Üdvözöl a(z) Magyar Ford Focus Klub
Címlap  ·  Saját beállítások  ·  Letöltések  ·  Fórum 2019.10.20. 15:37:49 

Főmenü
 Hírek, cikkek :
 Címlap
 Régebbi cikkek, írások
 Keresés

Tagok :
 Új tagoknak
 Klubtagoknak (zártkörű)
 Tagok listája
 Saját beállítások
 Üzenetek

Közösség :
 Fórum
 Észrevétel küldése
 Hasznos linkek
 Fotóalbum
 Online bolt
 Apróhirdetés
 Letöltések
 Rendszámkereső
 Userbar generátor

Adatok :
 Klubtérkép
 Top 10

Hirdetés

Felhasználók
Üdvözlet, Vendég
Felhasználónév
Jelszó
(Regisztráció)
Felhasználók:
Legutóbbi: gonzo
Mai: 2
Tegnapi: 3
Összesen: 25572
Látogatók:
Vendégek: 422
Tagok: 8
Összesen: 430

Jelen lévő tagok:
01: smelo
02: bszemethy
03: kovacsszandra
04: qqrique
05: attila64
06: dragon
07: Helm
08: molnisz

fordfocus.hu :: Téma megtekintése - Apró műszaki hibák

Control Panel

ProfilProfil   Üzeneteid olvasásához jelentkezz beÜzeneteid olvasásához jelentkezz be   BelépésBelépés Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   Felhasználó listaFelhasználó lista   CsoportokCsoportok 

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához
Tartalomjegyzék -> Meghibásodások, szervízelési kérdések -> Apró műszaki hibák
Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás oldalra Előző  1, 2, 3 ... 14, 15, 16
Ugrás:   

FIGYELEM!

A fórumozók személyes adatait csak belépés után láthatod!

16 / 16 oldal
 Szerző
Üzenet Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  

fiesta

HozzászólásElküldve: 2017.11.06 21:58:52  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 451
 Hozzászólás témája: Re: KUPLUNG es TAVIRANYITO
Hozzászólás az előzmény idézésével

popprezoli írta:
... pl harmasban kigyorsitasnal mintha kicsit jobban felbogne a motor es kevesbe gyorsulna. ...Illetve lehet a kuplungot allitani? Nagyon fenn fog, jol tudom, hogy automatikusan allitja magat?

Koszonom, sziasztok,
Zoli.

Amikor úgy érzed, hogy felbőg a motor, meg kell nézni, hogy együtt mozog-e a fordulatszámmérő és a sebességmérő mutatója. Ha a fordulatszámmérő előreugrik és a sebesség csak később nő, az nem jó. De valószínűleg nincs baj, mert a lefullasztásos próba működik.

A kuplungholtjátékon vagy a pedálon nem lehet állítani.

Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése

popprezoli

HozzászólásElküldve: 2017.11.07 10:03:43  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 452

Megtalaltam a taviranyito hibajat, egeszen bagatell problema: a nyito gomb alatti fem pocok le volt hajolva es nem erintkezett rendesen, visszahajlitottam egy kessel es minden ok. Ezert kar volt posztolnom, elnezest:))

Vissza az elejére

Attesz27

HozzászólásElküldve: 2017.11.07 13:59:40  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 453

popprezoli írta:
Megtalaltam a taviranyito hibajat, egeszen bagatell problema: a nyito gomb alatti fem pocok le volt hajolva es nem erintkezett rendesen, visszahajlitottam egy kessel es minden ok. Ezert kar volt posztolnom, elnezest:))

Nem kár a posztért. Főleg úgy, hogy a megoldást is leírtad. Másnak is lehet ilyen problémája.

Vissza az elejére

Pivi25

HozzászólásElküldve: 2018.03.07 21:25:09  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 454
 Hozzászólás témája:

Sziasztok! Egy 2002-es Ford Focusom van.A fűtés egyes fokozaton el sem indul és 3-ason is kell neki vagy 20 perc mire talán valami langyosat fúj.Azt szeretném kérdezni,hogy tudnátok vagy tudna segíteni valaki mi lehet?De az is nagy segítség lenne ha valaki tudna egy elektromos rajzot adni vagy bármilyen linket küldeni! Előre is köszönöm!

Vissza az elejére

sziku69

HozzászólásElküldve: 2018.04.14 06:48:56  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 455
 Hozzászólás témája: Focus mk1 kulcs

Sziasztok!

Most vettem egy 2003-as focust. A kérdésem a kulccsal kapcsolatos lenne.

Sajnos csak egy kulcs van hozzá. A nyitó gombja kinyitja az autót, de zárni már nem zárja. Csak egy rövid kattanás jelzi, hogy a jelet kiküldi. A csomagtartó nyitója működik rendesen. A harmadik gomb (azt hiszem ezzel lehet beriasztani?) nem működik.

A Jófogáson láttam hirdetéseket. "Nyers kulcs"-os hirdetést, valamint távirányító panelt is.
Ha vennék egy ilyen nyers kulcsot, azt hol tudnám megcsináltatni?

Amúgy azt vettem észre, hogy ez az egy darab kulcsom ami van, az mintha egy kicsit kopott lenne. Manuálisan be tudom zárni az autót mindkét oldalon, de nyitni csak az anyósülésnél tud. Ott is csak hosszabb matatás után.
Nekem eddig csak lapos kulcsaim voltak. Kicsit macerásnak érzem ezt a hengereset. Azért is, mert nagyon lötyögős. Nem tudom, hogy ez mennyire normális?

Vissza az elejére

Chrysthyan

HozzászólásElküldve: 2018.04.14 07:43:42  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 456
 Hozzászólás témája: Re: Focus mk1 kulcs

sziku69 írta:
Sziasztok!

Sajnos csak egy kulcs van hozzá. A nyitó gombja kinyitja az autót, de zárni már nem zárja. Csak egy rövid kattanás jelzi, hogy a jelet kiküldi. A csomagtartó nyitója működik rendesen. A harmadik gomb (azt hiszem ezzel lehet beriasztani?) nem működik.

A Jófogáson láttam hirdetéseket. "Nyers kulcs"-os hirdetést, valamint távirányító panelt is.

Amúgy azt vettem észre, hogy ez az egy darab kulcsom ami van, az mintha egy kicsit kopott lenne. Manuálisan be tudom zárni az autót mindkét oldalon, de nyitni csak az anyósülésnél tud. Ott is csak hosszabb matatás után.
Nekem eddig csak lapos kulcsaim voltak. Kicsit macerásnak érzem ezt a hengereset. Azért is, mert nagyon lötyögős. Nem tudom, hogy ez mennyire normális?

Üdv.
A nyitó gomb ami a kulcsszár felé esik csak nyit, a középső zár, a harmadik pedig a csomagtartóé azt alap esetben egymás után kétszer kell nyomni ha nem programozták át (át lehet a jezelésiben asszem benne is van). Egy elemcserét érdemes elvégezni az is le van írva a kezelésiben hogyan kell és kb3-400 Ft bele, plusz pár poszttal fentebb volt egy érintkezőhiba egy márkatársnak azt is érdemes megnézni. Az elemcserénél óvatosan mert a műanyag rögzítő ami a helyén tartja elhajolhat.
A lötyögés már problémásabb meg az, hogy vezető felől nem működik, de ezen a téren nincs tapasztalatom. Az enyém 2004-es tavaly vettem de a kulcs mindenhol jó. Az már csak a személyes véleményem, hogy ezek a hengeres Ford kulcsok alapból löttyögősebbek mint a más kivitelüek.

Vissza az elejére

sziku69

HozzászólásElküldve: 2018.04.14 09:27:28  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 457
 Hozzászólás témája: Re: Focus mk1 kulcs

Chrysthyan írta:
sziku69 írta:
Sziasztok!

Üdv.
A nyitó gomb ami a kulcsszár felé esik csak nyit, a középső zár, a harmadik pedig a csomagtartóé azt alap esetben egymás után kétszer kell nyomni ha nem programozták át (át lehet a jezelésiben asszem benne is van). Egy elemcserét érdemes elvégezni az is le van írva a kezelésiben hogyan kell és kb3-400 Ft bele, plusz pár poszttal fentebb volt egy érintkezőhiba egy márkatársnak azt is érdemes megnézni. Az elemcserénél óvatosan mert a műanyag rögzítő ami a helyén tartja elhajolhat.
A lötyögés már problémásabb meg az, hogy vezető felől nem működik, de ezen a téren nincs tapasztalatom. Az enyém 2004-es tavaly vettem de a kulcs mindenhol jó. Az már csak a személyes véleményem, hogy ezek a hengeres Ford kulcsok alapból löttyögősebbek mint a más kivitelüek.

Köszi Smile Így már érthetőbb a kattanás nyitott állapotban. Very Happy Az elem jó. Akkor vélhetően a mikrokapcsoló purcant ki?
Igen ez a kormány felőli oldal "nem nyithatósága" aggaszt egy kicsit. Bár amíg távirányítóval ki lehet nyitni addig nincs gond. Legfeljebb bemászom a csomagtérből, vagy kinyitom az anyós oldalán.
Mindegy pótkulcsot mindenképp kell csináltatnom.

Amúgy nálam ez az immobiliseres dolog sem működik. (nincs időkorlát + gombnyomkodás) Van most még egy másik autóm, egy Vectra, annál plusz gombokat kell nyomogatni, hogy elinduljon az autó.

Hol lehet kulcsot csináltatni hozzá, ha veszek egy nyers kulcsot? XVII kerület környéke

Vissza az elejére

era68

HozzászólásElküldve: 2018.04.20 20:22:40  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 458
 Hozzászólás témája:

Sziasztok! Januar vegen vettem egy 1,6 os benzines 2003,03 evjaratu FOKUSZT. En nemetorszagban elek itt is vettem az autot, voltam vele otthon olajcsere gyertya csere meg volt eddig semmi baja nem volt. Eleg sokat hasznalom az autot munkaba jarashoz napi 40 km-t megyek. Az utobbi 2-3 hetben ujabban azt csinalja hogy egyszer csak nem indul el. Ez ugy törtenik hogy megyek vele leallitom all fel orat ujra akarom inditani gyujtas van pörgeti a motort de nem kapja el. Probaltam kuplunggal gazzal es anelkül is inditani jelenleg semmi. Ott hagyom az autot allni ahol van aztan masnap reggel pöccentesre indul Szerelök megneztek semmi hibakijelzest nem ad a müszer amikor felteszik ra.Csak talalgatnak. Benzin punpa, elektromos hiba ac pumpa stb egyik sem tudja megmondani mi ez. Talalkoztatok ilyen hibaval? Tudtok tippet adni mi lehet ez? Egyaltalan el merjek e indulni magyarorszagra ezzel az autoval es ott ha valaki megtudna javitani eselyem van e ra hogy nem fog kijönni ujra a hiba ha leallok egy parkoloba.

Vissza az elejére

fiesta

HozzászólásElküldve: 2018.04.20 21:39:37  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 459
 Hozzászólás témája:

era68 írta:
... Az utobbi 2-3 hetben ujabban azt csinalja hogy egyszer csak nem indul el. Ez ugy törtenik hogy megyek vele leallitom all fel orat ujra akarom inditani gyujtas van pörgeti a motort de nem kapja el. ...Ott hagyom az autot allni ahol van aztan masnap reggel pöccentesre indul

Olvastam már olyanról, hogy a vezérműtengely jeladó melegen kontakthibás lett. Attól nem áll le az autó, csak nem tud elindulni.

Vissza az elejére

era68

HozzászólásElküldve: 2018.04.21 07:53:26  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 460
 Hozzászólás témája:

[quote="fiesta"][quote="era68"]... Az utobbi 2-3 hetben ujabban azt csinalja hogy egyszer csak nem indul el. Ez ugy törtenik hogy megyek vele leallitom all fel orat ujra akarom inditani gyujtas van pörgeti a motort de nem kapja el. ...Ott hagyom az autot allni ahol van aztan masnap reggel pöccentesre indul [/quote]

Olvastam már olyanról, hogy a vezérműtengely jeladó melegen kontakthibás lett. Attól nem áll le az autó, csak nem tud elindulni.[/quote]

Köszönöm szepen a valaszt. Megmondom a szerelönek, mert az a helyzet hogy aki eddig megnezte csakl talalgatott ugy gondolom hogy ha konkret hiba lehetöseget mondok neki akkor talan meg tudja csinalni.

Vissza az elejére

imike72

HozzászólásElküldve: 2018.04.25 18:15:03  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 461
 Hozzászólás témája:

Sziasztok!Segítséget szeretnék kérni.A problémám tárgya 2003 foka 1,8 benzin .Eddig alapjárat problémám volt -van lássan esik le. Tisztítottam a folytószelepházat nem nagyon javul.Nézetm az alapjárati szelepet ki nem vettem csak a csatit húztam le úgy nagyon le esett a fordulat így vissza raktam.Végül járó motornál a folytószelepnél adtam gáz és furcsa sziszegő hangot hallottam.nagy nehezen megtaláltam honnan jön.A fotón bekarikáztam,piros bilincses cső az,Tudtam mozgatni ha megfeszítettem abbamaradt a sziszegés.A másik cső meg sem mozdul az jónak tűnik.Mi ez a cső ,mi a neve ki lehet váltani valamivel.
Segítsetek.
]motor[/url]

Vissza az elejére

Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése elölről:   

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához
Tartalomjegyzék -> Meghibásodások, szervízelési kérdések -> Apró műszaki hibák
Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás oldalra Előző  1, 2, 3 ... 14, 15, 16
Ugrás:   

16 / 16 oldal