Üdvözöl a(z) Magyar Ford Focus Klub
Címlap  ·  Saját beállítások  ·  Letöltések  ·  Fórum 2014.10.31. 22:14:33 

Főmenü
 Hírek, cikkek :
 Címlap
 Régebbi cikkek, írások
 Keresés

Tagok :
 Új tagoknak
 Klubtagoknak (zártkörű)
 Tagok listája
 Saját beállítások
 Üzenetek

Közösség :
 Fórum
 Észrevétel küldése
 Hasznos linkek
 Fotóalbum
 Online bolt
 Apróhirdetés
 Letöltések
 Rendszámkereső
 Userbar generátor
 Alkatrészkereső

Adatok :
 Klubtérkép
 Top 10

Hirdetés

Közösségi Média
Csatlakozz a Magyar Ford Focus Klub közösségi oldalához a Facebook-on!       Kövesd a Magyar Ford Focus Klub történéseit a Twitter-en!

Felhasználók
Üdvözlet, Vendég
Felhasználónév
Jelszó
(Regisztráció)
Felhasználók:
Legutóbbi: Lorand02
Mai: 4
Tegnapi: 4
Összesen: 19044
Ebből aktív: 2601

Látogatók:
Vendégek: 96
Tagok: 21
Összesen: 117

Jelen lévő tagok:
01: atpozs
02: Szabó-G
03: verti
04: pathfinder
05: SoRCeReR
06: supermen
07: mzolka
08: theseus
09: rvilike
10: Mézi
11: Dnovra
12: Peeet89
13: rlacika
14: atomizer
15: speedimi
16: Almeida
17: Zolika84
18: percy
19: tiborpasztor
20: gyurif
21: szmate14

fordfocus.hu :: Téma megtekintése - Vezérműszíj csere: 150.000 nél, vagy előbb?

Control Panel

ProfilProfil   Üzeneteid olvasásához jelentkezz beÜzeneteid olvasásához jelentkezz be   BelépésBelépés Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   Felhasználó listaFelhasználó lista   CsoportokCsoportok 

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához
Tartalomjegyzék -> Általános dolgok -> Vezérműszíj csere: 150.000 nél, vagy előbb?
Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás oldalra Előző  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 32, 33, 34  Következő
Ugrás:   

FIGYELEM!

A fórumozók személyes adatait csak belépés után láthatod!

7 / 34 oldal
 Szerző
Üzenet Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  

Attila64
Területi képviselő

HozzászólásElküldve: 2007.01.18 15:40:20  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 181
 Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

lucifer írta:
Mesterek, 2001 végi, de még facelift előtti focusban mikor kell vezérműszíj csere? 5 éves korában vagy 10 éves korában? Mert a szervízkönyvben 10 vagyon írva, a márkaszervíz meg 5-öt mond. Ha kell kicseréltetem, de ha nem muszáj, akkor minek? elköltöm azt a pénzt másra is szívesen.

Olcsóbb cserére költeni a pént, mint motorjavításra, mert elszakadt a szíj !

Ha matrica vagy zászló igényed van, akkor keress bátran!

Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése

lucifer

HozzászólásElküldve: 2007.01.18 15:43:06  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 182
 Hozzászólás témája:

Attila64 írta:

Ez így van, de ennyi erővel évente is lehetne cserélni ugye. Ha a Ford azt mondja, hogy 10 év, akkor miért cseréljem ki 5 év múlva? Ha mondjuk 8 éves korában mondod azt, hogy inkább csere, minthogy baj legyen, akkor ok, de az 5 év a szervízkönyvben írt időnek mindössze a fele!! Meg úgy általában érdekel, hogy akkor most a szervízkönyv a hibás, vagy a márkaszervíz a túlbuzgó. Szóval, mesterek, mi a hivatalos álláspont?

Vissza az elejére

Dzsoti

HozzászólásElküldve: 2007.01.18 15:49:18  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 183
 Hozzászólás témája:

lucifer írta:
Attila64 írta:

Ez így van, de ennyi erővel évente is lehetne cserélni ugye. Ha a Ford azt mondja, hogy 10 év, akkor miért cseréljem ki 5 év múlva? Ha mondjuk 8 éves korában mondod azt, hogy inkább csere, minthogy baj legyen, akkor ok, de az 5 év a szervízkönyvben írt időnek mindössze a fele!! Meg úgy általában érdekel, hogy akkor most a szervízkönyv a hibás, vagy a márkaszervíz a túlbuzgó. Szóval, mesterek, mi a hivatalos álláspont?

Hány km van a kocsidban? Mert az enyém is 2001-es és most járok 112.000-nél. 115.000-nél esedékes lesz egy olajcsere és akkor megejtem a vezérműszíj cserét is. Nekem a szerelő azt javasolta, hogy ne nagyon halogassam, az a biztos ha ki van cserélve. Wink

Vissza az elejére

lucifer

HozzászólásElküldve: 2007.01.18 15:52:08  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 184
 Hozzászólás témája:

Dzsoti írta:

Hány km van a kocsidban? Mert az enyém is 2001-es és most járok 112.000-nél. 115.000-nél esedékes lesz egy olajcsere és akkor megejtem a vezérműszíj cserét is. Nekem a szerelő azt javasolta, hogy ne nagyon halogassam, az a biztos ha ki van cserélve. Wink

85000 van benne. kicserélem én, nem azon a 30000Ft múlik az életem, csak tényleg érdekel, hogy szervízkönyv a buta, vagy szerelő a túlbuzgó. persze, az a biztos ha ki van cserélve, de mégsem cseréljük 2-3 évente. pedig az még biztosabb lenne. nem?

Vissza az elejére

Dzsoti

HozzászólásElküldve: 2007.01.18 16:03:28  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 185
 Hozzászólás témája:

lucifer írta:
85000 van benne. kicserélem én, nem azon a 30000Ft múlik az életem, csak tényleg érdekel, hogy szervízkönyv a buta, vagy szerelő a túlbuzgó. persze, az a biztos ha ki van cserélve, de mégsem cseréljük 2-3 évente. pedig az még biztosabb lenne. nem?

Hát én a helyedben még nem biztos, hogy kicseréltetném. Ha biztosan tudod, hogy valós a km, akkor szerintem még elmehetsz vele 25-30000 km-t. Wink Rolling Eyes

Vissza az elejére

lucifer

HozzászólásElküldve: 2007.01.18 16:07:46  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 186
 Hozzászólás témája:

Dzsoti írta:
Hát én a helyedben még nem biztos, hogy kicseréltetném. Ha biztosan tudod, hogy valós a km, akkor szerintem még elmehetsz vele 25-30000 km-t. Wink Rolling Eyes

Bingó. alapvetően én is így gondoltam, hogy a 150ezret nem várom meg, de a 115-120 még belefér, mondjuk 2-3 év múlva. De ez csak akkor érvényes, ha nem "5év vagy 150000km" hanem "10év vagy 150000km" az előírás. Valaki szaki? AB, zverenczj?

Vissza az elejére

Attila64
Területi képviselő

HozzászólásElküldve: 2007.01.18 16:51:04  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 187
 Hozzászólás témája:

lucifer írta:
Dzsoti írta:

Bingó. alapvetően én is így gondoltam, hogy a 150ezret nem várom meg, de a 115-120 még belefér, mondjuk 2-3 év múlva. De ez csak akkor érvényes, ha nem "5év vagy 150000km" hanem "10év vagy 150000km" az előírás. Valaki szaki? AB, zverenczj?

Akkor legalább a szíj anyagát nézzed meg, ép a szíj, vagy vannak repedések, amelyek anyagkifáradásra utalnak.

Ha matrica vagy zászló igényed van, akkor keress bátran!

Vissza az elejére

zverenczj

HozzászólásElküldve: 2007.01.18 19:29:03  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 188
 Hozzászólás témája:

10 év 160000 km a szijcsere intervalluma. Én 7 év 135000 km után kicseréltem... Ezt ajánlom másoknak is.

Vissza az elejére

lucifer

HozzászólásElküldve: 2007.01.18 19:32:47  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 189
 Hozzászólás témája:

zverenczj írta:
10 év 160000 km a szijcsere intervalluma. Én 7 év 135000 km után kicseréltem... Ezt ajánlom másoknak is.

Köszönöm. Csak az atombiztosságért: ez érvényes a facelift előtti 2001-es fókára is, ugye? Ha igen, akkor vajon miért mondanak nekem a márkaszervízben 5 évet??? Nagyon szívesen kicserélem moondjuk úgy ahogy Te, 7 év után, még ha csak mondjuk 120000km is lesz benne. De miért cseréljem most? Szóval szerinted miért akarják, hogy most cseréljem???? Question Question Question És hiába mondtam neki (telefonon érdeklődtem egyelőre), hogy a szervízkönyv mást ír, ragaszkodott az 5 évhez.

Vissza az elejére

zverenczj

HozzászólásElküldve: 2007.01.18 19:33:04  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 190
 Hozzászólás témája:

lucifer írta:
Valaki szaki? AB, zverenczj?

Embarassed Köszönöm a megtiszteltetést, hogy a fönökkel említesz engem egy kérdésben Embarassed

Vissza az elejére

zverenczj

HozzászólásElküldve: 2007.01.18 19:34:58  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 191
 Hozzászólás témája:

lucifer írta:
zverenczj írta:

Köszönöm. Csak az atombiztosságért: ez érvényes a facelift előtti 2001-es fókára is, ugye? Ha igen, akkor vajon miért mondanak nekem a márkaszervízben 5 évet??? Nagyon szívesen kicserélem moondjuk úgy ahogy Te, 7 év után, még ha csak mondjuk 120000km is lesz benne. De miért cseréljem most? Szóval szerinted miért akarják, hogy most cseréljem???? Question Question Question És hiába mondtam neki (telefonon érdeklődtem egyelőre), hogy a szervízkönyv mást ír, ragaszkodott az 5 évhez.

Az én autóm 99-es évjáratú semmi baj nem lesz ha 120000 km-nél cseréled ki 7 évesen

Vissza az elejére

lucifer

HozzászólásElküldve: 2007.01.18 19:35:56  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 192
 Hozzászólás témája:

zverenczj írta:
lucifer írta:

Embarassed Köszönöm a megtiszteltetést, hogy a fönökkel említesz engem egy kérdésben Embarassed

csak azért ez volt a sorrend, mert így gyüsztök az abc-ben Smile de ha válaszolsz az előző kérdésemre, akkor legközelebb Te leszel az első Very Happy

Vissza az elejére

zverenczj

HozzászólásElküldve: 2007.01.18 19:39:27  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 193
 Hozzászólás témája:

lucifer írta:
zverenczj írta:
lucifer írta:

csak azért ez volt a sorrend, mert így gyüsztök az abc-ben Smile de ha válaszolsz az előző kérdésemre, akkor legközelebb Te leszel az első Very Happy

5 év akkor ha nem autómata feszítő van a vezérműszijnál. 10 év ha autómata feszítő van rajta. A focusokon autómata feszítő van, de 160000 kilómétert akkor se várd meg mertpontosan ez a feszítő szokott tönkremenni nem a szij szakad el Exclamation

Vissza az elejére

lucifer

HozzászólásElküldve: 2007.01.18 19:42:35  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 194
 Hozzászólás témája:

zverenczj írta:
5 év akkor ha nem autómata feszítő van a vezérműszijnál. 10 év ha autómata feszítő van rajta. A focusokon autómata feszítő van, de 160000 kilómétert akkor se várd meg mertpontosan ez a feszítő szokott tönkremenni nem a szij szakad el Exclamation

Ok, kösz. nem ragozom tovább. Majd finoman elhajtom a vezérműszíj cserével az ürgepásztort Smile A 160000-t meg dehogy várom meg, ki lesz az cserélve bőven a 150000 és a 10 év előtt, de nem most. Csak érteném, hogy miért mondja az 5 évet? Na de majd megkérdezem Exclamation

Vissza az elejére

fiesta

HozzászólásElküldve: 2007.01.19 16:14:48  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 195
 Hozzászólás témája:

Egy rovid iras a Cromax honlapon:
A vezérműszíjakról

Vissza az elejére

tat

HozzászólásElküldve: 2007.01.21 14:30:29  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 196
 Hozzászólás témája:

hali
megnéztem a cromax írást, az én fókám most 5 éves 1.4 78000 km van benne /igaz használtan vettem de valósnak gondoltam a 72 ekmt háromnegyed évvel ezelőtt/, akkor most rohanjak cseréltetni a szíjat????????

Vissza az elejére

lucifer

HozzászólásElküldve: 2007.01.21 15:13:03  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 197
 Hozzászólás témája:

tat írta:
hali
megnéztem a cromax írást, az én fókám most 5 éves 1.4 78000 km van benne /igaz használtan vettem de valósnak gondoltam a 72 ekmt háromnegyed évvel ezelőtt/, akkor most rohanjak cseréltetni a szíjat????????

szvsz ne. én legalábbis majd kb 7-8 éves korában 120000 körül fogom cserélteteni. ez a 4 év szvsz túlzás, míg az én szuperhisztis szervízemhez képest is.

Vissza az elejére

szjani

HozzászólásElküldve: 2007.02.08 10:30:28  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 198
 Hozzászólás témája:

Üdv.
A történetem a Help-megszívtam topicban a 67. hozzászólással kezdtem, de már van 1-2 konkrét infóm, s itt aktuális folytatni.
A száraz tények:
5 éves, facelift utáni, magyarországi, végig márkaszervízben szervízelt 1.8-as benzines fóka, 116E km-nél, leállt az úton egy 2-ből 3-ba váltásnál. Vezérműszíjra tippeltem eddig. Most szervizben van a kocsi. Nem szedték még szét teljesen az egész hengerfejet, de azt mondták eddig, hogy a vezérlésem átugrott. Most ha mozgatják a főtengelyt, mozognak a szelepek is (akkor eddig a szelepfedelet vehették csak le), tehát nem a vezérműszíj szakadt elvileg, hanem valószínűleg a feszítőgörgő szállt el (bár sztem foghiány is lehet még a pakliban). Pontosat akkor mondanak majd, ha szétszedték jobban az autót.
Szóval motor: kampec. Sad
A legrosszabb esetre kb. 400E-s javítási költséggel kell számolnom…
Azért kicsit rosszul esik, mert az autót nem hajtom szénné, minden kötelező szervízen volt eddig, mindent csináltattak-csináltattam és tessék. JA! Most 3500 km (kb 2-3 hónap) múlva mentem volna ugye a következő 20-as szervízre, ahol akartam vezérműszíj szettet cserélni, mivel már elég sok rémtörténetet hallottam eddig… S ezt annak ellenére, hogy utána el akartam (akarom is még) adni az autót, így legalább nyugodt lettem volna, hogy nem hozzák vissza, hogy ez vagy az a baja, vagy megállt, stb.
Azt már tudom, hogy hová menjen az, aki 160E-nél és 10évnél határozta meg a cserét, de szerintetek én hová menjek Question, mit csináljak??????
Mi miatt száll el egy feszítőgörgő? Anyaghiba lehet? Vagy csak úgy ez természetes elhasználódás lenne?
Most várom, hogy hívjanak, amikor szét van szedve a motor, mert meg akarom nézni, meg lefotózni mindent töviről hegyire. Járnak ilyen „szakértőt hívni”, stb. a fejemben, de olvasva az eddigieket, nem merem költségügyileg eddig bekockáztatni, mert ha tényleg a legrosszabb eset van, akkor már a 400E-től is felfordulok rendesen…
?
Sajna mostantól nálam a ford az már nem ugyanaz, mint régen… Sad Sad Sad
Az autót pedig új állapotára hoztam vissza, ha le van mosva, ki van takarítva, tiszta újnak tűnik… :-I

Kedves mindenki: tanuljatok az én káromon... Sad

Vissza az elejére

david

HozzászólásElküldve: 2007.02.08 10:39:24  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 199
 Hozzászólás témája:

szjani írta:

Azt már tudom, hogy hová menjen az, aki 160E-nél és 10évnél határozta meg a cserét,

Részvétem.
Ha le van írva, hogy 160ezernél kell cserélni, akkor biztosan vonatkozik ide valami szavatosság ami alapján meg kell téríteni a károdat!
Ha 160-at írtak, akkor 159999-nél te még jóhiszeműen közlekedhettél, ha 160001-t mutat az óra, akkor már jogosan azt mondhatják, miért nem cserélted ki időben.
Kíváncsi leszek, mit mond a ford!

(Nekem egyszer hasonló kérdésemre mondta ezt egy opel márkaszervíz, mikor 90ezernél ki kellett volna cserélni a szíjat. Jó drága volt, kérdeztem hogy nem lehetne-e még húzni valameddig. Azt mondták hogy sok olyan kocsit láttak már ami 150-ig is elment, tehát elvileg maardhat a régi, de ha annak baja van akkor az a tulaj saját kára, a 90 ezerre viszont garancia van!) Ki is cseréltettem.

Dávid

Vissza az elejére

lucifer

HozzászólásElküldve: 2007.02.08 10:46:18  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 200
 Hozzászólás témája:

szjani írta:

Azt már tudom, hogy hová menjen az, aki 160E-nél és 10évnél határozta meg a cserét, de szerintetek én hová menjek

Biztos naiv vagyok, de úgy gondolnám, hogy érdemes lehet a Ford Hungáriához fordulni, hogy ha nem is teljesen ingyen, de valamiféle méltányos költségosztással legyen javítva a dolog, mivel ők állítottak valamit a termékről, ami vagy nem felel meg a valóságnak (vagyis hazudtak), vagy hibás az alkatrész, de te mindenképpen jóhiszeműen jártál el az ő tájékoztatásuk alapján. egy próbát szvsz megér.

de ezek után jövőre én is kicseréltetem.

Vissza az elejére

szjani

HozzászólásElküldve: 2007.02.08 11:47:21  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 201
 Hozzászólás témája:

Azon agyalok egyébként, olvasgatva a témában, hogy pl. a FMH is elzárkózik, hogy nincs már a 3év vagy 100E km garancia, meg egyébként sem vagyok első tulaj. OK. Megpróbálják szétkapcsolni a 160E-es történetet. De. Én meg megpróbálom összekapcsolni, mert végül is ők kapcsolják össze, hogy meghatározzák, hogy a garanciális perióduson kívül, mit kell cserélni. Ha nem megyek egy évben 53333 km-nél többet, akkor az autót a 160-as szervizre nem 3 éves kora előtt, vagy nem 100E km-nél fogom vinni. Nemde?
Akkor meg miért nem mondják azt, hogy cseréljem hamarabb a vezérmű klt-et, mivel ez egy elég kritikus dolog… Ha előírnák 100E-nél, akkor biztos ki lett volna már cserélve. Mi értelme van annak, hogy 160-nál írják elő, ha a szervizesek is hamarabb javasolják? :-I
Mi értelme van így annak, hogy ők bármit is előírnak 3 év, vagy 100E km után. Ha nem írnák elő, jobb lenne, mert így nem bíznék abban, hogy pl. a motor kibírja 160E-ig, hanem 3 évnél, vagy 100E km-nél cseréltetnék mindent, amit kritikusnak tartanék.
Mindegy. Sad

Vissza az elejére

simgeri

HozzászólásElküldve: 2007.02.08 12:12:41  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 202
 Hozzászólás témája:

szjani írta:
Azon agyalok ...... egyébként sem vagyok első tulaj. .........Mindegy. Sad

Én csak azt kérdezem, hogy hogy jutottál hozzá a kocsihoz??? Márkakereskedés?? Szervizkönyv volt hoozá??? Leinformálható a kocsi tényleges futása és valós-e a km-óra állás......
Szerintem mielőtt esetleg belefogsz az FMH-nál valamibe, akkor ezeket kell lecsekkolnod, mert ha kiderülne, hogy visszatekert az órád, akkor onnatól könnyedén leráznak......

Vissza az elejére

Tomathos

HozzászólásElküldve: 2007.02.08 12:25:49  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 203
 Hozzászólás témája:

simgeri írta:

Én csak azt kérdezem, hogy hogy jutottál hozzá a kocsihoz??? Márkakereskedés?? Szervizkönyv volt hoozá??? Leinformálható a kocsi tényleges futása és valós-e a km-óra állás......
Szerintem mielőtt esetleg belefogsz az FMH-nál valamibe, akkor ezeket kell lecsekkolnod, mert ha kiderülne, hogy visszatekert az órád, akkor onnatól könnyedén leráznak......

Korábban ezt írta:
...magyarországi, végig márkaszervízben szervízelt 1.8-as benzines fóka...

Szvsz kárenyhítést kérhet az FMH-tól, pl: a munkadíjat nem kell kifizetni...

Emlékszem én két és fél évvel ezelőtt hogy éreztem magam amikor "összebeszéltek" a szelepek, az első néhány ezer kilóméteren kétszeresére nőtt a fülem, szívroham kerülgetett ha valami rendelleneset hallottam.

Legutóbb Tomathos szerkesztette (2007.02.08 12:53:34), összesen 1 alkalommal

Vissza az elejére

szjani

HozzászólásElküldve: 2007.02.08 12:28:32  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 204
 Hozzászólás témája:

simgeri írta:
szjani írta:
Azon agyalok ...... egyébként sem vagyok első tulaj. .........Mindegy. Sad

Én a 3. tulaj vagyok. Magánszemélytől vettem. Szervízkönyv van, volt. Magyarországi forgalombahelyezés. Végig márkaszervízben szervizelt. A vétel előtt márkaszervízben nézettem át. Mondták, hogy nem pörgetett. Én 76E-rel vettem 3 hónap híján 4 évesen. Az akkori állapota reális volt és a mostani is az sztem. A Fordnál mindent tudnak az autóról. Az autóról az összes eddigi szervízről és bármilyen javításról megvannak a papírok, számlák. Tényleg sikerült anno elkérnem a 2. tulajtól, azelőtt ő meg az elsőtől kérte el. Tehát 0 éves korától mindenről van, számla, munkalap, állapotfelmérő lap, stb. Egy mappába időrendben szépen sorba van rakva.
Én is így akarom majd továbbadni minden papírral + én majd adok még cd-n egy dátumos fotómappát is, ahol a főbb események rögzítve vannak fényképeken…
(sztem így korrekt leszek, nem zsákbamacskát adok majd)

Vissza az elejére

simgeri

HozzászólásElküldve: 2007.02.08 13:53:40  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 205
 Hozzászólás témája:

Tomathos írta:
simgeri írta:

Korábban ezt írta:
...magyarországi, végig márkaszervízben szervízelt 1.8-as benzines fóka...

Szvsz kárenyhítést kérhet az FMH-tól, pl: a munkadíjat nem kell kifizetni...

Emlékszem én két és fél évvel ezelőtt hogy éreztem magam amikor "összebeszéltek" a szelepek, az első néhány ezer kilóméteren kétszeresére nőtt a fülem, szívroham kerülgetett ha valami rendelleneset hallottam.

Azt, hogy itt firgalombahelyezett... meg márkaszervízben szerelt... nem jelent semmit, ha egyszer belepiszkált esetleg "valaki" és visszatekerték az órát.....
A lényeg az hogy a kocsi végig leinformált, nyomon követhetők a javítások, ahogy SzJani írta... ennek megfelelően én is Tomathos-szal értek egyet, kárenyhítést, méltányossági elbírálásalapján valamit fizessenek bele a javításba.... már volt itt a fórumon is erre példa (nem vagyok bizti, de vízpumpa ügyében talán Norb esetében, ha jól emléxem neki a felét vagy 40%-át fizették)...... egy próbálkozást megér!!!

Vissza az elejére

szjani

HozzászólásElküldve: 2007.02.10 15:20:04  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 206
 Hozzászólás témája:

A vezérműszíjam nem szakadt.
A feszítőgörgő van 1000 darabban.
Ez anyaghiba lehet Question

Vissza az elejére

simgeri

HozzászólásElküldve: 2007.02.10 17:29:21  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 207
 Hozzászólás témája:

szjani írta:

A szerviz mit mond????? Mitől törhetett el......
Egyéb sérülés????

Vissza az elejére

szjani

HozzászólásElküldve: 2007.02.10 18:42:03  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 208
 Hozzászólás témája:

simgeri írta:
szjani írta:

A szerviz mit mond????? Mitől törhetett el......
Egyéb sérülés????

Még eddig nem tudják mitől törhetett el. Legutóbb mikor beszéltem velük, akkor azt mondták, hogy szedik tovább szét az autót és fotózzák, meg jegyzőkönyvezik. Ezek szerint a hengerfejet még nem vették le akkor.

Vissza az elejére

dexi

HozzászólásElküldve: 2007.02.10 21:01:23  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 209
 Hozzászólás témája:

Olvasgatva a fórumot kicsit betojtam, mivel az én fókámban 125 e km van és még nem volt cserélve rajta a vezérműszíj.

Felbuzdulva az olvasottakon, felhívtam az egyik közeli Ford szervízt, hogy kikérjem a véleményüket.
Azt mondta az ember, amit már itt is olvastam: 160 ezernél kell cserélni a gyár szerint. Kérdezte, hogy hol használták az autót, mondtam, hogy az előző tulaj, az inkább hosszú távon használta, nem városban tökölődött. Autópálya, meg vidékjárás volt inkább a sorsa a "kicsikocsinak".

Mondta, hogy akkor nem kell izgulnom, el kell, hogy menjen 160-at.....

Azért én 130-nál kicseréltetem. Eredetileg 140-es szervíznél akartam, de úgy döntöttem, nem várok addig.

Üdv.

Vissza az elejére

somcsi

HozzászólásElküldve: 2007.02.11 16:44:02  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 210
 Hozzászólás témája:

dexi írta:
Olvasgatva a fórumot kicsit betojtam, mivel az én fókámban 125 e km van és még nem volt cserélve rajta a vezérműszíj.

Felbuzdulva az olvasottakon, felhívtam az egyik közeli Ford szervízt, hogy kikérjem a véleményüket.
Azt mondta az ember, amit már itt is olvastam: 160 ezernél kell cserélni a gyár szerint. Kérdezte, hogy hol használták az autót, mondtam, hogy az előző tulaj, az inkább hosszú távon használta, nem városban tökölődött. Autópálya, meg vidékjárás volt inkább a sorsa a "kicsikocsinak".

Mondta, hogy akkor nem kell izgulnom, el kell, hogy menjen 160-at.....

Azért én 130-nál kicseréltetem. Eredetileg 140-es szervíznél akartam, de úgy döntöttem, nem várok addig.

Üdv.

szia..

most cseréltettem én is a váci úton az autó fortnál...a szíjat szettben kérd amiben a feszítő is benne van mert akkor az 18000 forint..mármint az anyag..nekem úgy rendelte meg a szerelő emr ha külön kérte volna akkor vagy 30 lett volna..ehhez hozzá jött még 19 Twisted Evil Sad Twisted Evil Sad munkadíj úgyhogy 40 ből meúsztam és már nyugodt vagyok..amúgy a szerelő azt mondta hogy látott már 60 -ná is elszakadni ékszíjat....

Vissza az elejére

Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése elölről:   

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához
Tartalomjegyzék -> Általános dolgok -> Vezérműszíj csere: 150.000 nél, vagy előbb?
Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás oldalra Előző  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 32, 33, 34  Következő
Ugrás:   

7 / 34 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

Forums ©

Oldalkészítés: 0.55 másodperc