Üdvözöl a(z) Magyar Ford Focus Klub
Címlap  ·  Saját beállítások  ·  Letöltések  ·  Fórum 2021.10.18. 05:51:50 

Főmenü
 Hírek, cikkek :
 Címlap
 Régebbi cikkek, írások
 Keresés

Tagok :
 Új tagoknak
 Klubtagoknak (zártkörű)
 Tagok listája
 Saját beállítások
 Üzenetek

Közösség :
 Fórum
 Észrevétel küldése
 Hasznos linkek
 Fotóalbum
 Online bolt
 Apróhirdetés
 Letöltések
 Rendszámkereső
 Userbar generátor

Adatok :
 Klubtérkép
 Top 10

Hirdetés

Felhasználók
Üdvözlet, Vendég
Felhasználónév
Jelszó
(Regisztráció)
Felhasználók:
Legutóbbi: B3128
Mai: 0
Tegnapi: 1
Összesen: 26306
Látogatók:
Vendégek: 386
Tagok: 2
Összesen: 388

Jelen lévő tagok:
01: Laszlo71
02: attila64

fordfocus.hu :: Téma megtekintése - dls vagy focal

Control Panel

ProfilProfil   Üzeneteid olvasásához jelentkezz beÜzeneteid olvasásához jelentkezz be   BelépésBelépés Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   Felhasználó listaFelhasználó lista   CsoportokCsoportok 

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához
Tartalomjegyzék -> Autóhifi -> dls vagy focal
Időzóna: (GMT +1 óra)
FIGYELEM!

A fórumozók személyes adatait csak belépés után láthatod!

1 / 1 oldal
 Szerző
Üzenet Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  

banditos

HozzászólásElküldve: 2003.07.12 14:28:11  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 1
 Hozzászólás témája: dls vagy focal
Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok! Szeretném kicserélni a gyári hangszórókat, és két típus jött a képbe: DLS R6A és a Focal 165A. Szerintetek melyikbe érdemes beruházni? (Az áruk most kb ugyanannyi.)

Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése

Flex
Házigazda

Érvényes: 2030.12.31.

HozzászólásElküldve: 2003.07.12 17:54:42  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 2
 Hozzászólás témája:

Gondolom olvastad (vagy ha még nem tetted meg, akkor érdemes) a site legelső cikkét, mely pontosan a gyári hangszórók cseréjéről szól. A történet az én autómmal esett meg, amiben most egy DLS R6A szól. Bármelyiket választod a kettő közül, jól jársz, mert a Focal is jó sorozatot csinált ezzel a hangszórójával, de mivel csak hírből hallottam róla, ezért nem tudom úgy ajánlani, mint az R6A-t, melyet igazán a Focusba teremtettek.
Ha Bp-i vagy, szívesen megmutatom egy találkozó erejéig hogyan néz ki, és meghallgathatod hogy mit produkál. A cikket a főoldalon már nem találod meg, ott csak a legutóbbi 10 hír van fent, de ha bal oldalon a Témák linkre kattintasz, ott az Autóhifi részlegen belül megtalálod.

Vissza az elejére

KGyuri

HozzászólásElküldve: 2003.07.12 18:19:26  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 3
 Hozzászólás témája:

Flex írta:
Gondolom olvastad (vagy ha még nem tetted meg, akkor érdemes) a site legelső cikkét, mely pontosan a gyári hangszórók cseréjéről szól. A történet az én autómmal esett meg, amiben most egy DLS R6A szól. Bármelyiket választod a kettő közül, jól jársz, mert a Focal is jó sorozatot csinált ezzel a hangszórójával, de mivel csak hírből hallottam róla, ezért nem tudom úgy ajánlani, mint az R6A-t, melyet igazán a Focusba teremtettek.
Ha Bp-i vagy, szívesen megmutatom egy találkozó erejéig hogyan néz ki, és meghallgathatod hogy mit produkál. A cikket a főoldalon már nem találod meg, ott csak a legutóbbi 10 hír van fent, de ha bal oldalon a Témák linkre kattintasz, ott az Autóhifi részlegen belül megtalálod.

Ehhez csak annyit tudok hozzátenni, hogy hallottam a cuccot ( Flexét) müködés közben és : JÓÓÓÓ!!

Ha ajánlhatok: előre Dragster komponens, hátulra Coral hangszórók. Ez is JÓÓÓ! Flexé jobb, de nekem nincs nég erősitóm!

Vissza az elejére

Flex
Házigazda

HozzászólásElküldve: 2003.07.12 19:08:00  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 4
 Hozzászólás témája:

Időközben szaporodtunk az autóban egy mélyládával, MacAudio Fireball 250, passzív membrános reflex láda. A kedvéért feláldoztam a zárt ládákba vetett hitemet, ugyanis alig puffog jobban mint a zárt láda, de így a mostani zenéknek is megfelel.
Állandóan piszkálom az erősítőn a gombokat, mindig azt hiszem hogy végre megtaláltam a jó beállítást, amit szeretnék hallani, de aztán egy picit nem stimmel, állítok még rajta, és teljesen elkavarodok. Ugyanis lehet állítani mélyláda jelerősséget, basszus kiemelést, alsó frekvencia vágást, ezen kívül a fejegység is tud háromféle frekvenciabeállítást, úgyhogy ven lehetőség bőven.

Vissza az elejére

banditos

HozzászólásElküldve: 2003.07.13 20:24:14  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 5
 Hozzászólás témája:

Esetleg hallotta már valamelyikőtök, hogy hogyan szól a Focal(165A)? Sok jót hallottam már róla, de olvastam kevésbé jó tesztet is, pl. a Totalcaron. Bár ott a DLS-t se nagyon dícsérték...
Egyébként szeretnék erősítőt is venni, a DLS CA-30 -ra gondoltam, bár nem tudom, jó-e. Ha valakinek van véleménye róla, pls írja le!

Vissza az elejére

Bluebisz

HozzászólásElküldve: 2003.07.14 21:37:55  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 6
 Hozzászólás témája:

banditos írta:
Esetleg hallotta már valamelyikőtök, hogy hogyan szól a Focal(165A)? Sok jót hallottam már róla, de olvastam kevésbé jó tesztet is, pl. a Totalcaron. Bár ott a DLS-t se nagyon dícsérték...
Egyébként szeretnék erősítőt is venni, a DLS CA-30 -ra gondoltam, bár nem tudom, jó-e. Ha valakinek van véleménye róla, pls írja le!

Én is most olvastam a Totalcar cikkét a DLS-ről, gondoltam belinkelem ide a többiek számára akik nem szokták nézegetni Wink

http://totalcar.hu/hifituning/dlsr6a/

Flex, nagyon egyetérzek veled, jelenleg én is próbálom a "tökéletes hangzást" eltalálni a rendszeremen. Egy hete került bele az utolsó darab, egy Boston Acoustics Ambiens magassugárzó, és teljesen felborította az addigi beállításaimat. Bevallom, kicsit talán túllőttem a célon az egész rendszer tekintetében, de egyszerűen nem tudtam ellenállni még ennek az utolsó darabnak Very Happy

Vissza az elejére

KGyuri

HozzászólásElküldve: 2003.07.17 15:16:00  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 7
 Hozzászólás témája:

Flex írta:
Időközben szaporodtunk az autóban egy mélyládával, MacAudio Fireball 250, passzív membrános reflex láda. A kedvéért feláldoztam a zárt ládákba vetett hitemet, ugyanis alig puffog jobban mint a zárt láda, de így a mostani zenéknek is megfelel.
Állandóan piszkálom az erősítőn a gombokat, mindig azt hiszem hogy végre megtaláltam a jó beállítást, amit szeretnék hallani, de aztán egy picit nem stimmel, állítok még rajta, és teljesen elkavarodok. Ugyanis lehet állítani mélyláda jelerősséget, basszus kiemelést, alsó frekvencia vágást, ezen kívül a fejegység is tud háromféle frekvenciabeállítást, úgyhogy ven lehetőség bőven.

Na, ezt Én már nagyon szeretném hallani!
Tisztelettel: KGy

Vissza az elejére

banditos

HozzászólásElküldve: 2003.07.18 17:50:00  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 8
 Hozzászólás témája:

Nagyon köszönöm mindenki hozzászólását. Végül a Focal mellett döntöttem, amit az említett DLS erősítő hajt majd. Jövő hét után kiderül, jó volt-e a választás...

Vissza az elejére

Flex
Házigazda

HozzászólásElküldve: 2003.07.19 18:09:10  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 9
 Hozzászólás témája:

Örülök hogy a Focal mellett döntöttél, nagyon szeretném végre meghallgatni mit tud egy Focus-ban, így egyre több tapasztalattal tudok majd ajánlani hangszórókat az érdeklődő Focus-osoknak. Ha nem műhelyben csináltatod, és kell segítség, csak írj.

Vissza az elejére

banditos

HozzászólásElküldve: 2003.07.21 23:05:53  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 10
 Hozzászólás témája:

Flex írta:
Örülök hogy a Focal mellett döntöttél, nagyon szeretném végre meghallgatni mit tud egy Focus-ban, így egyre több tapasztalattal tudok majd ajánlani hangszórókat az érdeklődő Focus-osoknak. Ha nem műhelyben csináltatod, és kell segítség, csak írj.

Köszi a segítséget, de műhelyben szereltetem be, az a biztos. Nem vagyok egy ezermester. Smile Ha kész lesz, majd kerítünk rá alkalmat, és megmutatom, hogy muzsikál. Pl. a második Focus találkozón.

Vissza az elejére

erdeizsolt

HozzászólásElküldve: 2005.11.16 14:49:23  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 11
 Hozzászólás témája:

Sziasztok!

Smile Segitséget szeretnék akinek ilyen hangszorója van bent az ajtóban!

A DLS R6A kiemelés nélkül bemegy a gyári helyre? Adapter gyürű van! /Focus 2003 5a/ Smile

Köszi!

Vissza az elejére

percy
Moderátor

HozzászólásElküldve: 2005.11.16 15:58:39  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 12
 Hozzászólás témája:

erdeizsolt írta:
Sziasztok!

Smile Segitséget szeretnék akinek ilyen hangszorója van bent az ajtóban!

A DLS R6A kiemelés nélkül bemegy a gyári helyre? Adapter gyürű van! /Focus 2003 5a/ Smile

Köszi!

Sajna nemleges a válasz. Kiemelés kell, anélkül nem megy be a helyére (én fából készült kiemelőket vettem, asszem 2500HUF volt a két darab, nagyon szépen megcsinálva rétegelt falemezből, asszem 7mm vastagból)
Inkább azon gondolkozz, hogy milyen vezetéket teszel be a cérnavékony gyári helyett Wink

percy

Vissza az elejére

Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése elölről:   

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához
Tartalomjegyzék -> Autóhifi -> dls vagy focal
Időzóna: (GMT +1 óra)
1 / 1 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban