem elmászni emiatt egy szakszervízbe. Baromi bosszantó, hogy nem megy...

Vissza az elejére

JBela

HozzászólásElküldve: 2005.07.21 16:59:18  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 65
 Hozzászólás témája: Re: távirányító gondok

baradaz írta:
Sziasztok.. előre is bocsi, mert nem biztos, hogy jó helyre írom. Én ma elemet cseréltem a távirányítóban, de nem műxik. Nyomkodom össze-vissza, de semmi. Aztán betettem egy másik elemet, azzal sem ment, majd vissza a régit és láss csodát, azzal sem ment. Nem nyit, nem zár sehogy. A polaritás jó -nem vagyok műszaki analfabéta-, de mégsem működik. A kocsi beindul, meg minden oké, csak a nyitás-zárás funkció és ezzel együtt a riasztó ki-bekapcsolása sem működik. volt már valakinek ilyen gondja? Semmi kedvem elmászni emiatt egy szakszervízbe. Baromi bosszantó, hogy nem megy...
Újra kell "tanítani". Nem emléxem pontosan, de valahogy úgy van, hogy háromszor ráadod a gyújtást, majd megynyomod valamelyik gombot a távirányítón. De lehet, hogy a kombinációra rosszul emléxem, szerintem keress rá, mert valahol le van itt írva.

Vissza az elejére

baradaz

HozzászólásElküldve: 2005.07.21 17:10:08  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 66
 Hozzászólás témája:

köszi. rákerestem. Azt írja, hogy max 8 kulcs programozható a kocsihoz. csinálom lépésről lépésre, 4 szer 6 secen belűl elfordítom ll-be, jön a hangjelzés, majd nyomom a kulcson a gombot, de semmi... Sad Pedig nem nagyon akarok szakszervízbe menni ezért. ráadásul ma-holnap nyaralni mennék és nem szeretnék ilyenekkel bíbelődni...
jaa és ha nincs elem atávirányítóban, akkor be sem indul a kocsi.. hm...

Vissza az elejére

JBela

HozzászólásElküldve: 2005.07.21 17:21:54  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 67
 Hozzászólás témája:

baradaz írta:
köszi. rákerestem. Azt írja, hogy max 8 kulcs programozható a kocsihoz. csinálom lépésről lépésre, 4 szer 6 secen belűl elfordítom ll-be, jön a hangjelzés, majd nyomom a kulcson a gombot, de semmi... Sad Pedig nem nagyon akarok szakszervízbe menni ezért. ráadásul ma-holnap nyaralni mennék és nem szeretnék ilyenekkel bíbelődni...
Az elem szerintem az indításgátló miatt is kell bele, de erre nem vennék mérget.

Vissza az elejére

baradaz

HozzászólásElküldve: 2005.07.21 17:23:53  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 68
 Hozzászólás témája:

Benga írta:
2002-2003-ban az ambiente felszereltsége:
-szervokormány
-pótféklámpa
-vezetőoldali légzsák
-állitható kormány
-60:40 arányban osztott hátsóülés
-állitható magasságu fejtámlák elöl hátul
-két pohártartó a középkonzolban
Ennyi. Sem központizár, se egy magnó, demég a hátsó harmadik fejtámlát is a comfort fokozathoz adták. Klimát sem lehetett rendelni az ambientékbe. Az enyémben van klima ,meg harmadik fejtámla, magnó, két lufi stb. de ez szeleczkiék sajáthasználatu demo autója volt.

A 99-es ambi is hasonló, de van benne kp zár, meg riasztó, és magnó... illetve állítható ülés meg kormány... asszem ennyi...

Vissza az elejére

baradaz

HozzászólásElküldve: 2005.07.21 17:26:53  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 69
 Hozzászólás témája:

JBela írta:
baradaz írta:
Az elem szerintem az indításgátló miatt is kell bele, de erre nem vennék mérget.

Igen, amiatt kell bele. Már azt is megnéztem. De a kulcsos témáról nem találok mást... Sad Hiába csinálom, amit ír... semmi eredmény. Most keresek egy szakszervízt a közelben..
köszi az infókat..

Vissza az elejére

Szaki

HozzászólásElküldve: 2005.07.22 08:04:48  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 70
 Hozzászólás témája:

JBela írta:
baradaz írta:

Ne is. A távirányító nélküli pótkulcsban egyáltalán nincs elem, és mégis megy vele az autó. Az indításgátlót a kulcsban lévő transzponder oldja, ami nem rendelkezik önálló áramforrással, hanem a leolvasóból kapja az energiát, elvileg.

Vissza az elejére

QkaMC

HozzászólásElküldve: 2006.03.27 08:06:58  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 71
 Hozzászólás témája:

Szerintetek az normális, hogy a központi zárat manuálisan, kulccsal csak a jobb első ajtó zárnál lehet nyitni? A távirányító mostanában nem mindig nyitja, csak ha kb. 10x megnyomom a nyitást, addig ott álldogálok mellette... Gondolom merül az elem. Megpróbáltam manuálisan, de a bal elsőnél csak balra tudom fordítani a kulcsot, akkor pedig zár...

Vissza az elejére

tabalogh

HozzászólásElküldve: 2006.04.13 10:31:54  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 72
 Hozzászólás témája: kozponti zar - kettos zar problema

sziasztok,
bar mar regebb ota figyelem a forum kulonbozo topicjait (ezuton is koszonet a hasznos hozzaszolasokert!), ez az elso levelem. nem talaltam az enyemhez hasonlo problemat, remelem, azert valaki tud segiteni, a kovetkezo a gond:
a taviranyito "zaras" gombjanak egyszeri megnyomasaval nem a kozponti zar, hanem egybol a kettos zar rendszer kapcsol be, amit ugye nem tudok belulro nyitni. az egesz olyan, mintha a sima kozponti ajtozar funkcio hianyozna, csak a kettos zar letezne. ha a belso "lock" gombot nyomom, akkor is reteszel. szerintetek ez programozasi gond, vagy tenyleg zarat kell cserelnem, ahogy azt a markaszervizben javasoltak? azert szeretnek mindenkeppen megoldast, mert piros lampanal siman kirabolhatnak, ha pedig bezarom magam, csak ugy tudok kijonni, ha leallitom a kocsit, kiveszem a kulcsot, es megnyomom a "nyitast" a taviranyiton. ez nem tul szerencses, foleg, ha "menet kozben" akarok kitenni-felvenni vkit, ami gyakran megesik.
Elore is koszonom a segitseget!

Tomi

Vissza az elejére

2002Gia

HozzászólásElküldve: 2006.04.14 13:28:56  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 73
 Hozzászólás témája:

A központizár nekem is csinál érdekes dolgokat, pl. mostanába kezdte (eddig nem csinálta) hogy csak úgy magától lezár a garázsba soha nem szoktam lezárni mégis reggel mikor kimegyek levan zárva, azt elbírom képzelni hogy rálehet programozni ezt a funkciót, de én nem csináltam vele semmit, végülis nem zavar a dolog csak érdekes, mint ahogy az is hogy ha lenyomva tartom a lezáró gombot akkor felhuza az ablakot meg is teszi csakhogy a vezető felöli ablakkal foglalkozik csak a többi nem számít hogy lent marad. Úgyhogy nekem is csinál szeszélyes dolgokat.

Vissza az elejére

AndrewBoy
Házigazda

HozzászólásElküldve: 2006.04.14 17:20:19  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 74
 Hozzászólás témája: Re: kozponti zar - kettos zar problema

tabalogh írta:
sziasztok,
bar mar regebb ota figyelem a forum kulonbozo topicjait (ezuton is koszonet a hasznos hozzaszolasokert!), ez az elso levelem. nem talaltam az enyemhez hasonlo problemat, remelem, azert valaki tud segiteni, a kovetkezo a gond:
a taviranyito "zaras" gombjanak egyszeri megnyomasaval nem a kozponti zar, hanem egybol a kettos zar rendszer kapcsol be, amit ugye nem tudok belulro nyitni. az egesz olyan, mintha a sima kozponti ajtozar funkcio hianyozna, csak a kettos zar letezne. ha a belso "lock" gombot nyomom, akkor is reteszel. szerintetek ez programozasi gond, vagy tenyleg zarat kell cserelnem, ahogy azt a markaszervizben javasoltak? azert szeretnek mindenkeppen megoldast, mert piros lampanal siman kirabolhatnak, ha pedig bezarom magam, csak ugy tudok kijonni, ha leallitom a kocsit, kiveszem a kulcsot, es megnyomom a "nyitast" a taviranyiton. ez nem tul szerencses, foleg, ha "menet kozben" akarok kitenni-felvenni vkit, ami gyakran megesik.

Tomi

Ha kívül/belül ezt a problémát érzékeled akkor valszeg modul hiba lesz. Nincs esetleg extra riasztó?

Vissza az elejére

jan

HozzászólásElküldve: 2006.04.17 10:53:46  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 75
 Hozzászólás témája:

Ma bezárt az autó menet közben Shocked 100 km/h körül mentem egyedül, egy csattanás, és be voltam zárva. Az ajtón levő LOCK kapcsolók elfordultak.
Megálltam, a vezető oldalon visszanyomtam a LOCK-ot, az az ajtó kizárt a többi zárva maradt. Kiszálltam, a távirányitóval normálisan müködött minden, nyitott-zárt rendesen.

Ez annak lehet a jele hogy a közp. zár kezd kifeküdni? Gyári van benne, 5 éves.

Vissza az elejére

tabalogh

HozzászólásElküldve: 2006.04.18 14:20:40  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 76
 Hozzászólás témája: Re: kozponti zar - kettos zar problema

AndrewBoy írta:
tabalogh írta:
sziasztok,

Tomi

Ha kívül/belül ezt a problémát érzékeled akkor valszeg modul hiba lesz. Nincs esetleg extra riasztó?

Nincs, legalabbis en nem tudok rola (hasznaltan vettem a kocsit), de az istennek sem akar megszolalni, csak az index villog amikor aktiv. Lehet, hogy buheraltak benne vmit?! A modulra rakerdezek mikor viszem a szervizbe, szerinted mennyibe fog kerulni a javitas (vagy csere)? Koszi

Tomi

Vissza az elejére

dave

HozzászólásElküldve: 2006.06.06 08:57:45  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 77
 Hozzászólás témája:

Sziasztok!

Olyan problémám van, hogy a kp.i zár nem zárja be a bal hátsó ajtót.
Záráskor megvan a jó ismert zárhang, a többi ajtót rendesen zárja, villog is rendesen.
A belső lock gomb bal hátul viszont nem fordul zárt állásba, sőt még kézzel sem lehet bezárni belülről. Be van szorulva nyitott állásba vagy mi...
Próbáltam, hogy belülről zárok mindent a vezető oldali gombbal, de megint csak a többi hármat zárja be.
Tök véletlenül vettem észre pénteken, nyitás nélkül akartam betenni a táskám hátra és én lepődtem meg legjobban, amikor kinyitottam a bezárt autót.
Szóval érdemes szétszednem az ajtót, tudok vmit. kezdeni házilag (esetleg WD40) vhova? vagy mindenképp szerviz. Alul a gégecsőben kábelköteg nincs elszakadva azt mondta egy ismerősöm.
Van ötletetek mi lehet? mit csináljak? Ha szervízbe viszem mik az anyagi kilátások?

előre is köszi

dave

Vissza az elejére

Dzsoti

HozzászólásElküldve: 2006.06.06 09:10:26  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 78
 Hozzászólás témája:

dave írta:
Sziasztok!

Záráskor megvan a jó ismert zárhang, a többi ajtót rendesen zárja, villog is rendesen.
A belső lock gomb bal hátul viszont nem fordul zárt állásba, sőt még kézzel sem lehet bezárni belülről. Be van szorulva nyitott állásba vagy mi...
Próbáltam, hogy belülről zárok mindent a vezető oldali gombbal, de megint csak a többi hármat zárja be.
Tök véletlenül vettem észre pénteken, nyitás nélkül akartam betenni a táskám hátra és én lepődtem meg legjobban, amikor kinyitottam a bezárt autót.
Szóval érdemes szétszednem az ajtót, tudok vmit. kezdeni házilag (esetleg WD40) vhova? vagy mindenképp szerviz. Alul a gégecsőben kábelköteg nincs elszakadva azt mondta egy ismerősöm.
Van ötletetek mi lehet? mit csináljak? Ha szervízbe viszem mik az anyagi kilátások?

előre is köszi

dave

Én még nem láttam focus központizárat szétszedve, de az off-os opelemnél a zár és a kis motor közötti összekötőrúd volt kiadva.
Érdemes szétszedni és megnézni, mert ha ennyi baja van azért kár szervízbe vinni. Wink

Vissza az elejére

Atomizer

HozzászólásElküldve: 2006.06.06 09:25:28  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 79
 Hozzászólás témája:

jan írta:
Ma bezárt az autó menet közben Shocked 100 km/h körül mentem egyedül, egy csattanás, és be voltam zárva. Az ajtón levő LOCK kapcsolók elfordultak.
Megálltam, a vezető oldalon visszanyomtam a LOCK-ot, az az ajtó kizárt a többi zárva maradt. Kiszálltam, a távirányitóval normálisan müködött minden, nyitott-zárt rendesen.

Nekem is csinálta ezt. Akkor vittem szerelőhöz, amikor a riasztó már nem zárta be az ajtókat, csak élesített, de minden ajtó nyitva maradt. Vagy pl nyitást követően a következő másodpercben vissza is zárt. Kedves autóvillamosságis ismerősöm felvilágosított, hogy fordnál bizony ez gyakori jelenség, valamelyik ajtóban a zár állapotát jelző mikrokapcsoló hibásodik meg. Ezért fordul elő, hogy menet közben úgy érzi, valaki benyomta a kapcsolót és lezár. Vagy épp amikor te próbálod nyitni, úgy érzi, egy másik ajtón zárni próbálja valaki, ezért nem nyit ki. Próbálgatással sikerült kideríteni, hogy a jobb első ajtó a ludas. A mikrokapcsoló cseréje valami huszonvalahányezer forint lett volna (márkaszervízben). Viszont felajánlotta, hogy ingyen kiköti nekem a kapcsolót. Ez annyit tesz, hogy a jobb oldalról ha zárom kulccsal (vagy belülről), akkor nem zárja a központi zárat. Ez a funkció nem is hiányzik túlzottan. Viszont így újra működik a központi zár távrángatóval (vagy a vezető oldalról), és nem nyit-csuk menet közben.
Azért nem rossz ez egy 5 éves kocsinál...

Vissza az elejére

jan

HozzászólásElküldve: 2006.06.06 13:09:21  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 80
 Hozzászólás témája:

Atomizer írta:
jan írta:

Nekem is csinálta ezt. Akkor vittem szerelőhöz, amikor a riasztó már nem zárta be az ajtókat, csak élesített, de minden ajtó nyitva maradt. Vagy pl nyitást követően a következő másodpercben vissza is zárt. Kedves autóvillamosságis ismerősöm felvilágosított, hogy fordnál bizony ez gyakori jelenség, valamelyik ajtóban a zár állapotát jelző mikrokapcsoló hibásodik meg. Ezért fordul elő, hogy menet közben úgy érzi, valaki benyomta a kapcsolót és lezár. Vagy épp amikor te próbálod nyitni, úgy érzi, egy másik ajtón zárni próbálja valaki, ezért nem nyit ki. Próbálgatással sikerült kideríteni, hogy a jobb első ajtó a ludas. A mikrokapcsoló cseréje valami huszonvalahányezer forint lett volna (márkaszervízben). Viszont felajánlotta, hogy ingyen kiköti nekem a kapcsolót. Ez annyit tesz, hogy a jobb oldalról ha zárom kulccsal (vagy belülről), akkor nem zárja a központi zárat. Ez a funkció nem is hiányzik túlzottan. Viszont így újra működik a központi zár távrángatóval (vagy a vezető oldalról), és nem nyit-csuk menet közben.
Azért nem rossz ez egy 5 éves kocsinál...

Azóta figyelem, és valóban a jobb első ajtóból időnként kattogás hallatszik, mintha nem tudná eldönteni hogy most zárjon vagy ne. Ez menet közben jelentkezik, ha nincs bezárva. Aztán egyszercsak csatt, és minden bezár. Szerencsére nem csinálja túl sűrűn, ugyhogy egyenlőre nem viszem szerelőhöz.

Vissza az elejére

dave

HozzászólásElküldve: 2006.06.07 13:17:13  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 81
 Hozzászólás témája:

Dzsoti írta:
dave írta:
Sziasztok!

előre is köszi

dave

Én még nem láttam focus központizárat szétszedve, de az off-os opelemnél a zár és a kis motor közötti összekötőrúd volt kiadva.
Érdemes szétszedni és megnézni, mert ha ennyi baja van azért kár szervízbe vinni. Wink

Na végül elvittem szervízbe az autót. Sajnos kiderült, hogy cserélni kell a zárat bal hátul, ami nincs raktáron, rendelésre pedig 3-5 nap. Talán nem kerül majd sokba mert még garanciális a verda, na de köszi...jövőhétig aludjak az autóban...merthogy totál nyitva van a szentem...ja nem; fizethetek örzött parkolót is... Na sebaj majd megoldom, csak azt gondoltam volna, hogy ilyen esetekre jobban fel vannak készülve, végül is nem az én hibám, hogy nem tudom bezárni az autót, az viszont az enyém lesz ha ellopják ugyebár.....
Szörnyű bosszantó ez...
Na jó további szép napot. Confused

Vissza az elejére

Borsy

HozzászólásElküldve: 2006.06.26 12:05:36  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 82
 Hozzászólás témája: Kp.zár hiba

Sziasztok!
Elkélne egy kis segitség.A fokám kp.zárja nem úgy müxik ahogy kellene.
Eggyik percről a másikra úgy gondolta,hogy nem dolgozik tovább.Eddig semmi
gond nem volt vele,de szombaton du. szegény beadta a kulcsot.Akartam nyitni a jobb oldalról azt még nyitotta volt még egy rövid pici hang de a többi ajtó zárva maradt ha valakinek lenne valami ötlete azt megköszönném.

Vissza az elejére

Sanyo

HozzászólásElküldve: 2006.09.17 12:34:28  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 83
 Hozzászólás témája:

Sziasztok

Kis tanulságként írom a következőket mielőtt sok ezret költenénk.
Több napig tartó bizonytalan működés után nem tudtam kinyitni a távirányítóval a vezetőoldali ajtót és a csomitartót. Csak kulccsal. Pár órás keresgélés, műszerezés után eljutottam a kesztyűtartó alatt-mellett lévő zárvezérlő központi elektronikáig. A távirányítón a gombokat nyomogatva lehetett hallani, hogy a relék behúznak. A működtető feszültség viszont nem ment a zárakig. Nosza kikaptam a központi egységet és a védőburkolatot leszedve kezdtem műszerrel mérni. Két relé van a panelon mindegyik beforrasztva ráadásul kétoldalas nyákon úgyhogy nem próbálkoztam a kiszedésükkel. Végül is felesleges lett volna kiszedni mivel zárt az egész relé. A relén kapcsolás után a nyákon mérve nem jelent meg a feszültség. Elkoszolódtak a relék érintkezői. Igen ám, de hogyan pucoljam meg. Lehet drasztikus megoldás, de bejött. Késsel finoman, lassan levágtam a relék tetejéről a műanyagot és amikor teljesen szabad lett belefújtam kontakt tisztító és kenőt. Egy perc után kiöntöttem majd újra. Végül szigetelő szalaggal beburkoltam a relék tetejét majd visszaszereltem. Tökéletesen működik. Szerintem jó pár ezer forintot megspóroltam.
Hátha valakinek van vagy lesz ilyen problémája, nem kell rögtön a szervízbe rohanni és kipakolni a pénztárcát. Very Happy

Vissza az elejére

wolfi

HozzászólásElküldve: 2006.10.17 08:25:28  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 84
 Hozzászólás témája:

Jön a tél...vele a hideg. A fókám központizárja ma reggel már nem zárt a távirányítóra. Ez is mikrokapcsoló hiba, vagy egyáltalán, ilyen hidegre döglődő központizárja van még valakinek?

wolfi

Vissza az elejére

zoller

HozzászólásElküldve: 2006.10.17 08:58:32  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 85
 Hozzászólás témája:

wolfi írta:
Jön a tél...vele a hideg. A fókám központizárja ma reggel már nem zárt a távirányítóra. Ez is mikrokapcsoló hiba, vagy egyáltalán, ilyen hidegre döglődő központizárja van még valakinek?

wolfi

Nekem is döglődik hidegben. Úgy van beállítva, hogy egy gombnyomásra csak a vezetőajtót nyissa. Szépen beülök, elindulok, aztán egy fél percen belül teljesen váratlanul, magától kinyitja a többi ajtózárat, amitől persze majdnem magam alá csinálok, úgy megijedek. Ezt tavaly is csinálta, de tavasz végén elmúlt, most megint előjött Confused

Vissza az elejére

Atomizer

HozzászólásElküldve: 2006.10.17 09:45:02  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 86
 Hozzászólás témája:

zoller írta:
wolfi írta:

wolfi

Nekem is döglődik hidegben. Úgy van beállítva, hogy egy gombnyomásra csak a vezetőajtót nyissa. Szépen beülök, elindulok, aztán egy fél percen belül teljesen váratlanul, magától kinyitja a többi ajtózárat, amitől persze majdnem magam alá csinálok, úgy megijedek. Ezt tavaly is csinálta, de tavasz végén elmúlt, most megint előjött Confused

Egy az egybe ugyanezt csinálta nekem is tavaly, de sikerült rájönni, hogy az anyós oldali mikrokapcsoló hidegben nem működik. Ki kellett iktatni azt a mikrokapcsolót, hogy működjön a központi zár. Igaz, így az anyós oldalról nem lehet zárni a központit, de legalább működik távirányítóval.

Vissza az elejére

zoller

HozzászólásElküldve: 2006.10.17 13:10:34  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 87
 Hozzászólás témája:

Egy az egybe ugyanezt csinálta nekem is tavaly, de sikerült rájönni, hogy az anyós oldali mikrokapcsoló hidegben nem működik. [/quote]

Hogyan sikerült rájönni, hogy melyik zár produkálja a hibát? Mit kell próbálgatni?

Vissza az elejére

Atomizer

HozzászólásElküldve: 2006.10.17 13:21:18  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 88
 Hozzászólás témája:

zoller írta:
Egy az egybe ugyanezt csinálta nekem is tavaly, de sikerült rájönni, hogy az anyós oldali mikrokapcsoló hidegben nem működik.

Hogyan sikerült rájönni, hogy melyik zár produkálja a hibát? Mit kell próbálgatni?[/quote]

Nekem úgy derült ki, hogy az anyós oldali a ludas, hogy a távirányító nem zárta hidegben a kocsit, valamint nyitáskor előfordult, hogy rögtön visszazárta magát. Zárni tehát minden esetben csak kulccsal tudtam. Mivel a vezető oldalról kulccsal támadva simán zárta a központit, és az anyós oldalról nem zárta a központit, ezért valószínű volt, hogy a jobb oldali a ludas.
Szerintem próbágasd, hogy melyik zárral sikerül/nem sikerül nyitni/zárni a központit, és előbb utóbb kilogikázod. Jó játék.

Vissza az elejére

Vkrisz1

HozzászólásElküldve: 2006.10.17 20:46:40  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 89
 Hozzászólás témája: zár

Hali mindenkinek!

Nekem a vezető oldalon rosszalkodik a zár mert nem akarja a riaszto bezárni az ajtókat és csak leriasztja, de ha a vezető oldalon kinyitom az ajtót és a nyitót belülről mintha kinyitnám de nem visszaengedem hanem hagyom, hogy visszacsapodjon és lehet hallani , hogy kattan egyet és utána betudja zárni a riasztó!
Ha ezt nem csinálom meg akkor nem is tudom kulcsal se bezárni a vezető oldalról mert nem működik a központi zár. Az anyósülés felöl viszont működik.Szerintem ha leszedem az ajtóboritást és beolajozom a mehanikát jó kell legyen.
Ha netán volt már ilyen probléma valakinek akkor szoljon, hogy hogyan küszöbölte ki a bajt.

Vissza az elejére

wolfi

HozzászólásElküldve: 2007.03.02 13:36:06  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 90
 Hozzászólás témája:

Üdv!

Mint többeknek, tegnap nekem is bezárt a központi záram, csak úgy magától. A gáz csak azt volt, hogy kívülről néztem bambán befelé, mert a kulcs benne volt, a motor meg járt. Hálistennek, otthon az udvarban történt, úgyhogy pótkulccsal bejutottam.

Próbáltam a hibás működést reprodukálni, de azóta sem sikerült. Ja, és persze úgy 10 fokig nem hajlandó bezárni a távirányítóról... de ezt már lassan megszoktam

-wolfi-

Vissza az elejére

Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése elölről:   

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához
Tartalomjegyzék -> Meghibásodások, szervízelési kérdések -> Központi zár bibi - Nem enged, vagy bárkit enged
Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás oldalra Előző  1, 2, 3, 4 ... 21, 22, 23  Következő
Ugrás:   

3 / 23 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

Forums ©

Oldalkészítés: 0.24 másodperc